Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az a Schemhamphoras?

Bölcsek köve kérdése:

Mi az a Schemhamphoras?

Figyelt kérdés

A VIII. században héber nyelven megjelent Toledoth Jeshu című kiadvány szerint a Názáreti Jézus a csodatevő képességét kizárólagosan annak köszönhette, hogy a jeruzsálemi Templom féltve őrzött titkát, a Schemhamphoras (שם המפורש) rejtélyét jogtalanul eltulajdonította.


De mi is ez a Schemhamphoras, azaz Isten 72 szelleme a valójában?



márc. 17. 18:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Valami középkori babonás zsidó hülyeség. Ne is foglalkozz vele.
márc. 17. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Szerintem fogalmad sincsen a lényegéről... Tehát érdemes foglalkoznod ezzel. Az ábrahámita vallások misztériumainak feltárásához az egyedüli kulcs a Schemhamphoras, azaz Isten 72 szellemének az ismerete.
márc. 17. 19:14
 3/11 anonim ***** válasza:
29%

"Tehát érdemes foglalkoznod ezzel."

Miért gondolod? Hiszen te se tudod, hogy mi a Schemhamphoras, hát nem azért kérdezed, mert szeretnéd megtudni?

márc. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
85%

A Semiphoras és Schemhamphorash egy zsidó eredetű okkult vagy mágikus szöveg címe, amelyet Andreas Luppius adott ki németül 1686-ban.

A korábbi latin szövegen alapult, a Liber Semiphoras-on, amit Salamonnak tulajdonított, továbbá Luppius erősen kiegészítette az Agrippa - De occulta philosophia szövegrészeivel.

márc. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem azért kérdeztem, mert nem tudom, hogy mi a Schemhamphoras. Pontosan tudom, hogy mi a lényege, de kíváncsi vagyok mások véleményére is...
márc. 17. 20:25
 6/11 Lucifer-666 ***** válasza:

Egy album meg egy dal rajta:

[link]

márc. 17. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#5

Idézem a kérdésed:

"Mi az a Schemhamphoras?"


Mit jelent ez a kérdés?

márc. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Mit jelent ez a kérdés?"


Az általam feltett kérdés: Mi az a Schemhamphoras?


A Schemhamephoras, azaz "Isten 72 szelleme" leginkább a már korábban is említett, VIII. században héber nyelven megjelent Toledoth Jeshu című kiadványból ismeretes, ami azt állítja, hogy Jézus a csodatevő képességét kizárólagosan annak köszönhette, hogy a jeruzsálemi Templom féltve őrzött titkát, a Schemhamphoras (שם המפורש) rejtélyét jogtalanul eltulajdonította.

A régi időkben úgymond a jeruzsálemi Templom belső szentélyében, a "Szentek Szentjében" még a Dávid által talált kövön helyezkedett el a frigyláda. Ezt a Templom pusztulását követően a magyarázatok értelmében Babilonba szállították át, ahol aztán nyoma veszett. Az említett kőre Istennek 72 neve, azaz a Schemhamphoras volt bevésve, amit a zsidó bölcsek igyekeztek megóvni az illetéktelen személyektől, ezért a kijáratnál található két oszlopra egy-egy ércből készült oroszlánt (mások szerint kutyát) állítottak, melyek égtelen hangos üvöltésbe kezdtek abban az esetben, ha egy illetéktelen távozni akart a titok bírtokában, amit ennek hatására rögvest el is felejtett. A rafinált Jézus viszont egy pergamenre feljegyezte Istennek 72 nevét, amit a lábán ejtett sebbe rejtette, és az az isteni tudás hatására be is gyógyult azonnal. Amikor távozott a helyszínről elfelejtette ugyan a neveket, de hazaérve kivágta a lábába rejtett cédulát és ismét birtokában volt az isteni misztériumnak.


De nézzük, mi is ez a Schemhamphoras valójában:


Isten 72 nevével kapcsolatosan többféle exotérikus magyarázat ismeretes:


1, Az elsőre Heinrich Cornelius Agrippa von Nettesheim (1486 - 1535) okkult német alkimista az 1533-ban kiadott "De occulta philosophia Libri tres" könyvének 127. (CXXVII.) oldalán megtekinthető ábrával utal:

[link]

A JHVH (יהוה) szó betűértékeit a fenti módon összeadják és az 72-t eredményez...

