Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A palacsinta böjt szempontjábó...

Kérdezőcske2 kérdése:

A palacsinta böjt szempontjából édességnek számít?

Figyelt kérdés
Én nagyböjtben az édességről mondok le de viszont kaptam egy meghívást palacsintára. De motoszkál bennem,hogy az nem tartozik-e bele az édességek közé? Szerintetek?

febr. 23. 12:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%
A legtöbb palacsinta édes (kakaós, túrós, lekváros).
febr. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem is ez jutott eszembe .. már azon is gondolkodtam, citromos palacsintát egyek :DD szegényt nem nagyon szeretném visszautasítani az az igazság
febr. 23. 12:33
 3/11 anonim ***** válasza:

A citromos is cukros.

Sajtos esetleg? Az nem cukros és nem húsos.

febr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Na ,erre nem is gondoltam. És nem is próbáltam meg. Nagyon nagyon köszi az ötletet! :)
febr. 23. 12:43
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A palacsinta nyilván édesség. A nagyböjti péntekeken (és hamvazószerdán) tilos húst enni, más étkezési előírás nincs (kivéve mennyiségi korlátozást a két előírt napon). Ha te ezeken felül, fontos hangsúlyozni, hogy ezeken felül, lemondasz másról is, pl. édesség, az egy nagyon szép dolog. Viszont ilyen meghívás esetén, nyugodtan elfogyaszthatod, hogy ne bántsd meg az ismerősöd, ne legyen lelkiismeretfurdalásod.
febr. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Vagy ennék sós palacsintát, ha van (szoktak csinálni).

Vagy ha csak édes van, akkor az is böjt, ha mondjuk fele annyit eszel, mint amennyit kívánnál. 5-ös jól írta: nagyböjt péntekein a húsról való lemondás az előírt.

febr. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Esetleg a húsos palacsintát csinálhatod hallal.
febr. 24. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
68%

szerintem attol fugg, mivel van megtoltve a palacsinta, edes vagy sos dologgal

csinalhatod ugy is, mint a ortodoxok: mindent osszevetve kb. az ev feleben veganok, de ha valahova meghivjak oket olyanok, akik nem ortodoxok, akkor meg szabad mindent enniuk, mert a masik embertol a vendeglatast elfogadni es veluk egyutt enni fontosabb, mint a bojti eloiras

febr. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
hortobágyi palacsintát kell enni az amúgy is 10/10
febr. 25. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

#8

Ez elég érdekes, mi lett volna ha a zsidók is így gondolkodnának a disznóhúsról. Szerintem a böjt az böjt, ha az van előírva, hogy húsmentes adott nap, akkor annak kell lennie, mindegy, hogy vendégség vagy sem. Ha valaki saját maga mond le valami egyébről, pl édesség, az természetesen nem kötelező érvényű.

febr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!