Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ateisták! Az ateizmuson belül...

Ateisták! Az ateizmuson belül milyen ateisták vagytok?

Figyelt kérdés

A kérdésem a jugoszláv időkből származik, amikor hivatalosan szocializmus volt és papíron elvileg mindenki ateista, de mégis azon belül voltak különbségek, voltak muszlim-ateisták (bosnyákok, albánok), katolikus-ateisták (horvátok, magyarok) és ortodox ateisták (szerbek). Nyilván az alapján, hogy milyen vallású családból, vagy visszamenőlegesen milyen vallásúak voltak a felmenői.


Hasonló alapon, te mint ateista milyen fajta ateista vagy?



jan. 16. 03:52
A kérdező szavazást indított:
Katolikus ateista vagyok
Református ateista vagyok
Evangélikus ateista vagyok
Zsidó ateista vagyok
Görögkatolikus ateista vagyok
Egyéb ateista vagyok (leírom kommentben)
12 szavazat
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát református lelkész keresztelt, de én nem vallom magam reformátusnak, hisz nem hiszek.
jan. 16. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mi vagyok, mármint vallási szempontból.

Szerintem nekem csak hitem van.

Nemrégiben egy apáca ezt mondta nekem: "Te egy anonim keresztény vagy!"

jan. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem igazán értem ezt, de nem voltam megkeresztelve. Apai ágon evangélikusok, anyai ágon reformátusok voltak (bár ez sem egyértelmű, mert pl. anyai nagyanyám a házasság miatt tért meg katolikusból).
jan. 16. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ateista vagyok, ateista szülőktől. Úgyhogy egyértelműen "egyéb".
jan. 16. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%

Elég nagy hülyeség a kérdésed, s valószínűleg azt se nagyon értetted meg, amit leírtál.


"A kérdésem a jugoszláv időkből származik, amikor hivatalosan szocializmus volt és papíron elvileg mindenki ateista, de mégis azon belül voltak különbségek"

Tehát papíron ateista volt, de valójában hívő katolikus, ortodox, muszlim volt.


De itthon erről nincs nyilvántartás, bárki szabadon vallhatja magát ateistának és hívőnek is. Ha pedig valaki ateista, akkor nem lesz se katolikus, se református, se más vallású.


Talán a zsidó olyan szempontól értelmes válasz, hogy az inkább jelent népet, mint vallást, tehát lehet egyszerre valaki zsidó és ateista is.

jan. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Lucifer-666 ***** válasza:
87%
Katolikus hittanra jártam és katolikus templomba. Lényegében ez nem egy annyira rossz vallás. Itt nem nagyon habzik a szája az embereknek a szex miatt, mint a szektáknak. Itt is vannak problémák, de élhetsz úgy, hogy előbb vagy ember és utána katolikus.
jan. 16. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

#5


Akkor sem volt mindenki hívő. De aki mondjuk tíz éve nem járt templomba és semmit sem tudott a vallásról, az is jelezte, hogy ő inkább katolikus-ateista vagy ortodox-ateista-e.


Pl a hatos is járt katolikus hittanra, de már pusztán a nevéből ítélve erősen gyanítható, hogy nem vallásos és nem hisz Istenben. Tehát ő pl egy katolikus-ateista


#3


Akkor te csak szimplán protestáns-ateista vagy 😄

jan. 16. 20:02
 8/12 anonim ***** válasza:
64%
Ezek alapján katolikus-buddhista ateista vagyok (ezt még leírni is nevetséges volt.
jan. 17. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

#8


A kérdés fényében nem. Tehát katolikus háttérből ateista buddhista lettél, ennyi. (A buddhizmus meg ateizmus nem zárja ki egymást, egyszer egy egyetemen oktató indológus szájából hallottam, hogy ő meg van győződve róla, hogy maga Buddha valójában ateista volt)

jan. 17. 03:34
 10/12 Metionin ***** válasza:
100%
Ateista vagyok de anno reformátusnak kereszteltek. Anyám is ateista, őt is reformátusnak keresztelték, apám is ateista, őt meg ha jól tudom evangélikusnak keresztelték. Szóval mind meg vagyunk keresztelve de egyikünk sem hisz semmiben :D
jan. 17. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!