HVHJ = He-Vau-He-Jod

Jod = 10

He-Jod = 5+10 = 15

Vau-He-Jod = 6+5+10 = 21

He-Vau-He-Jod = 5+6+5+10 = 26

Összeg=72

Jakob Böhme (1575 - 1624) német filozófus, misztikus és teozófus "Theosophia Revelata. ..." című, 1715-ben Hamburgban kiadott könyvének 1919. oldalán ugyanez a rendszer látható egy csúcsával felfelé fordított szívalakba ágyazva, Immanuel, Jesus és Christus felíratok társaságában és az alábbi szövegrészlet kíséretében:

"/das ist der teure Name GOTTES; seine Buchstaben sind die Flammen der Liebe/ die Er aus seinem Herzen in dem teuren Namen Jesu hat in uns geoffenbaret;"

Jakob Böhme tehát a Schemhamphorast a Názáreti Jézus személyével hozta itt kapcsolatba.


2, A következő ötlet JHVH nevét felhasználva alakítja ki az alábbi rendszert, mely 72 betűt tartalmaz: [link]


3, A harmadik elképzelés alapján Isten 72 neve Mózes II. 14,19-21 verseire vezethető vissza, melyek úgymond a Schemhamphoras 3x72 betűjéről szólnak: [link]

Agrippa von Nettesheim a könyvének 257. (CCLVII.) oldalán tesz említést a 72 angyalról, melyeknek összefoglaló neve a Schemhamphoras. Az ezt követő oldalon fel is sorolja a 72 angyalnevet.

Ugyanezek az angyalnevek megtalálhatóak még például a Skót Ritus 32. fokán beavatott szabadkőműves Sylvester Clark Gould (1840 - 1909) által írt és 1887-ben Manchester-ben megjelent The staff of Adam and the Shem-Hammephorash című rövidke, 20 oldalas munkájának 2. oldalán.

Athanasius Kircher (1602 - 1680) héberül tudó német jezsuita szerzetes "Oedipus Aegyptiacus" címet viselő művének 186. oldalán látható a Schemhamphoras-ra utaló ismert illusztrációja, mely a 72 angyal nevét is tartalmazza. Ez az ábra szintén megtekinthető a francia okkultista ezotérikus és rózsakeresztes teozófus, Papus (Gérard Anaclet Vincent Encausse, 1865 - 1916) Kabbalájának 140. oldalán.


Az itt felsorolt háromféle koncepció gyakorlatilag egyáltalán nincsen kapcsolatban a Schemhamphoras-sal illetve a héber kabbalával, amire a Zsidó Fogalomtár is felhívja a figyelmet, nevezetesen, hogy a manapság elérhető kabbalával kapcsolatos irodalmaknak nincsen semmi közük a valódi kabbalához, tehát használhatatlannak tekinthetők...


A budapesti Országos Rabbiképző Intézet néhai igazgatója, Blau Lajos (1861 - 1936) professzor "Az ózsidó bűvészet" ("Das altjüdische Zauberwesen") című könyvének 139. oldalán arról ír német nyelven, hogy a 72 istennév a Talmudban nincsen megemlítve, ellenben a Midrásban igen, ahol Abin rabbi hangoztatja, hogy JHVH a zsidókat Egyiptomból a nevével mentette meg, ugyanis Isten neve 72 betűből áll és JHVH az eljövendő új eget és földet (*Ézsaiás 65,17; Jelenések könyve 21,1) szintén a Schemhamphoras által fogja megvalósítani.


A német származású Erich Bischoff (1865 - 1936) orientalista és valláskutató a Kabbala alkotórészei című könyvét azzal kezdi, hogy a kabbala ősrégi időkben, i.e. 3 - 2. évezredben Babilonban keletkezett, amit az ószövetségi beavatottak a szellemi műhelyeikben átformáltak a monoteista vallásuk számára.


