Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan lehet az, hogy több...

Hogyan lehet az, hogy több vallással is tudok azonosulni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Mostanában járkál ez a fejemben, így muszáj kiírnom magamból, hátha vannak hasonló emberek, vagy valaki kicsit "helyre" tud rakni.

Nagyon vegyesen érzek a vallásokkal kapcsolatban. Reformátusként lettem megkeresztelve kiskoromban, de nem gyakorolja a családom a vallást. Nagyon sokáig kereszténynek vallottam magam, de ez mára megváltozott. Tisztában vagyok vele, hogy a hit, vallás, egyház 3 különféle dolog. Hiszek Istenben 1(!) alkotóban, de nem vallanám magam kereszténynek, így egyik egyházhoz sem érzem magam szorosan tartozónak (persze "papíron" a református egyház tagja vagyok, de nem konfirmáltam).


Sok dologban nem értek egyet a kereszténységgel, annak történetével, a Bibliával, a keresztény egyházak működésével, tetteivel stb.


Ezek mellett hiszek a buddhista/hinduista szemléletekben is, kivéve a többistenhitben. Hiszek a karmában, reinkarnációban, meditációban, az energiákban, lélekvándorlásban és így tovább.


Szerintem addig vándorol a lelkünk, míg a rá nem bízott feladatot nem teljesíti, így ezután egy fajta energiává változunk (én fényként képzelem el). Viszont hiszek a pokolban/mennyben is, tehát ha ezt a feladatot teljesítettük, akkor az "utolsó" életünk után ezen energia formájában vagy üdvözölünk, vagy a sötét lelkekhez jutunk.


Hiszek a dimenziókban is, a szellemekben, volt már álmomban is élményem olyasmiről, hogy nem a földi világban vagyok, hanem egy másik "síkon".


Néha kételkedem abban, hogy tényleg van-e valami irányító erő, de muszáj lennie. Érzem, olvasom az emberek energiáit, hiszek a sorsban, az eleve elrendelésben, abban, hogy amilyen tökéletesen megvan minden alkotva, az nem lehet véletlen.


Viszont hiszek a tudományban is és stb stb, ezt órákig tudnám írni.


Ne haragudjatok, hogy sokáig, és hogy zavartan írtam le esetleg a gondolataimat. Eléggé össze vagyok zavarodva, és kíváncsi vagyok mások véleményére.


Számítok "okoskodókra", "károgókra" is, de kérek mindenkit tisztelettel forduljunk egymáshoz.


Köszönöm a válaszokat, és mindenkinek BÚÉK utólag is!



jan. 3. 22:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
66%

Világiasan fogalmazva a könnyebb érthetőség miatt-írhatnék Ige helyeket-de most nem teszem, mert egyenes voltál-neked akarom könnyíteni a megértést:


Ellenség=sátán

Gyűlölt személy=Istent kereső


Ha van egy ellenség, aki azt akarja, hogy az általa gyűlölt személy ne érje el a célját mit tesz?


Félrevezeti, egy csomó semmire nem jutó helyre küldi, tele szemeteli, tele akadályokat épít az útjába, ezzel is akadályozva, hogy az illető elérje a célját. Tudja, mivel ismeri a világmindenségen alapuló törvényeket, hogy melyek azok a törvények, amiknek az áthágásával az illető elbukik/csapdába kerül, ráadásul a hiba miatt egy csomó nehézséget is kap még a nyakába, és még messzebb kerül a valós céljától. A hamis vallások ezt a célt szolgálják. Mennél, több szemetet szedsz össze annál távolabb kerülsz a lehetőségétől, hogy a valós helyre oda tudj érni.


Sátán pont az ember tudatlanságát használja ki. Hiszen a világi ember nem ismeri Isten Igéjét, nem ismeri Isten törvényeit, nem tudja, hogy minek mi a következménye. Van egy elképzelése, de az köszönő viszonyban nincs a valósággal.

Sátán pontosan tudja ezt.


A Törvény nem ismerete nem mentesít. Gondolom hallottad már ezt a mondatot. Jogban használják.


Pontosan így van a Mindenható Istennél is.


Ha te nem tudod, hogy mi a törvény és olyat cselekszel, ami szerinted helyed-de valójában hivatalosan helytelen, és súlyos következményei vannak, akkor annak következménye van.

Ahhoz hogy tudd, hogy mit mond a törvény ismerned kell a törvényeket, igy el tudod kerülni, hogy olyat cselekedj, ami büntetendő.


