Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Rossz útra tévedtem, a sötétsé...

Rossz útra tévedtem, a sötétség felé fordultam. Hogy tudnék visszatalálni Jézushoz?

Figyelt kérdés

Az életem elég rossz. Depresszióban és kényszerbetegségben szenvedek. Gyerekkoromban kiközösítettek, az osztálytársaim bántalmaztak. Ezekért a mai napig tele vagyok gyűlölettel, kisebbségi komplexusokkal és bosszúvággyal. Az életben is sikertelen vagyok. Nincs túl sok barátom, rengeteg ember volt, aki az életem során kihasznált, elárult. Sok ember, akiket régen nagyon szerettem, hátbaszúrtak, elhagytak. A gyűlölet egyre csak nőtt bennem. Elkönyveltem magamban, hogy az emberek gonoszak, az emberek bántani akarnak engem, veszélyt jelentenek rám. Úgy érzem, hogy nem bízhatok senkiben.

Elhatároztam, hogy megmutatom a világnak, hogy jobb vagyok náluk. Nagyon vágyom arra, hogy sok pénzem és hatalmam legyen, S osztállyal járhassak, több legyek az átlag embernél.

Nemrég elvesztettem a munkámat és nem sikerül elhelyezkedni. 25 évesen még a szüleim tartanak el. Ez szintén frusztrált.

Az életbeli sikertelenségért Istent hibáztattam. Úgy éreztem, hogy egy vesztesnek teremtett és semmi sem sikerült, amit megpróbáltam. Régebben imádkoztam, de nem segített. Én, aki pénzre és hatalomra vágyom, ehhez képest még munkát sem bírok szerezni. A társadalom legalján vagyok. Tele vagyok frusztrációval és gyűlölettel. Erőssé akarok válni, hogy soha senki ne árthasson nekem. Arra vágyom, hogy eltaposhassam azokat, akik az utamban állnak.

Már elég régóta felnézek a nagy diktátorokra pl. Sztálinra. Ők elvették, amik nekik kellett, tőlük mindenki félt, velük nem mert senki sem packázni, személyi kultuszt építettek. Ilyenné akartam válni én is.

Nemrég megismertem egy lányt. Ő jófej volt, úgy éreztem, hogy benne megbízhatok. Később kiderült, hogy ez a lány sátánista és sokat mesélt az elveiről. Az elején megrémített, de aztán egyre inkább szimpatizáltam az eszméivel. De ez a lány is végül elárult és hátbaszúrt. Ezért a gyűlöletem csak még tovább nőtt. És ráébresztett, hogy benne sem bízhatok. Csak ígérnek, de semmit nem adnak. Mindenki az ellenségem. Ő is csak ártani akart. Jó lenne, ha elpusztulna minden, ami veszélyt jelent rám.


Én alapvetően sosem voltam rossz ember. Magamtól sosem ártottam senkinek. Engem a társadalom tett gonosszá.



jan. 10. 19:44
 1/10 anonim válasza:
84%

Szia!Ez már egy jó dolog hogy le tudod írni.A hatalommal és az anyagi vágyakkal csak szenvedést okozó magadnak.Ha valamit szeretnél saját erőből kell elérni.Ha azért imádkozol hogy hatalmad legyen nem lesz sikeres.

Ajánlom hogy néz utána sok vallásnak filozófiának és nézd meg mindet tapasztald meg hogy melyik tanítása ál hozzád a legközelebb.Általában minden vallás válaszol az ilyen kérdésekre pl keresztény,buddhista,hindu ezeknek is nagyon sok féle ága van és tanítása.Ha magabiztosabban akarod érteni magad szerintem néz utána sok féle küzdősportnak harcművészetnek csak fontos hogy ne a pénzre menjenek.Remélem egy kicsit tudtam segíteni.

jan. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szeretni pedig muszáj....erre lettünk teremtve.


Küzdj!


Ne add fel!

jan. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Nem rossz ember vagy, hanem frusztrált. Ahhoz, hogy ne gyűlöld ezeket az embereket nem az kell, hogy megbízz bennük vagy visszanyerd a világban való hitedet. A világ nem fog megváltozni, csak te tudsz. Nagyjából nekem is sikerült, persze küszködök sokat. Egyre jobban veszem észre, hogy mennyire a gonoszok érvenyesülnek a világban és ez nagyon sok kételkedést okozott. De aztán rájöttem, hogy ne üssek vissza, mert ebben hiszek, ezt szeretem csinálni. Neked is ezt a hitet kell megtalálnod.
jan. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Potyondi Gergely ***** válasza:

Nyugodtan térj vissza a kereszténységhez.

