Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az osztályban Jehova...

Ha az osztályban Jehova Tanunak adom ki magam, miközben nem vagyok az, azért meg kell gyónnom majd?

Figyelt kérdés
Hogy ne kelljen részt venni az osztálykarácsonyon és most a szülinapomat sem akartam hogy megünnepeljék.

márc. 19. 19:51
 1/8 anonim ***** válasza:
46%

A hazugságot meggyónhatod, de Isten a parancsolatait nem hiába vésette kőbe!

Ne hazudj!

márc. 19. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
20%
A "Ne hazudj!" eredetileg "Ne tégy felebarátod ellen hamis tanúságot.", vagyis csak az tiltja, hogy másokról hazudj, azt nem, hogy önmagadról. Ettől még ez szerintem bűnnek számít.
márc. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
42%
Csakhogy itt becsapod barátaidat, tanáraidat. Saját magad nem, mert te tudod az igazságot!
márc. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 IstenGyermeke1 ***** válasza:
33%
Hazugság. Nem éppen egy krisztusi dolog, és te szívsz a legjobban, ha kiderül.
márc. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
37%

Miért nem vagy őszinte?

Azt tudtad, hogy egy hazugság miatt került az ember abba a helyzetbe, amibe most vagyunk?

Arról nem is beszélve, hogy Sátánt utánozod vele, aki feltalálta a hazugságot.

márc. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Lucifer-666 ***** válasza:
67%
Igen, pont olyan halálos bűn, mint az önkielégítés, csak itt most előre eltervezted. Kérdezd majd meg a paptól, hogy mit jelent a bűnben való megátalkodottság...
márc. 20. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
44%
Én ezt munkahelyen terjesztettem el magamról, hogy ne nyomuljanak meg kicsit elkerüljenek. Nem gyóntam meg, mert nem bízok senkiben, a papnak is eljárhat a szája. Ha nagyon gyónni akarsz gyónd meg istennek imádkozás közben.
márc. 20. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk Romániában ez nem működne. Esetleg ha van orvosi papírod.
márc. 20. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!