Olvasd el a Példabeszédeket. Olyan mint a lámpás..

jan. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
47%

1+ Ha tele szemeteled magad egyre távolabb kerülsz Istentől, egyre jobban eltávolodsz a lehetőségtől, hogy elérd. Míg nem annyira tele leszel szeméttel, hogy még az esélyét is elveszíted.


Ha kidobod a szemetet és csak az eredetire fókuszálsz, és nem hagyod magad becsapni, akkor eléred azt amit szeretnél.


Mt 7,8

Mert a ki kér, mind kap; és a ki keres, talál; és a zörgetőnek megnyittatik.

jan. 3. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
28%

1+

Mózes II. könyve 20. rész


1.

És szólá Isten mindezeket az igéket, mondván:

2.

Én, az Úr, vagyok a te Istened, a ki kihoztalak téged Égyiptomnak földéről, a szolgálat házából.

3.

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

4.

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak.

5.

Ne imádd és ne tiszteld azokat; mert én, az Úr a te Istened, féltőn-szerető Isten vagyok, a ki megbüntetem az atyák vétkét a fiakban, harmad és negyediziglen, a kik engem gyűlölnek.

6.

De irgalmasságot cselekszem ezeriziglen azokkal, a kik engem szeretnek, és az én parancsolatimat megtartják.

7.

Az Úrnak a te Istenednek nevét hiába fel ne vedd; mert nem hagyja azt az Úr büntetés nélkül, a ki az ő nevét hiába felveszi.

8.

Megemlékezzél a szombatnapról, hogy megszenteljed azt.

9.

Hat napon át munkálkodjál, és végezd minden dolgodat;

10.

De a hetedik nap az Úrnak a te Istenednek szombatja: semmi dolgot se tégy azon se magad, se fiad, se leányod, se szolgád, se szolgálóleányod, se barmod, se jövevényed, a ki a te kapuidon belől van;

11.

Mert hat napon teremté az Úr az eget és a földet, a tengert és mindent, a mi azokban van, a hetedik napon pedig megnyugovék. Azért megáldá az Úr a szombat napját, és megszentelé azt.

12.

Tiszteld atyádat és anyádat, hogy hosszú ideig élj azon a földön, a melyet az Úr a te Istened ád te néked.

13.

Ne ölj.

14.

Ne paráználkodjál.

15.

Ne lopj.

16.

Ne tégy a te felebarátod ellen hamis tanúbizonyságot.

17.

Ne kívánd a te felebarátodnak házát. Ne kívánd a te felebarátodnak feleségét, se szolgáját, se szolgálóleányát, se ökrét, se szamarát, és semmit, a mi a te felebarátodé.



"3.

Ne legyenek néked idegen isteneid én előttem.

4.

Ne csinálj magadnak faragott képet, és semmi hasonlót azokhoz, a melyek fenn az égben, vagy a melyek alant a földön, vagy a melyek a vizekben a föld alatt vannak."


A Buddhizmust szerinted javasolja neked Isten, vagy bármely olyan vallást amiben szobrok találhatóak? vagy tiltja? és utána oda is írja, hogy mivel szankcionálja- milyen következménye van, ha megteszed, és hány leszármazottra lesz következménye. Tehát nem csak rád, hanem a leszármazottaidra is.


Hát ezt használja ki sátán. Hogy nem ismerik ezeket az emberek.

jan. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
26%
A Mindenható Isten kegyelmes, és a tudatlanság idejét (világi, Istent nem ismerő időszak) elnézi.Ad rá kegyelmet, eltörli a következményeket, ad egy új lehetőséget.Ha: tiszta szívvel közelít az illető. Tiszta gyermeki szívvel.
jan. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
82%

Szia

szerintem ez egyaltalan nem ritkasag. Szuveren gondolkodasu, muvelt es nyitott emberekkel fordul elo ez.


Azt kerdezed, hogy ez hogyan lehet. Szerintem ugy, hogy van benned a spiritualitas iranti egy osztonos vonzodas, vagyis egy intuicio, hogy hogyan tudod ezt elkepzelni, hogyan erzed. Es aztan azt latod, hogy ez kulonbozo vallasokban talalhato meg, mindegyikben nyomokban.

En nem tudlak "helyrerakni" :-) , es en magam nem ilyen vagyok. De hasonlo emberekben kulonbozokeppen forrja ez ki magat. Nevezheted magadat pl. alapvetoen istenhivonek (teistanak), akinek vallasa nincs. Vagy spiritualis beallitottsagunak, es akkor ebbe belefer a karmával, reinkarnációval, meditációval, az energiákkal, lélekvándorlással valo elkepzelesed.

