Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vaki meg tudná mondani, hogy...

Vaki meg tudná mondani, hogy ez milyen szertartás?

Figyelt kérdés

Úgy tudom, hogy a rabbinikus zsidóságban nincs vér áldozat, de lehet, hogy a talmudod követéknél mégis van?

Továbbá nem értem, hogy a szertartást végző személynél hová tűnik el hirtelen a vér?


Ezt valahogy annyira bizar, nem?


[link]



jan. 9. 21:05
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de nekem is kell olyan sapek.
jan. 9. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Zsidókat kellene kérdezned de nem biztos hogy elmondják.
jan. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Ez vörösbor, nem vér. Tippelek rá, hogy ez egy havdala, az ünnepnap elválasztása a hétköznaptól. A szertartás alatt áldást mondunk a borra, a gyertya fényére, és a fűszerekre, utána a pohárban lévő maradék borral eloltjuk a gyertyát (a bor kiöntése a bőség jelképe). Utána felkapcsoljuk a villanyt, és szokás a kiömlött borral megkenni a szemünket (hogy tisztán lássunk a következő héten), vagy a fülünket, vagy bárminket. A havdalának ezt az utolsó mozzanatát látod a videón. Ezredszerre is, nem használunk vért semmilyen szertartáshoz, éppen ellenkezőleg, a vér rituális tisztátalanságot okoz.
jan. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#3


Köszönöm a válaszodat!


De nem értem, hogy miért van ott az asztalom egy ahhoz hasonló kés, amellyel az áldozatok vérét ontották ki még régen, amikor áldozatot mutattak be a jeruzsálemi templomban.

Illetve a kiöntött bor nem ilyen, mert annak nagy a viszkozitása ezért nem tud úgy összetapadni.

jan. 10. 09:22
 5/7 anonim ***** válasza:
71%

Még ott is van a kés mellett a bárhesz, az ünnepi kalács. Az egy kenyérvágó kés.

Na akkor csak próbáld ki, önts ki egy kis vörösbort az asztalra. Megjegyzem, sem a színe, sem az állaga nem ilyen a vérnek, és te magad is feltetted a kérdést, hogy hova tűnik “vér”? Pontosan azért tűnik el, mert nem vér, hanem bor. Szerinted ha egy tócsa vérrel bekened a teljes arcod, akkor az nem fog meglátszani rajtad? Borral viszont megteheted.

jan. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Igen, igazad lehet és én értettem félre a videót!
jan. 10. 10:49
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

https://www.youtube.com/watch?v=XeoZagxbIQ0&pp=ygUPSGFzaWRpY..


Itt egy teljes havdala szertartás, az első 10-11 perc a lényeges. Látszik rajta többek között az üveg, amire rá is van írva, hogy szőlőlé.

Amúgy nem véletlenül lett a videó, amit linkeltél úgy megvágva, ahogyan. Pontosan az volt a cél, hogy félreérthető legyen.

jan. 10. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!