Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Vallásosság vagy az Ateizmus...

A Vallásosság vagy az Ateizmus a jobb?

Figyelt kérdés

márc. 16. 16:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

A kérdés számomra nem egyértelmű. Ugyan is "vallásosnak lenni", vagy Isten által kért imádatot, erkölcsi életet élni nem ugyan az.

A Vallásos passzívan hisz Istenben, míg az Isten által kért életformával összhangban élőt a hite, tettekre indítja.


Azt szoktam egyébként mondani, hogy ha hiszel Istenben és nem létezik, nem vesztettél semmit. De ha nem hiszel Istenben és létezik, mindent elvesztettél.

márc. 16. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
70%

a kettő nem zárja ki egymást

az ateizmus azt jelenti, hogy valaki nem hisz istenekben, de nem minden vallásban imádnak isteneket

pl. van ateista buddhizmus is, de bizonyos neopogány vallásokban sem isteneket tisztelnek

márc. 16. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
14%

Az ateizmus is egy vallás.


Egy istentelen vallás.


Semmilyen vallásosság nem jó.


Krisztus,mint a legtökéletesebb ember-Isten Fia-követése jó csupán.


Egyébként tökéletlen emberek tökéletlen filozófiai,erkölcsi rendszerét követjük.

márc. 16. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Kinek melyik. Van, aki számára pozitív, hogy van egy kész rendszer a saját tanaival, erkölcsi értékeivel, amit csak magáévá kell tennie ha szimpatikusnak tűnik. Mások számára ugyanez bilincs. Nem vagyunk egyformák.
márc. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
10%

1#

Te most akkor nem tudod, hogy van Isten?


Jó lehet magyarázni így is.

De, ha megtapasztaltad Isten szeretetét Jézus Krisztus által, akkor már több, mint hit... tudod és tudod.

márc. 16. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%

"megtapasztaltad Isten szeretetét Jézus Krisztus által, akkor már több, mint hit... tudod és tudod."


Mi? Istenem....

márc. 16. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
64%

"Azt szoktam egyébként mondani, hogy ha hiszel Istenben és nem létezik, nem vesztettél semmit."

Több ezer istent talált már ki az ember. Ha létezik egyikük, szerintem nagyon is rosszabbul jársz ha egy hamis istenben hiszel mint ha akkor már inkább nem hiszel egyikben sem.

márc. 16. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Lényegében minden vallás ugyanaz, csak a körítés más. A kereszténység, judaizmus, iszlám mind ugyanazt az istent tiszteli más néven. A buddhizmusban, taoizmusban nincs külön istenkép, viszont mindent úgy tisztelnek - nemcsak az élőlényeket, hanem akár még a köveket is -, mintha isten lenne. Mit mondanak az ábrahámita vallások? Hogy Isten mindenütt jelen van. A keleti vallások a reinkarnációban hisznek, és hogy minél erényesebb életet éltél, annál magasabb életformaként, annál jobb körülmények között születsz újjá. Az ábrahámita vallások szerint van mennyország és pokol, és hogy melyikbe kerülsz, az szintén azon múlik, hogy milyen életet éltél. Szóval ebben is csak annyi a különbség, hogy hogyan magyarázzák ugyanazt.
márc. 16. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

8.Hsz!


Nem!


Minden vallás más tulajdonságokkal ruházza fel az istenét, így különböző a más és más zsidó felekezetek által,más és más a különböző kereszény felekezetek által meghatározott Isten(istenek).


Nem név különböző csupán,hanem az Isten-istenek jellemzője is.

márc. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Istenhívő, mélyen vallásos ember voltam, de meg is jártam! Otthagytam az egészet, és most már jobban érzem magam. Bár inkább agnosztikusnak tartom magam.
márc. 16. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!