Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Sátánt nem Isten teremtette...

A Sátánt nem Isten teremtette gonosszá hanem olyan folyamatok indultak belül el benne ami miatt gonosszá vált?

Figyelt kérdés

febr. 12. 08:16
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
0%

Egyébként pedig, hogy lásd, Sátánt sehogy nem lehet meggyőzni, annyira gonosz, Jób esetének folytatásából látható.


Amikor Isten megengedte Sátánnak, hogy Jóbnak kárt okozzon, mit gondolsz elért valamit, és igaza lett? Neeem, nem nem.

Jób a szavaival sem vétkezett, továbbra is kitartott Isten mellett. Bár fogalma sem volt, miért történik, Úgy gondolta, Isten haragszik rá valamiért, de nem tudja miért. S ehhez még az is hozzá járul, hogy alig egy nap alatt vesztette el mindenét, a gyermekeit is bele értve.

Sátán nem volt elégedett, sőt csalódott lett, s tovább lépett a gonoszságában. Tehát Sátánt semmi sem győzte meg, a szenvedés látványa hatástalan rá. Még mindig úgy véled, hogy Sátánt bármiről is meglehet győzni?

Fokozta azzal, hogy Jób egészsége, és élete legyen a tét. Azt állította, hogy ezúttal tuti biztos megtöri Jób, Isten iránti hűségét. De itt már nem csak Jób személyére utalt, hanem a Földön élő minden embert ezzel vádol.

Ha valakinek az élete forog kockán, az ember megtagadja Istenét.


Jób, és Jézus is bebizonyította, sok más hűségessel együtt, hogy semmi nem távolíthatja el Őket az Életadójuktól, még a halál sem. Mert akkor Sátánnak lenne igaza.

Ha így sem érted, akkor ugyan olyan meggyőzhetetlen vagy mint Ő.

Remélem benned több szánalom van, mint a lázadóban.

febr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

"Fordítsunk egy kicsit ezen. Érdekelne, Te mit tettél volna Isten helyében?"


Fordíthatunk természetesen. Az eddig felmerült részekre reagálva:

- Meggyőztem volna a Sátánt, elmagyaráztam volna a tévedését és olyan megoldást kerestem volna amiből mindenki boldogan jön ki.

- A hatalmat nem adtam volna át neki, mivel nem rendelkezem Isten mérhetetlen tudásával és hatalmával ezért teljes mértékig nem tudom felmérni, hogy mit tettem volna de az biztos, hogy olyan utat választok aminek nem lesz a következménye a rossz vagy szenvedés.

Így hirtelen az a lehetőség is eszembe jutott, hogy egy vitát rendezni ahol felmutathatja az érveit mindkét oldal és elmondhatja, hogy miért rossz szerinte az amit a másik tesz.

-Jób esetében számos egyéb lehetőség lett volna arra, hogy próbára tegye. Akár még az időt is vissza tekerhette volna mintha sosem szenvedett volna ő és a családja, mintha sosem vesztette volna el a családját egy fogadás miatt. Az információt már megszerezték amit akartak. De ezen felül is még van rengeteg olyan megoldás ahol nem kell valójában Jóbnak vagy bárkinek ártani és mégis próba elé állítható.

A mondandó, az teszt eredménye ugyan az maradna de nem kellene egy ostoba fogadás miatt szenvednie Jóbnak akit Isten szeret ezért biztosan módosítottam volna kicsit a fogadás paraméterein.

Egyébként ez már többszőr is felmerült. Olvastam olyan megoldást is az oldalon, hogy egy teljesen realisztikus álomban történne meg minden Jóbbal és ott tennék próbára így az egész nem lenne más mint egy rossz álom amit akár el is felejthet a végén és utána élhet boldogan tovább.



"Erre jön Sátán és azt állítja, hogy Jób kizárólag azért ilyen példás életű, Istent félő ember, mert Isten lefizeti, "

Na itt van egy hatalmas probléma. Mert a Sátán nem vett el mindent ahhoz, hogy ezt valóbban bebizonyítsa. Továbbra is ott van a Mennyország ígérete mint lefizetés és a pokol mint fenyegetés. Két nagyon jó indok, hogy bár életében elvesztett mindent továbbra is kitartson Isten mellett és ami miatt nem lehet kijelenteni, hogy nem haszonlesés miatt nem fordult el.



