Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mikor és miért teremtett időt...

Lucifer-666 kérdése:

Mikor és miért teremtett időt Isten? Mi volt előtte?

Figyelt kérdés

dec. 28. 17:02
1 2 3 4 5
 21/42 anonim ***** válasza:
22%

Az idő csak a szerves snyagmsk fontos.A szervetlen anyagok függetlenek az időtől.


A szervetlen anyag is átalakul persze, de olyan hosszú időtartamok v után ami emberi időtartamának miatt értelmetlen léptékekkel változik.


Feltétrlezve Szikora nem volt semmi akkor az idő sem volt.


Az idő az anyag mozgásával egy időben keletkezett.

dec. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 anonim ***** válasza:

"a robbanás szó csak az anyag szétszóródásra utal, nem tényleges robbanásról van szó"

Miért, tulajdonképpen mi a különbség a szétszóródás meg a tényleges robbanás között?...

dec. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:
Hát, nem tudom, hogy mikor, meg miért, de hogy egy földi napnak nem 24, hanem minimum 48 órából kéne állnia, az tuti...
dec. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 Jégszív ***** válasza:
0%

#21.

Kijelentésed meglehetős természettudományos tudatlanságról árulkodik! ("Jehovás" vagy, igaz? 😊) Olyanról biztos nem hallottál még, hogy "fizikai málás", vagy hogy "kémiai reakcióidő"...


Amúgy igaz, ami igaz, fizikus legyen a talpán, aki az IDŐ fogalmát pontosan és érthetően meg tudja fogalmazni!

Ha egyszerű embereknek akarnám megmagyarázni, azt mondanám, hogy az ESEMÉNYEK EGYMÁS UTÁNISÁGÁT hívatott meghatározni. De ezzel még nincs vége! Azok a fránya események csakis ANYAGGAL történhetnek meg, és kizárólag a TÉRBEN! = TÉRIDŐBEN! Tehát ha nincs tér, nincs anyag, időről sincs értelme beszélni.


Jogos volna tehát a kérdés, hogy a "semmiből" hogy keletkezett "valami", arra nem én vagyok a megfelelő ember. Egyrészt nem igazán vagyok otthon a modern fizikában, másrészt NEM ÉRDEKEL! Akár Isten, Allah, Nagy Manitou, Fehérlófia, Holle anyó a hunyó, SEMMI NEM IGAZOLJA a vallásokra rátelepülő teológiai ungabungákat, liturgiai hókuszpókuszokat!


Akkor meg minek fárasszam vele magam...

dec. 30. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
69%

"SEMMI NEM IGAZOLJA a vallásokra rátelepülő teológiai ungabungákat, liturgiai hókuszpókuszokat!"

Ezzel azt akarod mondani, hogy akkor lenne értelme "fárasztani vele magadat", ha tudományos bizonyíték lenne Isten létezésére? Mert az nyilván nem lesz...

dec. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
Mármint természettudományos.
dec. 30. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 Jégszív ***** válasza:
0%

#25.

"Te mondád."


Mert az nyilván nem lesz

No ezt még azért túlélem! 😁

dec. 30. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
62%

@27


De lesz csak akkor már a melled hiába fogod verni, hogy miért voltál keményfejü.

dec. 31. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 anonim ***** válasza:
0%
Sátán (Enki) az Igaz Teremtő te ostoba keresztény...
márc. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 A kérdező kommentje:
Ezen jót röhögtem. A kérdés továbbra is adott.
márc. 13. 15:58
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!