A Magyar Zsidó Lexikon tudósít minket arról, hogy a kabbala titkos ismereteit az ókori chásszideusok (chaszidim, akik a Makkabeus-korszakban komoly befolyással rendelkeztek a politikai életben) birtokolták, majd az ezekből lett esszénusok is:

"Mégis a titkos tanokkal való foglalkozás, melynek jegyében a Kabbala megszületett s amely az egész Tórának csak keveseknek érthető misztikus jelleget adott, már az ókori zsidóságnál, főképpen a chásszideusoknál meglehetett. Ezért az igen régi, de apokrif Jézus Szirach már óv a titkos tanokkal való foglalkozástól (3.22., v. ö. Chaggiga 13 a és Gen. Rabb. 8.). Josephus szerint az esszénusok őrizték a titkos tant (De bell. Jud. 2.8., de Philo (De Vita Contemplavita 3.), úgyszintén a modern K.-kutatók közül A. Jellinek, Plessner, Hilgenfeld, Eichhorn, Gaster és Kohler és még sok más tudós is, szintén őket tartják a K. megalapozóinak. Hogy a titkos tanokat azok őrzői titkolják, azt már Ezra is állítja (14.45-46, v. ö. Szóta 15.3)." (439-440. old.)

A leghíresebb esszénus Keresztelő János volt, aki az újszövetségi magyarázatok szerint Jézust is megkeresztelte a Jordán folyónál.


De mi is ez a Schemhamphoras valójában?


A Schemhamphoras az 72 fajta égi konstelláció szellemi hatásai. Ezeket a konstellációkat a Nap, Hold, Mars, Szaturnusz és Uránusz égitestek konstelláció-variációi alkotját Nap-Hold konjunkció illetve oppozíció figyelembevétele mellett. Csak ez a 72-féle konstelláció alkalmas a vallások által dédelgetett jó (agathodémoni, ormuzdi, etc.) illetve gonosz (kakodémoni, ahrimáni, luciferi, etc.) szellemi hatások szemléletes prezeltálására.


Ormuzdi inkarnációként jött a világra többek között Hom, Zoroaster, Mithrász, Jézus, Szt. György, Attila, Álmos, David Reubeni, Sabbatai Cví, Jiddu Krishnamuri. Születésük alkalmával a Schemhamphoras kozmikus forrásait felépítő égitestek együttálltak a zodiákusban, tehát a negatív hatásúnak tartott Mars, Szaturnusz és Uránusz planéták a Nap mögött a Földre nézve úgymond elvesztették a negatív hatásukat és az említett személyek is ennek köszönhették a "bűntelen" születési adottságaikat.

Ezzel szemben például Aleister Crowley, aki nem éppen alaptalanul tartotta magát a Sátán inkarnációjának ("The Beast 666"), az említett égitestek által alkotott kozmikus kereszt égisze alatt látta meg a napvilágot. Persze a hivatalosan propagált születési dátuma nem felel meg a valóságnak, mint minden ehhez hasonló személy esetében sem...


Ami napjainkkal kapcsolatos, az az ószövetségi elképzelések Messiásának, Immánuelnek a születése, akire már a XVI. században felhívta az utókor figyelmét az asztrológiában, kabbalah-ban, hermetikus ismeretekben és a héber nyelvben is jártas, zsidó származású Nostradamus (1503 - 1566):


"L` an mil neuf cens nonante neuf sept mois, Du ciel viendra un grand Roy d` effrayeur," (Centurie X., LXXII.) (Les Propheties de M. Michel Nostradamus, Dont il y en a trois cens qui n`ont encore jamais été imprimées; A Lyon, 1566; S. 164)

"Ezerkilencszázkilencvenkilenc hetedik havában az égből megérkezik a rettegés nagy királya." (Centuriák X. 72.)


