Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hol lehet rövid idő alatt...

Hol lehet rövid idő alatt felnőttként megkeresztelkedni?

Figyelt kérdés

Személyes tapasztalatok érdekelnének!

Iskolás koromban évekig jártam hittanra és templomba is( katolikus),de mivel házasságon kívül születtem, így engem nem keresztelhettek meg.

Most viszont felkértek,hogy legyek keresztapa, így most gondban vagyok.Valaki aki járt már így tudna nekem segíteni?Nyilván így nem tudok évekig felkészítőre járni.

A keresztanyának "mindene" megvan ahhoz, hogy ő az lehessen, szóval nyilván ő mégjobban tudná támogatni a lelki fejlődését.


Gondolom fogok kapni mindent is,de nem számít.



dec. 29. 17:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Na az a helyzet, hogy ha felkértek keresztelőre, s például katolikus keresztelő lesz, abban az esetben csak akkor lehetsz keresztszülő, ha téged is katolikusnak keresztelnek, ami jó pár hónap. Bár így, hogy jártál hittanra és templomba is, lehet rövidebb.

Ha református keresztelő lesz, akkor reformátusnak kell lenned, stb...


Tehát ez nem egy megúszós dolog, s ha nem vagy hívő, akkor lehet jobban járnak másik keresztszülővel. Te attól még lehetsz a gyerekkel ugyanolyan jó kapcsolatban, ez nem erről szól.

dec. 29. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták, a felnőtt keresztelés nem megúszós dolog és a hitbeli tudatos elköteleződés. Nem egy kényszer, ami azért kell, hogy keresztszülő lehess.

Egyébként- ha katolikus keresztelő lesz - bőven elég egy keresztszülő. Téged hivatalosan beírnak keresztelési tanúnak, aztán családon belül egész nyugodtan úgy hívhatnak, ahogy szeretnének. Ezért nem kell megkeresztelkedned, ha amúgy nem szerettél volna. De ha amúgy is szeretnél, akkor jelentkezz felnőtt keresztelési felkészítőre, de nem kell ezzel rohanni, hogy a gyerek kereszteléséig végezz.

dec. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Prókátor ***** válasza:
83%

Hivatalosan 2 év a felkészítési idő a katolikus, felnőtt kereszteléshez. De legtöbbször megelégszenek 1 évvel, viszont annál kevesebbel nem igazán. Ennek főleg az az oka, hogy a jelentkező meg tudja tapasztalni az egyházi év minden lényeges részét.

De mint előttem írták: ha a párod megbérmált, akkor ő fog a hivatalos papírokban mint keresztszülő szerepelni, és téged beírnak keresztelési tanúként.

dec. 30. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 IstenGyermeke1 ***** válasza:
86%
Felnőtt keresztelés előtt ún. katekumenátus, hittanulóság van. Ez általában 1-2 év. A keresztséggel együtt fogják neked a bérmálást adni, s először az Eucharisztiát.
dec. 30. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Kedves Isten Gyermeke 4-es hozzászóló!

Ahova én járok "katekumenátus" nálunk szó sincsen 1-2 évről. Ez honnan van ez az info?

jan. 30. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 IstenGyermeke1 ***** válasza:
77%

#5

Mit írtam? "Általában." Mindenhol a felkészítő szabja meg. Az ősegyház gyakorlatában ez 3 év volt. Én legtöbbször az egy évvel találkozom, de van, hogy hosszam, illetve rövidebb.

Hogy honnan az infó? Jó kérdés, hittanóráról.

jan. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kb. egy év és a felnőttek keresztelése általában nagyszombat vigíliáján van (nálunk, Budapest melletti kisváros).

Amúgy a katekumenátus hosszát úgy tudom, hogy az adott egyházmegye szabályozza.

jan. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!