Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus csak hitt benne, hogy ő...

Lucifer-666 kérdése:

Jézus csak hitt benne, hogy ő isten fia, vagy mindentudó volt?

Figyelt kérdés
Csecsemőként is mindent tudott, ha igen?

febr. 10. 19:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
12%

Szia


Nem tudott mindent, ahogy egyetlen más emberi újszülött sem tud mindent, még nem alakult ki a saját öntudata. Jézus semmivel sem volt másabb az embereknél. Korábban említettem, hogy Ádám emberi életéhez hasonlóan kellett megszületnie, élnie, semmilyen nagyobb képességgel, vagy isteni tehetséggel nem rendelkezett. Annyi volt a különbség Jézus és a többi ember között, hogy tökéletsségben született, mint amilyen Ádám volt a lázadása előtt. Ahogy Ádám sem rendelkezett isteni képességekkel, Jézus sem. Ellenben nem lenne az áldozata egyenlő értékű Ádám életével.

Míg Ádám hűtlen lett a tökéletessége ellenére, Jézusnak hűségesnek kellett maradnia emberként.


Jézus a keresztelkedésekor kapta vissza az emlékeit, hogy amit az Atyjától tanult, illetve amit el kell végeznie, azokat a szolgálata kezdetével alkalmazza, így betöltse a messiás szerepét.

Nagy felelősség volt a válán.

febr. 10. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Potyondi Gergely ***** válasza:
75%

Jézus nem csak hitte, hanem tudta is.

Gyerekkorában is kijelentette:


Lukács2,49:

Ő pedig monda nekik: Mi dolog, hogy engem kerestek? Avagy nem tudjátok -e, hogy nekem azokban kell foglalatosnak lennem, amelyek az én Atyámnak dolgai.

febr. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%

Csecsemőként nem tudta, hanem később nagyobb gyermekként értette meg, illetve tudta. Hiszen biztos a szülei meséltek a születésének körülményeiről.

De hogy mit kell tennie, vagy Isten mit tanított meg neki, azt a keresztelkedéskor kapott szellem által kapta meg, hogy visszaemlékezhessen erre.

febr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 szp72 ***** válasza:
41%

Az emberré lett Isten Fia nem volt mindentudó, a csecsemô Jézus természetesen még beszélni sem tudott. Jézus minden tudása vagy természetes tanulásból vagy természetfeletti kinyilatkoztatásból eredt.


Azt, hogy ô az Isten Fia tudhatta az anyától is, de ennek pontosabb mibenlétét már csak a kinyilatkoztatásból ismerhette meg.

febr. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 szp72 ***** válasza:
41%
anyjától
febr. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
25%
Csak az Atya tudja az Időt az óràt.
febr. 12. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Egyik sem. Már nekem sincs hitem, pedig én semmi vagyok egykori jézushoz képest.


Tudta, hogy mind isten gyermekei vagyunk, ahogy én, csak ő mélyebben, jobban.

febr. 12. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Jézus már gyerekkorában tisztában volt a küldetésével hiszen Isten Szent Szelleme lakott benne, általa fogant. Az írástudók is ismerősök is le voltak döbbenve, hogy honnan ismeri az írásokat, holott nem is tanulta azokat. Mária is mint átlagos hétköznapi Nő, Asszony és Anya emberként nevelte a gyermekeit (Jézust és testvéreit).
febr. 17. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Én nem tudom, de nekem az a gyanúm, hogy Istent meg ezeket a halál utáni dolgokat, azért találták ki, mert sokan vagyunk a földön és hogy az embereket félelemben tartsák, mert ugye az emberek is félnek ugyanúgy egymástól. Nagyon is tartanak az emberek egymástól és hogy valahogyan valamit ki kellett eszelni, hogy lehessen valahogy védekezni a sok emberek ellen a földön.

Mert én szerintem ha volt is egy Jézus nevű ember a földön, ha viselt is egy ember ilyen nevet, hogy Jézus valószínűleg tán félre értettek az emberek dolgokat a történelemből és úgy adták tovább, azt terjesztették szét, hogy ez így volt és közben meg lehet hát nem úgy volt.

Petőfi Sándor is eltünt a ködbe és az emberek azt sem tudták él még egyáltalán, vagy meghalt már.

Valószínű Jézusról is, ha volt is ilyen nevű ember, biztos, hogy félre érthettek az emberek dolgokat a történelemből, hogy ő feltámadt és közben meg lehet eredetileg homlok egyenest nem is volt ilyen a történelemben, vagyis régen.

Meg ha Isten teremtette volna a világot, hogy lettek négerek, cigányok és kínaiak, mindenféle más nemzetek.

A Darwini elmélet az evolúció sem bukott meg, csak azt híresztelik róla, hogy megbukott, közben abban is ugyanannyian hisznek az emberek a Darwini elméletetben az evolúcióban, mint amennyiben a vallásban hisznek az emberek.

Valószínű, hogy régen az emberek érthettek félre dolgokat a történelemből és amit kitaláltak, vagy félre hallottak az emberek bizonyos dolgokat, úgy adták tovább az bembereknek azokat az információkat, amelyek még talán lehetnek tévesek is sajnos.

febr. 26. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#9#: "Mert én szerintem ha volt is egy Jézus nevű ember a földön, ha viselt is egy ember ilyen nevet, hogy Jézus valószínűleg tán félre értettek az emberek dolgokat a történelemből és úgy adták tovább, azt terjesztették szét, hogy ez így volt és közben meg lehet hát nem úgy volt."


Nézd, a történelem során nagyon sok, főleg görög filozófus élt. Ha az ő tanaikat elfogadjuk és hitelesnek véljük, akkor a Jézusról szóló feljegyzéseket is annak kell tekintenünk... röviden ennyi.

márc. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!