"Várom a válaszodat. Te milyen megoldást találtál volna erre, hogy mindenki lássa, hogy Jób önzetlenül szereti Istent, és nem azért, mert Isten a tenyerén hordozza?"

Mint feljebb írtam egyébként ehhez el kéne venni a mennyország jutalmát és a pokol fenyegetését.

febr. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
100%

"Sátán nem volt elégedett, sőt csalódott lett, s tovább lépett a gonoszságában. Tehát Sátánt semmi sem győzte meg, a szenvedés látványa hatástalan rá. Még mindig úgy véled, hogy Sátánt bármiről is meglehet győzni?"


Igen. Az, hogy ez nem győzte meg nem jelenti, hogy ne lehetne meggyőzni. Az emberek esetén is előfordul, hogy valaki nagyon makacs és meggyőzhetetlennek tűnik de ha másként próbálod meggyőzni akkor már meglehet.


Még komoly bűnözőket is rá lehet ébreszteni arra, hogy mit tettek és megbánják a cselekedeteiket.


Isten pedig a tudásának birtokában pontosan tudta, hogy mi az ami meggyőzheti a Sátánt, hogy mi az amivel rálehet ébreszteni arra, hogy megnyissa a szívét.


Ahogy azt is tudhatta, hogy Jób esete nem lesz az.



"Jób, és Jézus is bebizonyította, sok más hűségessel együtt, hogy semmi nem távolíthatja el Őket az Életadójuktól, még a halál sem. "

Jézust ne keverjük ide, ő más eset.

Ezenfelül Isten örök életet ígér így a "a halál sem" kicsit ellentmondásos. Miért tartanának a haláltól ha a túlvilágon örök boldogság vár rájuk?



"Ha így sem érted, akkor ugyan olyan meggyőzhetetlen vagy mint Ő.

Remélem benned több szánalom van, mint a lázadóban."


Érteni értem. Csak nem győznek meg az érveid. De nem vagyok meggyőzhetetlen csak jobb érvek kellenek. Az, hogy valakit nem tudsz meggyőzni nem jelenti, hogy meggyőzhetetlen pusztán azt, hogy nem megfelelőek az érveid. Az, hogy nem megfelelő az érved nem azt jelenti, hogy nincs igazad. Persze ez azt sem, hogy igazad lenne pusztán nem megfelelőek a másik meggyőzéséhez.

febr. 13. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

32

Köszönöm hogy elmondtad a véleményedet.

Sajnos ahogy előre gondoltam, nem értetted meg. Sátánt nem lehet meggyőzni tettekkel sem, nem hogy szép szavakkal, vagy álmokkal.

"realisztikus álomban történne meg minden Jóbbal és ott tennék próbára így az egész nem lenne más mint egy rossz álom"

A valóságban sem volt elégedett a bizonyítással, miért gondolod, hogy egy szóbeli érvelés magyarázat majd változtat ezen?

Amint láthatod, a világban zajló események miatt, többszörös bizonyíték van arra, hogy nem tud mindenkit elfordítani Istentől, de elégedetlen ezzel. Tehát semmivel sem meggyőzhető.


A pokol és a mennyország pedig abban az értelemben nem létezik, ahogy más vallásokban tanítják. Isten senkit nem fenyeget. Ő a halált nevezte meg büntetésnek, további büntetés nincs.

Ellenben a szava hiteltelen volna.

(Róma 6:22, 23) . . .. 23 Mert a bűnért járó fizetség a halál,. . .

Mindenki meghal, aki vétkezik, olyan ember pedig még nincs a Földön aki tökéletes volna.

Aki pedig meghal, az megfizetett a bűnéért.

(Róma 6:7) 7 Mert aki meghalt, azt felmentették a bűne alól. Isten további büntetést nem alkalmaz. Ez Sátán személyiségének, és elhintett gondolatainak terjesztése, ami által tovább akarja Isten személyiségét mocskolni, vádolni.

Sehol nem írja, vagy mondja, hogy a halál Istennek sem elegendő, hanem további büntetést szab ki.

Sátán magából indul ki.


Tehát nem létezik olyan jutalom, vagy fenyegetés, amiről beszélsz.