Ezen égi és egyben földi esemény idejét akkoriban még a Julianus naptár szerint adhatta meg, mivelhogy a napjainkban érvényben lévő Gergely-naptár 1582-től van csak alkalmazásban. Nostradamus félreérthetetlenül az 1999.08.11-én, a héber naptár szerinti 5759. év elul hónapjának újholdjakor (Rosh Chodesh) létrejött, teljes napfogyatkozással hatásfokozott kozmikus keresztre utalt, amit természetesen a Schemhamphoras kozmikus forrásait felépítő égitestek alkottak. Immánuel már 25 éves és a fellépésének legkésőbbi dátuma szerintem 2032. év júniusa, amikor is az említett égitestek megközelítőleg ismét eggyütt fognak állni a zodiákusban. Ilyen együttállás ezt megelőzően 1897.11.24-én realizálódott, amely év augusztusának végén, 1897.08.29-31-én, a héber naptár szerint 5657 elul 1-3-án fogalmazták meg a bázeli I. Cionista Világkongresszuson a Pesten született Herzl Tivadar (1860 - 1904) jóvoltából Izrael megalapításának tervét, amit aztán 1999.08.11-hez viszonyított "félúton", 1948.05.14-én életre is hívtak. Több rabbi elképzelése szerint Immanuelnek a kormánypálcát Benjamin Netanjahu fogja majd átadni.

márc. 17. 23:52
 9/11 A kérdező kommentje:

A közel 2500 éve betervezett ószövetségi Messiás, Immánuel a Schemhamphoras kozmikus forrásait felépítő kozmikus ("Isten sátra") égisze alatt jött a világra 1999.08.11-én, amit a farkába harapó kígyóval ( [link] ) lehet szemléltetni. Ezen keresztfajta korábbi létrejöttéhez utalta Ezsdrás az Ábrahám-féle gyermekáldozat kísérlet (i.e. 1811.02.23.) illetve a Sínai szövetségkötés (i.e. 1336.10.16.) ötletét.

Következő ilyen kozmikus kereszt csak 885 évvel később, i.e. 451.05.18-án realizálódott a zodiákusban. Ez motiválhatta Ezsdrást a Tóra megalkotására, amit 6 évvel később, i.e. 445. őszén, pontosabban az alkotó elmondása alapján a hetedik hónap (tisri) 1-én, szintén újhold alkalmával ismertetett meg a néppel és fogadtatott el velük alkotmány gyanánt. Itt meg kell jegyezzem, hogy az utóbbi keresztet felépítő égitestekhez csatlakozott még a Neptunusz és a Plútó is függetlenül attól, hogy azokat akkoriban legjobb tudomásunk szerint még nem ismerhették ezeket.


Természetesen a Názáreti Jézus születése és kereszthalála se volt független a Schemhamphoras-tól, ugyanis i.e. 8.02.10-én született a Schemhamphoras kozmikus forrásait felépítő égitestek együttállásakor, aminek úgymond a "bűntelenségét" köszönhette ugyanúgy, mint többek között Hom, Zoroaster, Mithrász, Szt. György, Attila, Álmos, David Reubeni, Sabbatai Cví, Jiddu Krishnamuri is.

Ez a születési konstelláció a "kozmikus kígyó". Jézus kereszthalálakor i.sz. 25.04.01-én, a Peszách ünnep előkészületi napján ez a "kozmikus kígyó" alkotta a T-keresztet, amit a Neptunusz és a Plútó egy szabályos keresztre egészített ki ( [link] ). Számos képzőművészeti alkotás Jézus keresztre feszítését egy keresztre, vagy T-keresztre feltekeredett, illetve felszögezett kígyóként ábrázolja. Például egy gyóntatószék az elzászi Ammerschwihr-ben lévő Szt. Márton templomban: [link] , illetve a wittenbergi Luther-ház (Lutherhaus) bejáratánál látható T-kereszt: [link] és az 1530-ban, Wittenbergben Luther Márton által írt "Eine Predigt - das man Kinder zur Schulen halten solle" könyv előlapja: [link] .

márc. 18. 12:09
 10/11 anonim ***** válasza:
79%

Senkit se érdekel ez a töméntelen baromság, el se olvastam, de ezt írtad fentebb:


"Nem azért kérdeztem, mert nem tudom, hogy mi a Schemhamphoras. Pontosan tudom, hogy mi a lényege, de kíváncsi vagyok mások véleményére is..."


Nézzük újra, hogy mi volt a kérdés:

"Mi az a Schemhamphoras?"


Tudsz magyarul? Érted, mit jelent a kérdésed?

márc. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!