Isten minden bűnt megbocsájt, ha azokat szívből megbánja az ember.

Ne hagyd hogy az élet szenvedései és a gyűlölet elszakítson téged Istentől.

Az alábbi igék segítenek megérteni azt, hogy Isten méltó és igazságos:


Lukács 6,20-26

Ő pedig felemelvén szemeit az ő tanítványaira, monda: Boldogok [vagytok], ti szegények, mert tiétek az Isten országa.

Boldogok ti, kik most éheztek, mert megelégíttettek, Boldogok ti, kik most sírtok, mert nevetni fogtok.

Boldogok lesztek, mikor titeket az emberek gyűlölnek és kirekesztenek és szidalmaznak titeket, és kivetik a ti neveteket, mint gonoszt, az Embernek Fiáért.

Örüljetek azon a napon, és örvendezzetek, mert íme, a ti jutalmatok bőséges a mennyben, hiszen hasonlóképpen cselekedtek a prófétákkal az ő atyáik.

De jaj nektek, gazdagoknak, mert elvettétek a ti vigasztalásotokat.

Jaj nektek, kik beteltetek, mert éhezni fogtok. Jaj nektek, kik most nevettek, mert sírni és jajgatni fogtok.

Jaj nektek, mikor minden ember jót mond felőletek, mert éppen így cselekedtek a hamis prófétákkal az ő atyáik.

jan. 11. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 IstenGyermeke1 ***** válasza:
100%

Ismerek egy régi latin közmondást, mi pont jó válasz a kérdésre: "Si vis amari, ama." ("Ha szeretnéd, hogy szeressenek, szeress!")

Mit ír Szent János apostol és evangélista? "Aki nem szeret, nem ismeri az Istent, mert az Isten szeretet." (1Jn 4,8)

Tehát szeretni kell ahhoz, hogy Istent megtapasztaljuk.

Rossz embernek semmi esetre sem mondanálak.

Mit tennék a helyedben? Imádkoznék az Úrhoz, hogy bocsásson meg mindenért, amit nem az Ő szent akarata szerint tettem. Mivel katolikus vagyok, elmennék gyónni, mert ezzel leteszem a bűneim terhét a vállamról. Járnék templomba, hisz a templom az Isten lakóháza; a szentáldozásban találkoznék Vele.

A tetteimet Hozzá igazítanám, mert Szent János azt írja: "Mert az az Is­ten irán­ti sze­re­tet, hogy meg­tart­juk pa­ran­csa­it. Pa­ran­csai nem ne­he­zek. Mert min­den­ki, aki az Is­ten­től szü­le­tett, le­győ­zi a vi­lá­got. És ez a győ­ze­lem - győ­ze­lem a vi­lág fö­lött! - a mi hi­tünk. Ki győ­zi le a vi­lá­got, ha nem az, aki hi­szi, hogy Jé­zus az Is­ten Fia?" (1Jn 5, 3-4)

Amit még tanácsolnék, hogy nyugodtan vidd oda az Istennek mindent, amid csak van. Mi mást tudnál Neki adni? Ő megáldja az életedet.


Benedicat et custodiat te omnipotens Deus: Pater, et Filius, et Spiritus Sanctus! (Áldjon meg, és őrizzen meg téged a mindenható Isten: az Atya, és a Fiú, és a Szentlélek!)

jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Békesség neked, kérdező!


