Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi alapján vallják a fundament...

IstenGyermeke1 kérdése:

Mi alapján vallják a fundamentalista iszlám terroristák, hogy a keresztényeket meg kell ölni?

Figyelt kérdés

Hol található ez meg a Koránban? Mint a nevemből is látszik, keresztény vagyok; alapszintű ismereteim sincsenek az iszlám szent könyvében írtakról.

Kérek mindenkit, hogy a "melyik az igaz vallás" és a "Biblia/Korán hamisított" jellegű vitákat mellőzzétek.



dec. 28. 16:16
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 31/124 anonim ***** válasza:
29%

25.Hsz!


Most tűnt fel ez az alaptalan rágalmad(projekciód):


"a Biblia előírja hogy meg kell ölni aki másban hisz. Még a saját gyermeked is meg kell ölnöd ha más vallást akar követni"


Hol ír ilyet a Biblia?


Ez igaz a muzulmánoknál,de nem a keresztényeknél!

dec. 31. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/124 Drakula_VAGY_Ahmed ***** válasza:
0%

30-as.

Vagyis el van rontva a biblia azon hatalmas része, amiben konkrétan az olyan fontos részek is benne vannak mint a jézust meg jövendölő próféciák?

Hát mi muszlimok sokszor ezt állítjuk, de mindig vicces egy kereszténytől is ugyan ezt hallani.


Apropó, az új szövetségi jézus teljesen mást mondott Mózesről:


Máté evangéliuma 5:17-18:

"Ne gondoljátok, hogy eljöttem megszüntetni a törvényt vagy a prófétákat; nem azokat megszüntetni jöttem, hanem beteljesíteni. Mert bizony mondom néktek, amíg ég és föld el nem múlik, egy jota vagy egy tünete sem hagy el a törvényből, amíg minden be nem teljesedik."


János evangéliuma 5:45-47:

"Ne gondoljátok, hogy én vádolni akarlak titeket az Atya előtt; van, aki vádol titeket: Mózes, akiben reméltetek. Mert ha hisztek Mózes írásaiban, hinnétek engem is, mert rólam írt az ő írásaiban."


János evangéliuma 7:19:

"Nem adott-e nektek Mózes a törvényben? Mégis senki sem tartja be a törvényt. Miért akartok engem megölni?"


Lukács evangéliuma 24:27:

"És kezdve Mózestől, az összes prófétán keresztül, kinyilatkoztatta nekik az Írásokban, amit magára nézve mondattak."


Jé...Mintha nem látnám ahol azt mondja hogy Mózes el rontotta a szövegeket...Mintha pont elismerné ezeket a szövegeket, nem?


Most akkor az új szövetség is el lett rontva? Csak mert sehol nem tisztázta hogy a mózesi civil ölések, Mózes hibája voltak is nem isteni elrendelés. Van a bibliában olyan rész szerinted ami nem lett elrontva?

dec. 31. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/124 anonim ***** válasza:
70%

"Kérlek ne hazudj,mert az becstelenség!

Krisztus sosem biztatott senkit sem erőszakra!

Ha ezzel ellentétest találsz az Újszövetségben,idézd azt és annak helyét jelöld meg,különben hazugságban maradsz!"


Keresztények szerint Jézus Isten. Akkor ez azt jelenti hogy az Ószövetségi parancsokat is Jézus adta amiben nők és gyerekek, csecsemők legyilkolására adott parancsot.

dec. 31. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/124 anonim ***** válasza:
70%

Tessék itt azt írja a Biblia hogy a saját gyermeked is meg kell ölnöd ha más vallást akar követni. Ha Jézus Isten akkor ő parancsolta ezt meg:


Mózes 5. könyve, a törvény summája 13:6 - 9 Ha testvéred, anyádnak a fia, vagy a saját fiad, leányod, kedvelt feleséged vagy testi-lelki jó barátod titokban így csábítgat: Menjünk és tiszteljünk más isteneket, akiket nem ismertél te sem, atyáid sem, azoknak a népeknek az istenei közül, akik körülötted vannak, akár közel, akár távol, a föld egyik végétől a föld másik végéig, ne engedj neki, és ne hallgass rá, ne szánd meg, ne kíméld és ne mentegesd azt, hanem öld meg irgalom nélkül! Te emelj rá először kezet, amikor kivégzik, és csak azután az egész nép!

dec. 31. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/124 A kérdező kommentje:

Kedves 34-es!

Az egyistenhitet igen kemény eszközökkel lehetett csak fenntartani az ókorban.

Nem tudom, olvastad-e az Apostolok cselekedeteit, hogy ott hogyan vélekednek a mózesi törvényekről, s hogy a mi Urunk, Jézus Krisztus mit mondott azokról.

dec. 31. 08:52
 36/124 anonim ***** válasza:
0%

"Az egyistenhitet igen kemény eszközökkel lehetett csak fenntartani az ókorban."


Nem úgy volt hogy a kereszténység a szeretet vallása? Akkor szeretetből kell megölni a saját gyereked ha másban akar hinni? Ti normálisak vagytok? Ezek primitív emberi hamisítások a Bibliában amiket a Sátán iratott bele.

dec. 31. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/124 A kérdező kommentje:

#36

Szerintem is az Ószövetség a kereszténységről szól. A judaizmus és a kereszténység köze ne tegyünk egyenlőségjelet.

dec. 31. 18:45
 38/124 anonim ***** válasza:
0%
Az Ószövetség szerinted Isten szava vagy sem?
dec. 31. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/124 A kérdező kommentje:

#38

Az. Viszont javaslom a sugalmazás definíciójának átnézését.

dec. 31. 19:01
 40/124 anonim ***** válasza:
0%
Ha az akkor Jézus parancsolta meg a népirtást, nők és gyerekek, csecsemők legyilkolását. És azt is hogy öld meg a saját gyermeked ha másban akar hinni.
dec. 31. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!