Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ír a Biblia olyan személyről,...

Ír a Biblia olyan személyről, aki nem fogadta meg Jézus utasítását?

Figyelt kérdés

Az előbb válaszoltam egy másik kérdésre és eszembe ötlött, hogy Jézus parancsainak még a gonosz lelkek sem tudtak ellent mondani. Elkezdtem tűnődni, hogy volt-e olyan személy, aki ellent mondott-e Jézus bármelyik utasításának. nekem nem jutott eszembe senki, pedig néhányszor olvastam a Bibliát.

Olyanra emlékszem, hogy valaki nagyon elszomorodott, mert jézus azt javasolta neki, hogy adja el mindenét a pénzét pedig adja a szegényeknek, de arról már nem ír a Biblia, hogy ez végül megtörtént-e vagy sem.


Sőt, még hívők körében is azt tapasztalom, ha valakit emlékeztetek Jézus egy tanítására, akkor az igyekszik aszerint cselekedni. Akik pedig abban az időben látták Jézust, azok mind megfogadták az utasítását.


Jelenleg azt látom, hogy akik nem hisznek Jézusban képesek csak ellent mondani a tanításnak, illetve azok, akiknek éppen nem jut eszükbe a tanítás vagy elfelejtették.



márc. 24. 09:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Varga Irénke alias Mahiana Rosszalo
márc. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Bár név szerint nem említik, de voltak, akik visszatértek a régi dolgaikhoz, és nem maradtak Jézus mellett.

(János 6:66) 66 Ennek következtében a tanítványai közül sokan elmentek a hátrahagyott dolgokhoz, és nem jártak vele többé.


Vannak akik Jézus némely parancsát, tanítását elfogadják, ami a személyükhöz közel áll. De van amit nem fogadnak el, és abban nem Járnak Jézus tanítása vagy parancsa szerint.

márc. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

21 Jézus így válaszolt neki: "Ha tökéletes akarsz lenni, menj el, add el vagyonodat, oszd szét a szegényeknek, és kincsed lesz a mennyben; aztán jöjj, és kövess engem."

22 Amikor hallotta az ifjú ezt a beszédet, szomorúan távozott, mert nagy vagyona volt.

(Máté 19:21-22)

márc. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Cristiano Ronaldo nem fogadta el mert ő maga az Isten.
márc. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

3


Aztán sokra megy vele a Mennyben! Ott nincsen kereskedelem!

márc. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Varga Irénről nem tudok. Sosem hagyta, hogy megismerjék. Dicsőítette az urat, de egy maszkban, amit maga köré épített. Az az egész pedig inkább szólt Irénről, mint Jézusról. Gellert kapott a golyó, de mindjárt a legelején.


János 6:66 előtt pedig Jézus kerek perec elmagyarázza, hogy nem a test számít, hanem a lélek. Követte őt a nép és ő elmagyarázta nekik, hogy nem Ő a lényeg. Isten nem ott van, ahol az emberfia teste, hiszen Isten mindenhol ott van. Amit kellett tanítást átadott nekik. Jézus követése nem egyenlő Jézus testének követésével. Hanem a tanításának követése, tettekre váltása jelenti Jézus követését. A tanítványok továbbra is vele tartottak. Ők 12-en , köztük Júdással lettek kiválasztva a célra. Nekik lett az az utasítás adva, hogy "gyere és kövess engem!". Judásnak később pedig azt utasította: "Amit meg kell tenned, tedd meg mihamarabb!"


A gazdag ifjúnak pedig megadatott a lehetőség a tökéletességre. Vagyon vagy tökéletesség? Vajon megtette-e? Lehet szerepelt végül az ifjú még a Bibliában, csupán nem ismerjük fel. Nem kizárt, hogy szomorúan távozott, eladta mindenét a pénzét pedig szétosztotta a szegények közt, majd követte Jézust. Talán István vagy Mátyás lett belőle.


Azt nem tudhatom, hogy Ronaldo Isten-e vagy sem, de azt láthattuk tőle, hogy képes a focipálya területén csodajeleket felvonultatni. Sosem lehet tudni.

márc. 24. 12:44
 7/13 anonim ***** válasza:
Én a Valhallában hiszek.
márc. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

A meggyógyítottak többsége sem tudta megállni, hogy ne terjesszék a gyogyitása csodáját magáról.


Lázar feltámasztasa is fülébe jutott a főpapnak, innen dontotték el az elfogatását.

márc. 24. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Privát Szabina.
márc. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

8-as! Tényleg, ez igaz.

Isten is, ha tiltott valamit az embernek, az akkor is megcsinálta.

Ne egyél arról a fáról. Csak azért is evett.

Ne beszélj erről senkinek. Csak azért is beszélt.

Ez nagyon jó, tényleg , erre nem is emlékeztem. Pedig többször is leírják ezt a jelenséget.

Gondolom későbbiekben már ezért mondta Jézus, hogy menjél és meséld el, mit tett veled az Úr!

Lehet a 10 parancsolatot is jobban megtartja az ember, ha így nézne ki:

Hagyd élni embertársadat! (ne ölj)

Hagyd meg embertársad minden vagyonát! (ne lopj)

Légy hűséges az Úrhoz, a házastársadhoz és felebarátodhoz!

Igazat mondj, őrizd mások becsületét!

Más tulajdonát hagyd meg!


Sosem értettem miért tíltott Isten dolgokat, ha az emberek akkor is megszegték, mintha azt a "ne" szócskát nem hallanák meg.


Ne fordúljatok hátra, mert sóbálvánnyá válsz! Csak azért is hátra kellett fordulnia.


Ha pedig Szabina privát, akkor meghagyom a jó Istennek!

márc. 24. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!