Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ma sikeresen Jehova tanúja...

Ma sikeresen Jehova tanúja lettem. Hogyan tovább? Mit kell tennem? Normális válaszokat légyszi.

Figyelt kérdés
márc. 26. 13:47
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
73%

Valóban Jehova Tanúja lettél?

Ezt nem hiszem el, mivel ma sehol nem voltak összejövetelek, ahol keresztelkedést végeznek. Ugyanakkor aki megkeresztelkedik, az nem tesz fel ilyen kérdéseket, mert tudja mit kell tennie Hiszen ezt tanulta a keresztelkedése előtt.

Én 32 éve Tanú vagyok, ezért tudom, hogy mi a menete az ilyesminek.

Ha pedig nem tudod mit kell tenned, az azt jelenti, hogy nem vagy Tanú, és kellemetlen szidalmazásnak teszed ki azokat, akik valóban azok.

márc. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

amelyek nem illenek a keresztényi viselkedéshez, a következők lehetnek:


Az arrogancia és a kritikus megítélés: Az idézetben a beszélő arrogáns és kritikus hangnemet üt meg azáltal, hogy feltételezi, hogy csak azok lehetnek valódi Jehova Tanúi, akik ismerik a keresztelkedés menetét, és megszidalmazza azokat, akik nem tudják ezt.


Megvetés és intolerancia: Az idézetben a beszélő megvetően és intoleránsan viselkedik azokkal szemben, akik nem tartják magukat valódi Jehova Tanúinak vagy nem ismerik a vallásuk gyakorlatát.


Önhittség és felülről való tekintet: Az idézetben a beszélő önhittséget mutat, és úgy véli, hogy csak az ő személyes tapasztalatai és ismeretei számítanak, miközben másokat lebecsül vagy elutasít az ő tudásuk vagy hite miatt.


Keresztényi viselkedés helyett a szeretet, a megértés, a türelem és az elfogadás jellemzi a keresztény tanításokat, és ezek a hibák ellentétesek ezekkel az értékekkel.

márc. 26. 16:43
 13/23 anonim ***** válasza:
27%

"Ahogy a többiek is."

. A többiek mégsem kérdezik meg, hogy most akkor mit csináljanak.


De miért nem válaszolsz a korábbi kérdésre?

márc. 26. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
egy vidéken éltem, ahol a Jehova tanúi voltak az egyetlen vallási közösség, amely nyitott volt az emberek segítésére és támogatására. Egy nehéz időszakban, amikor elveszítettem egy szeretett családtagomat, a Jehova tanúi szolgáltak mellettem, biztosítva a lelki támogatást és az útmutatást a Biblia alapján. Ez az élmény mélyen meghatározott és hozzásegített ahhoz, hogy közelebb kerüljek Istenhez és a valláshoz, így lettem Jehova tanúja.
márc. 26. 17:25
 15/23 anonim ***** válasza:
52%

#11


Igazad van, szerintem sem lett Jehova tanúja a Kérdező.

Már a stílusából is nyilvánvaló volt, mivel több Tanúval vitáztam itt, így ismerem a stílusukat. Ezen felül egy Tanú tényleg nem itt tenne fel kérdést.

Azzal pedig, hogy megerősíted, ma sehol sem kereszteltek, szintén azt erősíted meg, hogy ez egy álkérdés.

márc. 26. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
59%

Mármint ilyen kérdést nem itt tenne fel.


#15 voltam

márc. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 Darius- ***** válasza:
37%
Miért, nem mondták el ? Penztarcara vigyázni ám. Ezen túl övesd a példájukat, majd belejossz.
márc. 26. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
25%

Ahogy a többiek is. Tehát vízben megkeresztelkedtél.

Egyébként szép történet amit leírtál és azt hiszem értem mit akartál mondani. Ma átadtad az életedet égi Atyánk akaratának cselekvésére. Szeretnéd elmondani másoknak hogy mi az emberiséggel kapcsolatos szándéka. Írhatnál nekem privátban.

márc. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%

Mondjuk megtehetnéd másokkal, amit veled is megtettek a Jehova tanúk. Terjeszthetnéd Jézus Krisztus örömhírét.

Mesélhetnél a tapasztalatodról, a többi tanú kapcsán.

de kezdetben alapos Biblia tanulmányozást is javasolnék. Esetleg összehasonlíthatod más a neten fellelhető verziókkal. Más felekezetek Bibliája is ugyanarról szól, csak isten személyneve másképpen virít benne és ot nem kínrúd, hanem nemes egyszerűséggel keresztről van szó.

Érdemes megismerni más emberkék észjárását. Más vallásúakét. elvileg őket szeretnéd meggyőzni Jehovások féle igazságról.


Ha komolyan gondolod, hogy nyitsz az Isten felé, akkor magad fogod megtalálni a felekezetedet. de ha már hiszel, akkor mi dolgod a hívőkkel? Mi dolgod az igazakkal? Mi dolgod az egészségesekkel? Nem a betegeknek kell az orvos?


A másik pedig a kommunikációd stílusa. Méltó-e a megváltónkhoz a stílus, amit képviselsz? Vagy ő mit várna el tőled? Elmondjam?


Légy önmagad. Találd meg a saját tapasztalataid alapján is az Istent. Lásd meg, hogy végig melletted volt. ismerd meg. Ez fontos! ismerd meg az Istent, hiszen Jézus segítségével megadta bárkinek a lehetőséget. Mert aki megismerte Krisztust, az megismerte az Istent is. Kövesd a tanítást.


Szerintem bőven van merre mozdulnod, bármilyen felekezet tagja vagy, sőt még akkor is, ha magányos farkasként a világhálón osztod az igéket. vannak ilyen testvérek is az Úrban.

Ez egy végeláthatatlan kaland kezdete, mely során te is változni fogsz.

márc. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Részvétem a csaladtagod iránt
márc. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!