Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miből lehet tudni hogy létezik...

Miből lehet tudni hogy létezik Isten?

Figyelt kérdés
17 éves nem hívő lány vagyok és szívesen elbeszélgetnék hívő emberekkel Istenről.

márc. 17. 21:06
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/74 anonim ***** válasza:
55%
Más a hit és más a tudás!
márc. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/74 Lucifer-666 ***** válasza:
68%

Igazából nem lehet tudni. Viszont a templomnak jó a hangulata...

Addig amíg Istent a teremtéshez, igazságossághoz kötöd még szép elképzelés is lehet...

A bajt mindig a képmutató, lelketlen, önbíráskodó csölátású buta fanatikusok okozzák és egyik szemében mindig te leszel a rossz...

Na meg ott vannak, akik ebből is hasznot húznának.

márc. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/74 anonim ***** válasza:
76%
Semmiből sem lehet TUDNI. HINNI lehet.
márc. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/74 anonim ***** válasza:
26%

Istent személyes megtapasztaláson keresztül tudod megismerni elsősorban.

Jó hallgatni bizonyságokat, amikben mások elmesélik Isten mit tett az életükben. Egymás hite által is épülhetünk, tanulhatunk.

A Biblia az Új Szövetségi evangéliumokban nagyon jól leírja Jézust. Ha Őt megtapasztalod érteni fogod a Bibliát is.

márc. 17. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/74 anonim válasza:
34%

Ha átéled a jelenlétét

Ha hitből imádkozol, megkapod azt amit kérsz (pl. szabadítson meg betegségekből, stb.)

(Tapasztaltam)

Ha bővebben érdekel, kérdezz bátran. Mi a vallásod?

márc. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/74 anonim ***** válasza:
28%

Szia


Elsősorban magánaka teremtésnek a bizonyítéka.

Pl:Az égitestek már számtalan millió éve mozognak hatalmas sebességgel és csodálatraméltó pontossággal óriási pályájukon. A bolygók meghatározott rendben keringenek a nap körül. A számtalan csillag és más égitest galaxisokat és galaxishalmazokat alkot. Mérhetetlen nagyságuk és roppant pontosságuk mellett a legjobb óra is primitív eszközzé törpül.


Tedd fel a kérdést: Miért tartjuk természetesnek, hogy az órának van készítője, és miért nem tudjuk feltételezni, hogy a mérhetetlenül nagyobb és pontosabb világegyetemnek is van? Lehetséges-e, hogy egy bonyolultabb és pontosabb dolognak ne legyen célja és értelme?


Élettelen anyagból pedig nem lehet új életet létrehozni.

márc. 17. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/74 anonim ***** válasza:
21%

Sir Isaac Newton brit tudós érdekes módon bizonyította egykor, hogy minden készítmény készítőt tételez fel.

Minnesota Technolog című folyóiratban ezt olvassuk, Newron és egy barátja beszélgetéséről:

Newton hitetlen barátja betoppant. Pillantása a Newton melletti nagy asztalon álló gépezetre esett. Az asztalhoz lépett, lassan megfordította a forgatókart, és leplezetlen csodálkozással figyelte, hogy az égitestek mindannyian viszonylagos sebességükkel forognak pályájukon.

,A kutyafáját! Milyen kitűnő szerkezet! Ki csinálta?’ Newton anélkül, hogy könyvéből felpillantott volna, így válaszolt: ,Senki.’

,Azt hiszed, bolond vagyok!? Nyilvánvaló, hogy valaki készítette, mégpedig egy kiváló tehetség, és én szeretném tudni, ki az.’

Newton felállt, és kezét barátja vállára tette. ,Ez a gépezet csak gyenge utánzata annak a sokkal nagyobb rendszernek, amelynek törvényeit ismered. Nos, nekem nem sikerül meggyőznöm téged arról, hogy ennek a szerkezetnek, amely csupán játékszer, nincs alkotója, te mégis azt állítod, nem hiszel abban, hogy annak a nagy eredetinek, amelynek mintájára ez készült, tervezője és teremtője van. Mondd meg nekem, milyen logikával tudsz ilyen összefüggéstelen következtetésre jutni?”

márc. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/74 Potyondi Gergely ***** válasza:
20%

Néhány órával azután hogy XVI.Benedek Pápát lemondatták, villám csapott a Vatikánba. (Hivatalos hírek szerint magától mondott le.)

Még a hírekben is benne volt:


[link]


Biztos vagyok benne, hogy Isten nem örült ennek.


Továbbá, a katolikus hitvédelem kézikönyvében 20 érvet írnak Isten létezése mellett. Ebből kettőt majdnem szó szerint leírok:


A kontingenciából levezetett érv:

Ennek az érvnek az alapformája igen egyszerű.

1.Ha valami létezik, akkor léteznie kell annak, ami szükséges ahhoz, hogy ez a dolog létezzen.

2.A világegyetem - a térbeli és időbeli dolgok összesége - létezik.

3.Vagyis léteznie kell annak, ami szükséges ahhoz, hogy a világegyetem szükséges.

4.Az, ami a világegyetem létezéséhez szükséges, nem létezhet a világegyetemen belül, továbbá nem lehet térben és időben korlátozva.

5.Vagyis annak, ami a világegyetem létezéséhez szükséges, annak meg kell haladnia a tér és az idő kereteit.


A vágyból levezetett érv:

1. Minden természetes, velünk született vágynak van valami valódi tárgya, amely betöltheti azt a vágyat.

2. Van bennünk azonban egy vágy, amelyet semmi időbeli dolog, semmi a földön, semmi teremtmény nem tud betölteni.

3. Ezért kell léteznie valaminek, ami több, mint az idő, a föld és a teremtmények; valaminek, ami ezt a vágyat be tudja tölteni.

4. Isten, és az Istennel való örök élet az, ami ezt a vágyat be tudja tölteni.

márc. 17. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/74 Potyondi Gergely ***** válasza:
27%

Jav.:

A kontingenciából levezetett érv:

3.Vagyis léteznie kell annak, ami szükséges ahhoz, hogy a világegyetem létezzen.

márc. 17. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/74 anonim ***** válasza:
100%

9


Csak akkor, ha valóban létezik a világegyetem!

márc. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!