Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van egy rész a Bibliában,...

Van egy rész a Bibliában, mely szerint: "Minden gondotokat Őreá vessétek, mert Neki gondja van reátok". Ezt hogyan lehet megcsinálni? Hogyan lehet rá vetni a gondokat?

Figyelt kérdés

Tanácsokat várok.


1 Péter 5,7


Más fordítás szerint: Bízzátok rá minden gondotokat, mert ő gondot visel rátok!


Ti ezt hogyan csináljátok?

Példamondatok vagy vonatkozó ima részletek jól jönnének!



jan. 4. 08:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem rögtön a Miatyánk egy része jutott az eszembe: "Legyen meg a Te akaratod".

Sok helyzettel találkoztam már az életben, ahol kudarcot vallottam, vagy rosszul éreztem magam, a lényeg, hogy komolyabb problémám volt.

Érdemes belátni, hogy léteznek olyan szituációk, problémák, amik túl nagy falatok az ember számára, de lehet ez egy apró baj is akár, amin az ember nem túl túllendülni. Ilyenkor a legjobb, ha a helyzetet Istenre bízzuk, és Rá hagyatkozunk: Istenem, ez a dolog nekem nem megy, emberi létemből adódóan kevés vagyok hozzá, Te végtelen vagy és mindenható, kérlek, segíts nekem. Nem tudom, mi lesz a folytatásban, hogyan oldom meg ezt a helyzetet, de Rád bízom magam, legyen minden az akaratod szerint.

jan. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
úgy, hogy egy imában megkéred, hogy oldja meg a problémáidat
jan. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A Bibliában olvasható személyek, első sorban imával "vetették rá a gondjaikat".

Elmondták Istennek a nehézségeiket, bánatukat,félelmüket,de persze az örömüket is. Ezáltal kérték a segítséget is.

A zsoltárok 94:18, 19. olvassuk, hogy Isten támogatásról is gondoskodik amellett, hogy meghallgatja az imáinkat.

Péter levelében olvashatunk három olyan tulajdonságot amely segíthet nekünk megküzdeni az aggodalommal.

Az egyik az alázatosság vagy „elmebeli alázatosság”.

A 6. vers a „kellő időben” kifejezéssel zárul, ami a türelem szükségességét sugallja.

A 7. vers kimutatja, hogy bizalommal vethetjük minden aggodalmunkat Istenre, mert ’ő gondot visel ránk’, és ezek a szavak arra sarkallnak, hogy feltétel nélkül bízzunk benne.

Ha alázatosak vagyunk, akkor elismerjük, hogy Isten gondolatai magasan felette állnak a mi gondolatainknak

Az alázatosság segít felismernünk, hogy elmebeli képességeink korlátozottak. A szívünk talán azonnali szabadulás után vágyódik, de Ő pontosan tudja, mikor és hogyan cselekedjen az érdekünkben.

Türelem: Néha hosszú időn át tart egy probléma, és ez növelheti az aggodalmat. Jakab tanítvány ezt írta: „Ímé, boldogoknak mondjuk a tűrni tudókat. Jóbnak tűrését hallottátok, és az Úrtól való végét láttátok, hogy igen irgalmas az Úr és könyörületes”

Jób mindenesetre példát mutatott a türelmes kitartásban.

Bizalom: A Példabeszédek 3:5, 6 ezt mondja: „Bizodalmad legyen az Úrban teljes elmédből; a magad értelmére pedig ne támaszkodjál. Minden te útaidban megismered őt; akkor ő igazgatja a te útaidat.”

Az Istenben való bizalomhoz hozzátartozik, hogy engedelmeskedünk Fiának, Jézus Krisztusnak, aki azt tanította, amit Atyjától tanult


A következő lépésként, tegyük meg a mi részünket. Vagy is ha olyan a probléma, ami ellen tudunk lépéseket tenni, tegyük meg, Isten támogatást nyújt ebben.

Ha pedig olyan, ami meghaladja a képességeinket, korlátaink vannak, akkor teljesen bízzuk rá magunkat, Ő cselekszik az érdekünkben, és úgy irányítja az eseményeket, hogy megoldódjanak, vagy megadhatja nekünk a szükséges erőt a kitartáshoz, a nehézségek elviseléséhez.

Próbálunk nem aggódni és türelmesen bízni benne, hogy ő törődik a szükségleteinkkel, átruházzuk a felelősséget a gondjainkkal kapcsolatban.


Jézus Krisztus beszélt annak veszélyéről, hogy a túlzott aggodalom elvonja a figyelmünket. Nagyon fontos, hogy továbbra is első helyen legyen az életünkben Isten.

(Máté 6:33, 34) 33 Így tehát állandóan tegyétek első helyre az életetekben a királyságot és Isten igazságos alapelveit, és akkor ezeket az egyéb dolgokat mind megadja nektek Isten. 34 Soha ne aggódjatok hát a következő nap miatt, mert a következő napnak meglesznek a maga aggodalmai. Minden napnak elég a maga baja.

Amikor a keresztények szellemi segítségre szorulnak és aggodalmak terhelik őket, vigaszt meríthetnek Isten Szavából. Megbízható vezetést biztosít és sok biztosítékot ad nekünk arra nézve, hogy nem vagyunk egyedül.

Ehhez nélkülözhetetlen a rendszeres, szívből jövő imádkozás.

jan. 4. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 IstenGyermeke1 ***** válasza:
73%

„Adveniat regnum tuum; fiat voluntas tua, sicut in cælo et in terra.” (‭‭Matthæus‬ ‭6‬:‭10‬ ‭VULG‬‬)

"jöjjön el az országod, legyen meg az akaratod, amint a mennyben, úgy a földön is." (Mt 6, 10)

Pontosan így. Ráhagyom a problémás ügyeimet, nem fognak megoldódni, ha többet aggodalmaskodom rajtuk, az Úrban bízom, hogy Ő azt teszi, ami nekem a legjobb

jan. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!