Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy olyan elfogadáson, lelki...

Egy olyan elfogadáson, lelki fejlődésen alapuló vallás mint a hinduizmus hogyan tudja elfogadni egy ilyen alattomos, idejétmúlt elképzelést mint a kasztrendszer?

Figyelt kérdés
Vagy hogyan állnak hozzá? Konkrétan ez pont hogy az ember fejlődésének szab gátat, teljesen ellenmond szerintem azoknak a tanoknak amiért sokan akár nyugatról is követik a hinduizmust.
jan. 11. 12:28
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
A hinduizmus mióta alapul az elfogadáson? Lehet hiányoztál történelem órákról, de a hinduizmus elfogadása a fasizmussal áll egy szinten.
jan. 11. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%

Sem hindu sem a kasztrendszer híve nem vagyok, de elképzelhetőnek tartom, hogy pontosan oda születik le a lélek, ahol dolga van. Aki egy "jó" családba, kasztba születik, az azért teszi ezt, mert ezt érdemelte ki, itt van dolga, stb.

Ha ez így van, akkor így jogos a rendszer, de én nem tudom ezt eldönteni.

Csak a vita lehetősége miatt írtam, nem értek egyet az elnyomásokkal.

jan. 11. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Lehet hianyoztam tortenelem oran, de sokkal tobbet foglalkoztam vele mint te vagy barki tortenelem oran, igy abszolut kijelenthetonel es vedhetonek tartom az allitast hogy azon alapul, a buddhizmussal egyutt. gondolom te is igy vagy az ellenkezojevel, kivancsian varom a parhuzamokat a fasizmussal
jan. 11. 15:54
 4/8 A kérdező kommentje:
2-es, abszolut ez jutott nekem is eszembe, ezt az egyet tartanam elfogadhato valasznak, kivancsian varnam hozza erto emberek/tapasztaltak valaszat, masra en sem tudtam gondolni.
jan. 11. 15:56
 5/8 A kérdező kommentje:
Ugye a fasizmusos sracnak annyit egy mondatban a felreertes ekerulese vegett hogy ugye ezen vallasok szerint ez nem buntetes, hanem lehetoseg a leleknek a tapasztalasra. Az elozo eletekbol hozott karmad hozzaadodik (konyhanyelven) az osszes karmadhoz aminek egy reszet lehozod ebbe az eletedbe. Ennek a gyorsabb hatasu reszet a mindennapokban is tapasztalhatod, amikor pl. csinalsz valami szemetseget ami X ido mulva visszahat. Ugyan ez forditva, nem csak negativ ertelemben termeszetesen, csak pelda volt. Ezert van hogy barmelyik pl. hindu szerzetest megnezed, lenezesnek vagy itelkezesnek a csirajat sem fogod meglelni a szemelyisegeben, mert hisz benne hogy egy fejlodesi folyamat resze minden ember, addig amig ezeken a mindennapi “probakon” megbuksz ugyis visszakapod az elettol ugyan azt a szituaciot egeszen addig, amig elfogadas nem lesz benned a temaval kapcsolatban. Ezt is megfigyelheted egyebkent a mindennapi eletedben, vagy barkieben. Az embereknek meg ugye fogalma sincs miert kapja vissza 100x ugyan azt a “szart” az eleteben, valoszinu fel sem tudnik nekik belulrol hogy ugyan azzal a szituacioval sziv egesz eleteben.
jan. 11. 16:06
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#3

Mondjuk a buddhizmus részben ezekkel szemben jött létre, tehát egyformán elfogadók eleve nem lehetnek. Bár azon országok, ahol keveredik a buddhizmus a helyi nacionalizmussal, sok minden jelzőt lehetne mondani, csak elfogadót nem. Legalábbis a véres muszlim és keresztényüldözéseket nem nevezném az elfogadás ékének. De ezt nem lehet Siddharta számlájára írni, hiszen nem ez volt az eredeti terve.


"gondolom te is igy vagy az ellenkezojevel, kivancsian varom a parhuzamokat a fasizmussal"

Bocsánat, lehet félreérthető voltam. Itt nem párhuzamokról van szó, hanem szó szerint az ókori fasizmusról, annak is egy brutális típusáról. Hiszen miről is van szó? Indiába beözönlött az új nép hódítás útján, magukat felsőbbrendűnek vallják, az őslakosokat elnyomják, sőt önmagukon kívül minden ember kaszton kívüli, akik még az állatoknál is alantasabbak, a hinduknak hozzájuk se lehet érni. Nem véletlenül nevezik "érinthetetlennek" őket. Az állatokhoz hozzá lehet érni.


Csak manapság nem túl divatos bemutatni a hindu vallás igazi arcát, a förtelmes elnyomást, más emberek semmibe nézését. Mennyivel jobban hangzik a hinduk nyugati propagandája a Hare Krisna, hare Rama hippis zene éneklésével nem?


A görögök és romaiak például sokkal toleránsabbak voltak ilyen szempontból. De különösen a görögök, aminek ékes példája a hellenizmus.

jan. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Koszonom hogy kifejtetted!:) egyebkent pont ez a helyenkent elo borzaszto elnyomas miatt tettem fel az eredeti kerdest. Sajnalom hogy ezeket a szep dolgokat erre hasznaljak, egy idealis vilagban senkinek nem kene meghalnia azert amiben hisz.
jan. 11. 16:13
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy bemutathattam neked, mi is az a hinduizmus.
jan. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!