Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van valami oka annak, hogy...

Van valami oka annak, hogy mentális egészség kategóriában megszaporodtak a térítők??

Figyelt kérdés
Válaszban, vagy privátban térítenek, holott nem azért írnak oda emberek, mert nem találjuk Istent.

febr. 12. 23:37
 1/6 Lucifer-666 ***** válasza:
Mentális betegek hol máshol lennének?
febr. 13. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
21%
Az Istennel való kapcsolat, hit jó hatással lehet a mentális egészségre. Gondolom ezért.
febr. 13. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%

#2

Nem.

febr. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%

Mert a vallások mindig is a legrosszabb helyzetű embereket akarják téríteni.


Miért? Őket a legkönnyebb.

febr. 13. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
82%
A szekták mint pl. a szcientológusok vagy a Jehova tanúi kifejezetten szeretnek célba venni olyanokat, akik mentális problémákkal küzködnek, mert őket könnyebb beszippantaniuk.
febr. 13. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 KZitus ***** válasza:
39%

Szia

Aki mentálisan beteg, és én azt észreveszem, természetes az, segíteni szeretnék egy ilyen egyénnek. Sajnos szolgálatom során egyre gyakrabban találkozom ilyen személyekkel.

Én nem tudom megszüntetni a nehézségét, de nem mondhatnám el magamról azt, hogy szeretem a felebarátomat, ha nem tenném meg érte azt, amit tudok. Akár fizikailag is, de azt is megosztom vele, persze csak ha érdekli, Isten mennyire együtt érez vele és Ő abban a helyzetben van: tud segíteni, támogatni az ilyen embert.

Isten figyelembe veszi az olyan tényezőket, mint a mentális betegség, a rendkívüli stressz, vagy akár a genetikai vonások, melyek öngyilkos hajlamokat idézhetnek elő: Zsoltárok 103:13, 14. A Biblia lapjain keresztül megvigasztalja azokat, akik gyötrelmeket élnek át. Ezenfelül azt mondja, hogy „lesz feltámadásuk mind az igazságosaknak, mind az igazságtalanoknak” Cselekedetek 24:15. Ez arra utal, hogy van reményük a feltámadásra azoknak is, akik súlyos hibákat követnek el sajnos pl. depressziós állapotban.

Mit kaphatnak Istentől a mentális , vagy depressziós betegek?

Erőt ad. Isten nem úgy bátorít minket, hogy megszünteti a gondjainkat, hanem úgy, hogy ha erőt kérünk tőle, válaszol az imánkra ("Mindenre megvan az erőm annak köszönhetően, aki erőt ad nekem." Filippi 4:13). Biztosak lehetünk benne, hogy személyes figyelmet fordít mindannyiunkra, hiszen a Biblia ezt írja: „Jehova közel van a megtört szívűekhez, és megmenti azokat, akik szellemükben összetörtek” Zsoltárok 34:18. Isten még akkor is meghallja a segélykiáltásodat, ha nem tudod szavakba önteni az érzéseidet

Róma 8:26, 27

" Hasonlóképpen a szellem is a segítségünkre siet, amikor gyengék vagyunk. Mert az a baj, hogy nem tudjuk, miért kellene imádkoznunk, pedig imádkoznunk kell, de a szellem könyörög értünk, amikor magunkban sóhajtozunk. Aki pedig a szíveket kutatja, tudja, mire irányul a szellem, mert ez Istennel összhangban emel szót a szentekért."

Reményt ad. Azonkívül, hogy Isten megvigasztal, azt is megígérte, hogy minden bajt meg fog szüntetni, melyek lehangolhatnak minket. Amikor beteljesíti az ígéretét, „a korábbi dolgok (köztük a depresszió) észbe sem jutnak, és fel sem ötlenek senkinek a szívében” Ézsaiás 65:17.

Kérlek mond el a véleményed: én most ezekkel a soraimmal térítettelek Téged?

Mert én nem látom ezt benne. Csak azt mondtam el, hogyan tudna Isten segíteni, ha hozzá fordulna.

febr. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!