Isten egy jutalmat ígért a megváltott embereknek, ami továbbra is a földdel van kapcsolatban. Az égbe való életre pedig, csak néhány ember hűsége miatt változtatott, hogy a fiával uralkodjanak egy ideig jutalmul.


Sátán sem a "pokolba" megy senyvedni, hanem ellesz pusztítva, örökre. Isten nem pazarol rá tovább egy másodpercet sem. Más és szebb dolgokkal fog törődni, és az életre méltatlanokat nem fogja tovább éltetni, hogy szenvedjenek. Ez nem Isten személyisége.

Az életet ajándékba adta, amit nem használ büntetésre.

febr. 13. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
100%

"Sajnos ahogy előre gondoltam, nem értetted meg. Sátánt nem lehet meggyőzni tettekkel sem, nem hogy szép szavakkal, vagy álmokkal."


Egyrészről mint írta a meggyőzés komplexebb ennél és nincs olyan, hogy lehetetlen valakit meggyőzni. Ezzel egyébként már Isten hatalmát vonod kétségbe.


"A valóságban sem volt elégedett a bizonyítással, miért gondolod, hogy egy szóbeli érvelés magyarázat majd változtat ezen?"

Egyrészről volt ott másik lehetőség is. Ezenfelül ha a valóságban megtörtént esemény sem győzi meg akkor miért is kéne hagyni, hogy megkínozhassa Jóbot? Még értelmetlenebb az egész fogadás.


"A pokol és a mennyország pedig abban az értelemben nem létezik, ahogy más vallásokban tanítják."

Te ebben hiszel, másik keresztények másban, megint másik keresztények megint másban. Annyi elképzelés szinte ahány hívő. Erről nem nyitnék vitát.


Az Isten esetén szinte mindenhol fixen meg van, hogy vannak akik egyfajta jutalmat kapnak míg mások büntetést vagy az a büntetés, hogy nem kapják meg a jutalmat. Ennek a magad változatára te magad is utalsz a válaszodban. Tehát bár elvesztette földi javait továbbra is ott van az, hogy vár még rá egyfajta jutalom. De még ott van az a gondolat is, hogy a szenvedése valami nagyobb jó érdekében van ami szintén továbbra is azt mondja, hogy tartson ki mert akkor jobb lesz még.


"Sátán sem a "pokolba" megy senyvedni, hanem ellesz pusztítva, örökre. Isten nem pazarol rá tovább egy másodpercet sem. Más és szebb dolgokkal fog törődni, és az életre méltatlanokat nem fogja tovább éltetni, hogy szenvedjenek. Ez nem Isten személyisége."


A te Istened az én szememben ezek alapján nem jó, nem kedves, nem szerető.

Temérdek szenvedést és rosszat okoz több milliárd személynek azért, hogy az egész forrását a végén elpusztítsa.

Én megmenteném őket is.



"Az életet ajándékba adta, amit nem használ büntetésre."

Az ajándékot kidobni nem bűn. Istentől kapott nem ajándékot bűn a szemében kidobni akkor is ha az szenvedést okoz.

febr. 13. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:

Ez nem fogadás, hanem vád.

Sátán vádat emelt Isten és az emberiség ellen.

"Te ebben hiszel, másik keresztények másban,"

Jól tudom, sokan hisznek másként, tanulmányoztam a vallásokat, még a keleti és a Törzsi vallásokat is.

Azonban összehasonlítva Isten szavával és személyével, csak egy igazság létezik.

Sátánnak a hatalma nem csak a politika, hanem a vallások alapításában, létrehozásában is nagy szerepe van. Ez a három fő pillére a hatalmának a föld felett.


"Én megmenteném őket is."

Tudod kedves Barátom, mindig kimarad egy dolog, amiért nem érted.

Ez pedig, hogy Isten nem csinál a szájából "segget".

Ő felállított törvényeket, elveket, ami által szervezetten és jól működik a világ egyetem.

Ez az emberek, és angyalok életére vonatkozó törvényekben is így van.

Amit kiejt a száján, azt nem vonja vissza, ellenben a törvényei, és a személye is nevetség tárgyává lennének.

Isten meghatározta, hogy mik azok a törvények, betartani valók, amiket kerüljünk, mert megbontja a harmóniát, békét, egységet.

Isten kimondta, hogy az engedetlenségnek következményei vannak.