Aztan van, aki hasonloan vegyesen gondolkodik, de kulturalis es egyeb okokbol elketyeg a keresztenysegben, csak tudja, hogy mit nem fogad el belole, illetve hogy mit még. Ezt aztan csak valogatott tarsasagban fejti ki. (Ez pl. a "hogyan legyunk rossz keresztenyek" jellegu paradox.)

Annak, hogy igy gondolkodsz, az az elonye, hogy teljesen onazonos tudsz maradni. Hatranya, hogy nem nagyon talalsz kozosseget, ahol mindenki pontosan ugyanezt gondolja. De lehet, hogy azt nem is keresel. Eletkorodtol fuggoen, ez az egesz meg valtozhat is.

Meg annyit, hogy a tudomany teljesen mas mufaj, abban nem kell "hinni", es nem all ellentetben az istenhittel.

jan. 4. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kérdező


"Szerintem ugy, hogy van benned a spiritualitas iranti egy osztonos vonzodas, vagyis egy intuicio, hogy hogyan tudod ezt elkepzelni, hogyan erzed. "


Látod, ez sátán, ez egy csapda. Ezzel is, ezzel a szöveggel próbálja a kiváncsiságodat felébreszteni.Bármelyik embert fel tud használni-mint szócsövét.


Be ne dőlj.


pl.Ahonnan 1 db méreg jön, onnan bármit is el kell fogadni? Nem. Mit kell mondani: Távozz Tőlem sátán.


A spiritizmus az okkult-és nagyon komoly bűnkategóriába esik. Halálos bűn. Ezzel csalják lépre a gyanútlan áldozatot, hogy jónak próbálja feltüntetni ami rossz-és tilos.

jan. 4. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

*Ezzel is, ezzel a szöveggel próbálja a kíváncsiságodat felébreszteni, hiúságodra próbál hatni, hogy magadat felsőbbrendűnek gondold a többi embertől, ezáltal elindul benned a kevélység és kíváncsiság.


Gyomorforgatóan nem tud újat mutatni, és mindig ugyan azokat az ócska dolgokat használja amikor megkísérlti az embert.

jan. 4. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Maradjal mar, te hitbajnok.

Tobb kerdes ala bemasolod ugyanazt?

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

jan. 4. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
57%
Nagyjából ugyanúgy látom a dolgokat, mint te, meg a legtöbb értelmiségi ismerősöm is. Katolikusként nőttem fel, bérmálkoztam is, de annyi minden szól ellene, hogy nagyon nehezemre esik hinni benne. Az alap értékrendszert jónak találom, amit közvetít, csak a körítést nem. Mi érdeke van Istennek abból, ha azt várja el, hogy úgy higgyünk benne, hogy nem is mutatja meg magát? Érted mintha a lovin lennénk és attól függene majd az öröklétben a sorsunk, hogy melyik lóra teszünk. Egy jót akaró Isten miért tesz ilyet? És mi van azzal a többmilliárd emberrel, aki nem kereszténynek született? Azok már a születésük pillanatában elkárhoztak, tehát kvázi mindegy is, hogy hogyan élnek? Annyi kérdést felvet ez a téma, hogy nekem is a legelfogadhatóbbnak még a buddhizmus tűnik. Hisz energiák léteznek, ebben nem kell “hinnünk”, tudjuk és tapasztaljuk is.
jan. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves 1 2 3 5 6 7(😅?)!


Ismerem a Tízparancsolatot, olvastam a Bibliát, tisztában vagyok dolgokkal, ahogy fent is említettem :)).


Szerintem ha valaki nem tájékozott, nem tudja ezt a kérdést felvetni.


De akkor felmerül egy másik, amit a 9es pedzegetett. És akik nem kereszténynek születnek? A muszlimok, hinduk, buddhisták, az univerziumban hívők, vagy az északiak, afrikai törzsben élők? Ő velük mi történik?


Miért hisszük azt, hogy a keresztény vallás mind felett áll?

Hiszen gyakorlatilag nem régi vallás pl. a hinduizmushoz hasonlítva....


Ne érts félre. Értem mit beszélsz, és alapból a parancsok, igék szerintem hasznosak, tanító jellegűek, hisz jó emberi értékeket közvetítenek (és itt felmerül, hogy mi a jó emberi érték ? :D).


De a további gondolkodásra képes embereknek nincs vágyuk arra, hogy ezen átlássanak?


Nekem például pont ez ami "sok" a kereszténységben. Alig tiszteli a többi vallást, és mindent elsöprőnek tartja magát. Ez lehet így van. De akkor miért "csak" kb. 2000 éve létezik? :)

jan. 4. 09:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!