Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy kereszténység szerint...

Egy kereszténység szerint segítenünk kell, ha látjuk, hogy bajban van a másik, és tudunk segíteni? Ha igen, miért van így?

Figyelt kérdés

febr. 9. 19:23
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

#20

Pontosan, tehát mindenkit magára hagyott.

Nagyon jóságos az isten.

febr. 15. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Jégszív ***** válasza:
49%

"Szabad akarat" 🤣🤢😝

A francokat rugóztok azon, ami NEM LÉTEZIK!

Próbáltam nem is egyszer megindokolni, hogy miért nem. Mivel nem láttam ELLENÉRVET, szerintem fingotok nincs róla, mi lenne az.

Számotokra csupán egy bemagolt dogmatikai ungabunga, semmi más!

febr. 15. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
#22: még nem olvastam meggyőző érvet.
febr. 15. 18:10
 24/25 Jégszív ***** válasza:

#23. Kérdésedre (tessék: #18) vagy a szabad akaratra?

Arra pedig:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__.. #3.

febr. 15. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

#24: a #18-as kérdésemet figyelmen kívül hagytad, úgyhogy tehetsz továbbra is így.


A szabad akaratra vonatkozó cáfolatoddal meg az a gond, hogy szerinted akkor lehetne szabad akarat, ha valami minden befolyástól mentes homonkulusz emberke ülne a fejünkben. Szerinted az a gond, hogy nem dönthetünk szabadon, de ez teljes ellentmondás: az a döntés, ami megazületik, az a miénk, az a mi akaratunk megnyilvánulása. Az az extra réteg, amit Te elképzelnél az akarat és a döntés között egy logikai képtelenség. És ha valamiért szabadnak mondható az akaratunk, az az, hogy döntéseinket a jellemünk, a múltunk határozza meg, nem a véletlen.

febr. 15. 22:41
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!