Értékelendő, hogy a gondolataidat, érzéseidet, amik ennyire intimek azokat képes vagy ilyen téren felvállalni és kimondani, kiírni, mivel ez is adhat egyfajta megkönnyebbülést. De a legfőbb az, hogy ami kínoz, ami bánt, amit nem értesz, amit megkérdőjelezel, amely gondolatok, érzések vannak benned felgyűlve, azokat vidd a Teremtő Mennyei Édesapa színe elé, és Ő Krisztuson keresztül gyógyít majd. Senki más, egyetlen ember sem tud segíteni rajtad, csakis Isten kegyelme. De ezt a szót ne vallásosan, babonásan kezeld. Isten nem vallás, sosem volt az, így csak imádkozni tudok érte, hogy abba nem folysz bele, ha még nem tetted volna, mert óriási adomány az! Akkor még nem vagy telve a megannyi talmisággal és dogmával, Isten is könnyedebben tud megszólítani, formálni. Nem egy öregúr, aki elítél és elemészt a haragjával. Ez mese. A helyes döntés Isten. Az igaz Életet tápláló döntés. Amikor lelki gyermek vagy, segítesz a rászorulónak, gyengéd vagy, alázatos és szelíd. Ennyire egyszerű, ehhez nem szükséges vallás.


Rengeteg indulat árad a soraidból, telve vagy frusztrációval, haraggal, megvetéssel, de mindezen érzések a félelemből fakadnak. Nem vagy ezzel egyedül, mert magam is írhatnék, mi mindenen mentem át az életemben és megyek is. Így átérzem a soraidat, és a te tükrödben is valahol meglátom magam. De amikor azt hittem, hogy már nem menekülök meg és elveszem, a gyarlóságaim verméből nincs kiút, minden erőmmel Istenhez kiáltottam, és megkönyörült rajtam. Bekötözte a sebeimet, új ruhát adott, a nevemen szólított és Krisztuson keresztül a mai napig vezet, tanít, megfed, de fel is emel. Így visszatekintve szégyenlem, hogy mekkora félelem és pesszimizmus, istentelen érzések tomboltak bennem, de annak így volt szükséges lennie. A gyarló, vétkező felnőttnek fájdalom és kínzó szembesülés szükséges, hogy magához térjen. A megannyi pofon nem ellenünk van, hanem azért, hogy szembesüljünk azzal, amivé váltunk, Ez is Isten kegyelme.


Erős vagy, hogy ezeket így felvállaltad, erősebb, mint sok esetben azok, akiknek mondod, írod. Mert az ember hajlamos a felfuvalkodottságra, lenézni a másikat. Amikor valaki elmondja a másiknak őszintén a lelki problémáit, akkor az emberek zöme automatikusan - noha ezt a legtöbben nem élik meg - valahol lenézik a másikat és többnek tartják magukat annál, mint aki kitárulkozott. Aki pszichiáterhez, pszichológushoz jár rendszeresen, azt a társadalom valahol megveti és lenézi. Mert sokan azt vallják, hiszik, hogy ők különbek, ők egészségesebbek, holott ők talán még inkább rászorulnak Isten kegyelmére ilyen téren is. A panaszkodó ember ellenszenves, mert tükröt emel a környezetének. Sokan meggyőződéssel élnek, hogy ők jó emberek és egészségesek, vallásosak, akiket Isten vezet, boldogok és békések, hogy tudják az Igazságot és képesek másokon segíteni hitelesen, lelki fedezettel, hogy különbek és többet érnek a másiknál, de ez messze nem igaz. Mert amikor egy ilyen vagy ehhez hasonló megnyílás történik, akkor a befogadó fél hallgat, tanácsokat oszt, de maga vagy nem nyílik meg, vagy nem mer, akar beszélni a saját félelmeiről, traumáiról. De az igazán hiteles az, amikor a másik fél is képessé válik kimondani, ami őt bántja, kínozza. Ez az, amit egy orvos sem tesz meg a legtöbb esetben, pedig ők is emberek, és sokszor jobban tönkre vannak menve, mint a páciensük. Mert ilyenkor tanácsolni tudunk, képmutatóan ide és oda küldözgetni, akarni és jót tenni, de azt már nem, hogy magunk is kimondjuk a bennük felhalmozódó gyarlóságot és félelem-halmazt. Persze elsősorban Istennek, de ha valakinek adódik az életében egy ilyen szituáció, az neki is tükör. Mennyire lehet hiteles a segítség, ha aki állítólagosan segít, az nem mutatja meg a vétő, esendő emberi oldalát? Ilyenkor szinte mindenki tökéletes és egészséges, de a mélyben ez teljesen ellentétes.


