Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Szentírásnan Jézus Krisztus...

A Szentírásnan Jézus Krisztus születése előtti részben egy helyen az van, hogy legyen a neve majdan Immánuel, máshol az, hogy Jézus. És mást is jelent a két név. Akkor melyik az igazi neve? És miért Jézusnak hívjuk, ha Immánuel?

Figyelt kérdés

dec. 26. 00:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Az Immanuel név jelentése: velünk az Isten. De ezt nem személyes névként, hanem "cím"-ként kapta.

Pl a miniszterelnök sem a személyes neve egy embernek, bár így is szólítható. Jézust soha nem szólították ezen a megnevezésen.


Azért illik rá ez a megnevezés, mert jól rávilágít Jézus szerepére, vagyis arra, hogy ő a messiási Mag, Dávid leszármazottja, és hogy ő az, aki bebizonyítja, hogy Isten az imádóival, a népével van.


A héberek a Jézus nevet úgy ejtették ki, hogy Jé·súʹaʽ vagy Jehó·suʹaʽ

jelentése: ’Jehova megmentés’

Vagy is Isten, Jézus által gondoskodik megmentésről, megváltásról, vagy is

a bűn és a halál eltörlését Jézus halála szavatolja.

dec. 26. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
100%

Az ószövetségben mikor Ábrám ból lett Ábrahám akkor az új neve azt jelentette hogy sok népnek attya... az ábrahám az egy szóvolt amit használtak a mindennapokba de Ábrám nak a személyes neve lett

Ugyan ez Jétusnál... imánuel mint szó; Isten velünk; az az Jézus

dec. 26. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Emmánuel = velünk az Isten

Ez, mint Jézus küldetésére utal

dec. 26. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%
A Bibliában a nevek gyakran nem egy hangsor volt, hanem jelentése jellemezte azt, aki a nevet kapta. Isten neve Jahve, ami azt jelenti, hogy "aki van", vagy ahogy a zsidók mondják, Örökkévaló. Az Emmanuel azt jelenti, "velünk az Isten", amit a keresztények Krisztusra vonatkoztatnak, akiben Isten közénk jött.
dec. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Jégszív ***** válasza:
49%

Kedves Hívek,

néha nem ártana ezeket a (Főleg Krisztus születésével!) kapcsolatos "jövendöléseket" teljes kontextusban (± 1-2 fejezet!) szemlélni!

Akkor egyesek rájönnek, hogy

- egész másról van ott szó,

- vagy túlontúl általánosak (homályosak...) ezek az "igék"!

jan. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
46%

#3#: "Emmánuel = velünk az Isten


Ez, mint Jézus küldetésére utal"


Ez így van teljes mértékben egyetértek. Ez a lényeg. Ez a profetikus rész nem a személyes tulajdonnévre vonatkozott, hanem a jelentésre. azaz "VELÜNK AZ ISTEN".


Ézs 7,14. Ezért ád jelt néktek az Úr maga: Ímé, a szűz fogan méhében, és szül fiat, s nevezi azt Immánuelnek,

Mt 1,23. Ímé a szűz fogan méhében és szűl fiat, és annak nevét Immanuelnek nevezik, a mi azt jelenti: Velünk az Isten.

Tim 3,16. És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe.

Ján.14;

8. Monda néki Filep: Uram, mutasd meg nékünk az Atyát, és elég nékünk!

9. Monda néki Jézus: Annyi idő óta veletek vagyok, és még sem ismertél meg engem, Filep? a ki engem látott, látta az Atyát; mimódon mondod azért te: Mutasd meg nékünk az Atyát?

Jn 10,30. Én és az Atya egy vagyunk.

Jn 14,23. Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.


Isten megjelent köztünk testben. Isten kinyilatkoztatta magát Jézus személyében a teremtett világ számára. Jézus pedig kijelentette és kinyilatkoztatta számunkra az Atya Istent a saját személyében.

jan. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A Bibliábnan számos helyen van arra utalás, hogy Isten és Jézus nem tesben egyek, hanem szellemben, azaz szellemiségben. Amikor azt mondja, hogy aki enbem látta, az látta az Atyát, arra utal, hogy Jézus az Atyja tulajdonságaival, képességeivel rendelkezik. Ha Jézus és az Atyja egy személy lenne, vagyis valójában a Jézus ember nem is létezett, akkor a senki sem mehet az Atyához, csak általam verset hogyan kell értelmezni?


János 17:11: És nem vagyok többé e világon, de ők a világon vannak, és pedig te hozzád megyek. Szent Atyám, tartsd meg őket a te nevedben, a kiket nékem adtál, hogy egyek legyenek, mint mi! "HOGY EGYEK LEGYEK, MINT MI" Ha Jézus és az Atya valóban egy személy lenne, akkor ez a vers nem azt kellene, hogy jelentse, hogy a hívek sokasága is egy személy?

jan. 25. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 IstenGyermeke1 ***** válasza:

#7

Mikor írta bármely keresztény, hogy az Atya és a Fiú egy SZEMÉLY lennének. Következő ajánlott olvasmány: Szentháromság dogmája.

jan. 25. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Hol lehet a bibliában olvasni olyat, hogy Isten egy Háromság egyik tagja lenne?


A dogma jelentése szerint ellenvetést nem ismerő, megkérdőjelezhetetlen, bizonyítás nélküli állítás (wiki). Tényleg kötelezően ajánlott ilyenről olvasni?


A tan többek közt azt fejezi ki, hogy Jézusban maga Isten testesült meg. Én ezt úgy értelmezem, hogy Jézus visszatükrözte Isten tulajdonságait, egyenlő Vele akaratban vagy képességben, de Ők két külön álló személy. A Példabeszédek könyve 8:22. versétől kezdődően, gyönyörűen bemutatja Jézust, aki Isten teremtéművének megalkotása előtt már megszületett, aki mindenek előtt teremtetett. "Az Úr az ő utának kezdetéül szerzett engem, az ő munkái előtt régen. Örök időktől fogva felkenettem, kezdettől, a föld kezdetétől fogva...Mellette valék mint kézmíves, és gyönyörűsége valék minen nap, játszva ő előtte minden időben. Játszva az ő földének kerekségén, és gyönyörűségemet lelve az emberek fiaiban..."

jan. 26. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
41%

#9

Miért hazudsz? Minden dogma bizonyított a Szentírásból.

jan. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!