Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem aggasztó, hogy Európában...

Nem aggasztó, hogy Európában csökken a keresztények száma?

Figyelt kérdés
Az iszlám vallás kezdett el terjedni. Én ugyan nem vagyok vallásos, de mégis zavar a dolog. Európa keresztény kultúrája veszélyben van.
febr. 20. 22:35
1 2 3 4 5
 1/43 anonim ***** válasza:
16%
De az.
febr. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/43 anonim ***** válasza:
28%

Nagyon aggasztó.

Azonban mint a legtöbb rosszban, az illegális migrációban is lehet jó dolgot találni, ez pedig lehet hogy az európaiak kereszténységének erősödése lesz.

Amikor tudatosul az emberekben, hogy az iszlámot akarják ráerőltetni és az iszlám akarja átvenni a helyét a saját szokásainak, elveszi a templomait, akkor előjön sokakban majd hogy mégiscsak ragaszkodnak a hitükhöz is.

A nemzeti érzelmeket is kezdi erősíteni az iszlám térhódítás, a kérdés csak az, hogy van-e még lehetősége egyes országoknak visszafordítani a folyamatot vagy már elestek.

febr. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/43 anonim válasza:
26%

De, ha nem lesz keresztény, akkor összeomlana az EU.

Elon Musk is megmondta, hogy szerencsénk van még...

febr. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/43 anonim ***** válasza:
67%
Ez történik, ha valami nem tud tempót tartani a világgal. A keresztény egyház lemaradt az ősrégi dolgokhoz való ragaszkodása miatt. Hogy aggasztó-e? Nekem nem. Nem érdekel. A vallás csak a politika eszköze és mindig is az volt. Iszlám, zsidó vagy keresztény vallás, a politikusok kezében egy kutya az összes. Fegyver, amivel a sok marhát tudja terelni.
febr. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/43 anonim ***** válasza:
66%
Ami történik a vallással is, hogy mennyire belekontárkodik, belefurakodik a politikába is...? Így nem aggasztó.
febr. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/43 anonim ***** válasza:
31%

"Európa keresztény kultúrája veszélyben van."

Atya ég, és most mi lesz? Az európai kultúra majd fejlődik a kereszténység nélkül. A keresztény vallás rettentő erőszakos, én nem vagyok büszke rá hogy keresztény ország vagyunk. Rengeteg hódító hadjáratért, hittérítő népírtásért felelős a kereszténység, amikre nem lehet büszkének lenni.

Meg aztán a keresztény értékek. Mik ezek az értékek? A kereszténység nem engedi sem a többnejűséget, sem az azonos neműek házasságát. Belehalunk, ha lehet 2 feleséged, vagy összeházasodhatsz melegként a pároddal? Nem hiszem, ezek nem olyan dolgok amibe belepusztul egy nemzet, a korral pedig haladni kell, ahogy írták is előttem.

febr. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/43 anonim ***** válasza:
16%
Európa keresztény kultúrája. Miért is keresztény ez a kultúra? Legjobb esetben is csak egy része keresztény, hiszen a görög és a római alapok máig megkerülhetetlenek. Teljesen tévesnek tartom, amikor az európai kultúrának egyedüli alapját a kereszténységben láttatja valaki. Főleg azért, mert napjainkban a vallás egyre kevésbé kapcsolódik az államhoz, az ember hite magánügy, semmi keresnivalója a politikában, az állam szerveződésében, szokásaink, művészetünk, mindennapi életünk irányításában. Éppen emiatt az iszlám hit térnyerése (már ha egyáltalán jelentős) is magánügy, nem egyedüliként határozza meg a kultúránkat, sőt, egyre kisebb a befolyása bármely vallásnak a kultúránkra. Persze a vallásos emberek ezt máshogyan élik meg, de a régi vicc szerint rózsaszín szemüveggel nézve a világ is rózsaszín.
febr. 21. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/43 anonim ***** válasza:
51%

Nem, inkább pozitív, hogy egyre több a racionális ember.


Persze, akiknek az a célja, hogy megossza az embereket és mások felett uralkodjanak, nekik ez nem jó hír.

febr. 21. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/43 anonim válasza:
56%
A pedofilmosdató keresztények meg a kecskékkel háló muszlimok helyett miért nem jó nektek az ateizmus vagy az agnosztikus világkép?
febr. 21. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/43 anonim ***** válasza:
29%
Nem, egyre több az értelmes ember és kevesebb a konzervatív, pedofil tuskó.
febr. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!