Segíteni az tud lelki fedezettel, aki már meglátta Isten kegyelméből, hogy ő rossz ember és az élet ellensége! Ez az, amit a vallásban sosem mondanak el a híveknek. De azt is azt írod, hogy nem vagy ilyen, rossz ember. De, ilyen vagy, bocsáss meg érte. Az vagyok magam is, egy máig elbukó, vétő porszem, és semmi vagyok Isten kegyelme nélkül. Csak rombolok, perverzkedem, testiségben égek, indulatossá válok és gyűlölködöm,de kívülre álarcot hordok és képmutatóskodom. Ilyen az ember Isten nélkül. Az emberek zöme ilyen, de a képmutatásuk okán ezt elfedik. Minden ember úgy él és hal meg, amint érdemli! Semmi sem történik velünk ok nélkül, veled sem. Minden döntés a mi felelősségünk, nincsen más hibás és ellenség. Amíg ezt nem éled meg lélekből Istentől, addig az életed újra és újra ugyan oda fog vezetni és nem lesz boldogságod, csak szenvedni fogsz. Nem azért, mert Isten kegyetlen, hanem mert te írod ki magad az Életből. Ezért ilyen a környezeted, ezért találkozol ilyen emberekkel, mert ez vagy te is, és az azonos vonzza az azonosat. Ezt addig kapod leckeként, amíg fel nem, ismered. Nincsen más hibás, csak te. Ha ezt megéled majd, akkor lesz békességed és nyugalmad. De ezt csak Istenben és Krisztusban találod meg, személyesen, nem a vallásban meg más embereknél, a hatalomban, erőszakban, pénzben. A szemebsülés azonban kemény és fájó. De a Lélektől kapsz erőt, hogy megbírd. Szükséges lemenned a lelked mélyének poklába, hogy azzal szembesülj, mi van ott lerakódva. Krisztus is ezért jött el közénk. De az emberek zöme ezt nem akarja meglátni magában.


Imádkozom érte, hogy amíg még élhetsz, addig dönts bölcsen és légy lélekben egészséges és békességgel teli! A Szent Lélek vigyázzon rád is!


Legyen meg a hitünk szerint!


Üdv.

jan. 13. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

6# Szia !

Sajnos még mindig hazugságban vagy. Szerintem nem találkoztál még a Megváltó Jézus Krisztussal.

Amit privátban írtál, abból ezt szüröm le.


"Élet a Szent Szellem által


8 Ezért már nem fenyegeti büntető ítélet azokat, akik a Krisztus Jézusban élnek. 2 Miért nem? Mert én a Krisztus Jézusban élek, és őbenne az Élet Szellemének törvénye uralkodik, amely felszabadított engem[a] a bűn és halál törvénye alól. 3 Így oldotta meg Isten azt, amire a Mózesi Törvény képtelen volt, mivel a régi emberi természet miatt nem volt rá ereje. Isten azonban a saját Fiát küldte el hozzánk, hogy általa leszámoljon a bűnnel. Igen, a Fiú ugyanolyan testben élt a földön, mint amilyenben most mi élünk. Isten ezt az emberi testet, Jézus testét használta fel arra, hogy általa elítélje a bűnt. 4 Így érte el azt, hogy a Törvény jogos követeléseinek meg tudjunk felelni. Mi ugyanis nem a régi természetünket követjük, hanem a Szent Szellem szerint élünk. (Róma 8 )"


Nekem írhat bárki bármit Isten békességét nem tudja felül írni. Jézus Krisztus kegyelemmel és irgalmassággal koronázott meg.

Áldom és érte Őt ezért szüntelen.

A felhasználó nevem Grace különben. Bölcsebbnek láttam nem használni. A leírt szavaimat úgyis csak azok értik igazából, akik Igazságból vannak.

Sajnos Te még ellenségnek veszel érthető okokból.

Különben nem velem kellene megvitatnod, amivel nem értesz egyet. Menj Jézus Krisztushoz. Ő a lelkünk Üdvözítője. Ő általa tudsz bejutni az Igazságba, Isten országába.


Áldás, békesség.


ui: engem igazán érdekel, hogy vagy ?

jan. 14. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az Úr öröme az én erősségem.

Egy dicsekvésem van, hogy ismerem Jézus Krisztus!

Ha Ő velem, ki lehet ellenem !?

jan. 14. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!