Az igazsága megkívánta, hogy az utódok érdekében, hozzon egy megoldást.

Miért fájdalmas megoldást hozott?

Hogy lássa mindenki, hogy Ő senkinek nem a haverja, vagy a játszópajtása, azért még is csak a világegyetem legfelsőbb hatalmával állunk szemben.

Azért is, hogy senki ne gondolja, hogy visszalehet élni Isten türelmével, irgalmával.

Ő szeret bennünket. NE éljünk már vissza ezzel!!

febr. 13. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
100%

"Miért fájdalmas megoldást hozott?

Hogy lássa mindenki, hogy Ő senkinek nem a haverja"

Ez nem így működik.

Egyrészt: ő egy végtelen isten. Egy millió féle ENNÉL JOBB megoldása lett volna! Fájdalmat csakis akkor okoz, ha kifejezetten fájdalmat AKAR okozni valakinek. De akkor már NEM jó isten! Lásd az előző mondatot.

Másrészt: az egészet előre látta. Bőven sokkal előtte már intézkedhetett volna.

Harmadrészt: Jób háza népével annyira csúnyán kitolt, amit SEHOGYAN SEM lehet magyarázni!!!

febr. 13. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
53%

36

"Ez nem fogadás, hanem vád.

Sátán vádat emelt Isten és az emberiség ellen."


Amiről ott én beszéltem az a fogadás volt Jób esetén.


" Ezenfelül ha a valóságban megtörtént esemény sem győzi meg akkor miért is kéne hagyni, hogy megkínozhassa Jóbot? Még értelmetlenebb az egész fogadás."

Ott van előtte is Jóbról írtam és Jób megkínzására vonatkozó fogadás volt értelmetlen hiszen ahogy írod nem fogadta el az eredményt.


"Tudod kedves Barátom, mindig kimarad egy dolog, amiért nem érted.

Ez pedig, hogy Isten nem csinál a szájából "segget"."

Díjaznám ha nem jönnél azzal folyton, hogy nem értem. Attól még, hogy nem értek veled egyet az nem jelenti azt, hogy nem értem. Érted?


Itt pedig megint Isten emberinek van beállítva, nem pedig valami hatalmasabbnak. Sőt még az emberek között is sokkal inkább egy átlagosabbnak mert az emberek között is sokan eljutnak oda, hogy ha valamit nem akarnak megtenni akkor nem jelentik ki, hogy megfogják tenni. Tehát ha nem akarja lemészárolni a szeretteit akkor nem fogja azt mondani. Így nem kell "segget csinálnia a szájából". Ahogyan egy jóságos Istenség nem lesz olyan gőgös és beképzelt, hogy azért ártson másoknak, hogy ne kelljen visszakoznia.


"Hogy lássa mindenki, hogy Ő senkinek nem a haverja, vagy a játszópajtása, azért még is csak a világegyetem legfelsőbb hatalmával állunk szemben."

Aki ha jó és szereti a teremtményeit akkor nem ilyen kicsinyes nemi szerv méregető játszmákat csinálna.



Tudod az a probléma, hogy ahogyan te Istent felvázolod az sokkal inkább hasonlít egy borzalmas emberre vagy egy gonosz diktátorra. A kapcsolat aminek szeretett teljesnek és jóságosnak kellene lennie abból pedig te egy olyat mutatsz be itt ami kicsinyes, mérgezőnek, ...


Nem bántásból de ez az Isten nem, hogy az emberek felett állna még az emberi mércével mérve is a legalja felé van.


Próbálhatod körmöd szakadtából mentegetni de nem látom értelmét mert csak egyre rosszabb lesz a kép ahogyan egyre többet írsz róla, a kiindulási pontok pedig továbbra is megválaszolatlanul állnak és már el is hagytuk őket.


Ez itt az én meglátásom arról amit írtál, nem sértésnek szántam, nem akartalak vele megbántani, nem is kell elfogadni.

Én itt le is zárnám ezt a vitát.

febr. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
43%
Pedig ennél Ábrahám és Izsák története még rosszabb, hiszen ott még fogadás sem volt, csak egy nagyon csúnya átverés.
febr. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:

Nem gondolom, hogy vita volt, egy beszélgetésnek voltam részese.

Én is köszönöm.

febr. 13. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!