Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isten meg tud bocsájtani...

Isten meg tud bocsájtani olyan bűnt, amelyet talán én sem leszek képes megbocsátani saját magamnak?

Figyelt kérdés

márc. 17. 19:55
1 2
 1/12 Lucifer-666 ***** válasza:
17%
Milyen bűn? Amúgy ne azzal foglalkozz, hogy ki mit bocsát meg, hanem azzal, hogy ki vagy és milyen döntéseket hozhatsz meg.
márc. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 Barátom, bizonyára nem fogsz meglepődni, ha már csak a felhasználó neved miatt sem veszem fontolóra a tanácsodat.
márc. 17. 20:00
 3/12 Lucifer-666 ***** válasza:
75%
Soha ne tévesszen mi, hogy ki mondja. Az számít, hogy mit. Nem azt kértem, hogy bízzál bennem.
márc. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Isten meg tud bocsájtani olyan bűnt, amelyet talán én sem leszek képes megbocsátani saját magamnak? - igen, meg
márc. 17. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem tudom ki vagy, de én megbocsátok neked, ha ettől jobb a lelkednek.
márc. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Prókátor ***** válasza:
100%
Igen, meg tud bocsátani. És segíthet abban is, hogy az ember saját magának is megbocsásson.
márc. 17. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Igen, Isten minden bunt megbocsat, ha kered. Es ha megbocsatja, mar nem is emlekszik rajuk.

De ha ez olyan dolog volt, amit valakivel rendezned kell, pl. valakit megbantottal vagy buncselekmenyt kovettel el, pl. loptal, azt ettol fuggetlenul helyre kell hozni, vagy a buntetest leulni.

márc. 18. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 szp72 ***** válasza:
Isten minden megbánt bűnt meg tud bocsájtani, de ezt el is kell hinni. Az "ezt már Isten sem bocsájtja meg nekem" gondolkodás ugyanis istenkáromlás, s az ebben való megátalkodott kitartás pedig Szentlélek elleni bűn, amire nincs bocsánat. Júdásnak is ez volt a legnagyobb bűne, nem az árulás. Arra nincs bocsánat, hogy nem hiszed el, hogy van bocsánat.
márc. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Igen, Isten megbocsát neked akkor is, ha te nem tudsz magadnak megbocsátani. Csak kérned kell.
márc. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 KZitus ***** válasza:

Szia

Nagy lehet a lelkiismeretfurdalásod, ha azt gondolod, Isten nem képes megbocsátani neked. De ez egyben a megbánás útjára is vezethet téged.

Pedig annyira szeretne megbocsátani neked is, hogy ezt ezzel mutatta ki: "„Isten úgy szerette a világot, hogy egyetlen-nemzett Fiát adta, hogy mindaz, aki hitet gyakorol benne, el ne pusztuljon, hanem örökké tartó élete legyen” János 3:16.

A másik biztosíték: ".... mert ő [Isten] előbb szeretett minket” 1János 4:19.

Ezt kínálja a Teremtőd számodra, kedvesen:

"Gyertek, rendezzük a dolgokat egymás között” – így szól Jehova. „Még ha olyanok volnának is a bűneitek, mint a skarlát, fehérré lesznek, mint a hó. Még ha vörösek volnának is, mint a karmazsinszínű anyag, olyanná lesznek, mint a gyapjú."

Ha őszintén sajnálod amit tettél, és nem gyakorolod többé, akkor további vígaszt is nyújt számodra: "„Ezáltal fogjuk tudni, hogy az igazságból származunk, és meg fogjuk nyugtatni a szívünket őelőtte mindabban, amiben talán elítél minket a szívünk, mert az Isten nagyobb a szívünknél, és mindent tud” 1János 3:19, 20.

😉😊

márc. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!