A problémád okát leírtad egy mondatban:

Ezekért a mai napig tele vagyok gyűlölettel, kisebbségi komplexusokkal és bosszúvággyal



először hosszabban akartam válaszolni de addig felesleges továbblépni míg ezt nem rendezed el magadban és Istennel.

Annyit írok röviden hogy ez a viselkedés mód démonokat és gonosz angyalok befolyását hozza az életedben ez egy negatív szellemi erő amit átoknak lehet nevezni, valamint a gonosz küldött számodra egy lányt is hogy végezze a munkáját az életedbe.

Nekem is voltak hasonló tapasztalataim én is jártam bántalmazó közösségben még általános iskolában, de nincs olyan amiből Jézus ne tudna megszabadítani. Ha akarod írj privát és küldök még egyéb információkat ezzel kapcsolatosan.

jan. 17. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

9-es kommentelő embertárs: Elnézésedet, ha bármi bántót írnék, de ez abszolúte nem helyénvaló, főleg egy érzelmileg jelen helyzetben labilisabb, éppen ezért befolyásolhatóbb ember számára, hogy ilyen babonás, dogmatikus dolgokat említesz neki, mint a démonok meg gonosz angyalok. Megértem, hogy igyekszel segíteni, amint módodban áll, de pontosan ez a baj az emberek zömével, hogy úgy igyekeznek segíteni, ahogyan ők azt jónak látják, nem pedig úgy, ahogyan Isten arra rendel valakit.


A segítség címszóval pontosan ezzel okozunk óriási károkat valaki lelkében, hiszen ha még nem volt félelemmel teli, megtelve hazugsággal, akkor most meg lesz. Semmifajta ilyen elkeserítő talmiság nem létezik, hogy démon meg gonosz angyal. Lehetséges, hogy a vallás babonája ezt vallja, de megint más az Igazság. Csak az ember lett teremtve, és rajtunk kívül nincsen semmi más anyagot meghaladó spirituális gonosz lény. Ez nem a filmek világa, egy fiktív szórakoztatóipari mezsgye. Az oda való, bár oda sem. Az ember gyarló lelkülete maga a sátán, ördög, Antikrisztus, fenevad, Leviatán és még lehetne sorolni. Ezek mind szinonimák. Mind ezt a fajta istenellenes lelkületet takarják. Az idézőjeles gonosz az az ember szívéből ered, akkor, amikor leveszi a tekintetét az Életről. Ilyen értelmezésben az ember maga a bukott angyal, de ez is egy szimbólum.


Írsz még gonosz szellemi erőről meg átokról, akárcsak egy mozifilm esetében. De az Igazságban ilyen babonák nem léteznek, mivel az Igazság nem okkultizmus meg spiritualitás. Itt is nyíltan látható, hogy valójában az ember az, aki árt az embertársának, igaz ő jót akar elvileg. Ezért van óriási felelőssége annak, aki felvállalja Isten Igazságát, mert aki cselekszik abban, az legyen hév, de azt mondja, amire indítják, és akkor, amikor azt teszik. Ha összeolvas valaki mindenfajta ezoterikus anyagot, plusz még megannyi teológiai mű-vet, és még ezeken kívül a vallásban is bele van ragadva, akkor milyen gyümölcsöt kínál fel segítségként, milyen masszát próbál meg átadni azon embertársának, aki lehetséges, hogy a tönk szélén áll, és egy helytelen tett, és az az ember akár el is eldobja az életét, mert beleplántálódik a félelem?


Igen, nincsen semmi, amitől Krisztus ne tudna megszabadítani, pontosabban. Mert az a J betűs vallási személy nem létezik. Krisztus, mint az Igaz Megváltó igen, Hozzá lehet menni személyesen gyógyulni, épülni, mert Ő a Isten és ember között a közbenjáró, a helyreállító.


Csak imádkozni tudok, hogy olvasod, kérdező, és bölcsen döntesz. A jelen helyzetedben főleg sebezhető vagy, kérlek Istenre, hogy alaposan fontold meg ÁLtaluk, miket engedsz magadba, mert ha egyszer ezen dolgok bejutnak a szívedbe, onnantól félelemben és békétlenség lesz úrrá rajtad, és ebből szabadulni saját erőből lehetetlenség!


Legyen meg a hitünk szerint!


A Szent Lélek akarata valósuljon meg!


Üdv.

jan. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!