Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Jehova tanúi tudják mi az a...

A Jehova tanúi tudják mi az a kritikus gondolkodás? Ha igen, akkor miért ilyen elfogultak a vallásukkal szemben?

Figyelt kérdés

Miért hiszik azt, hogy az egyszerű emberekből álló vezetőiknek van igazuk minden értelmezésben? Miért nem kételkednek egy kicsit sem a vezetőik szavában annak ellenére sem, hogy olyan gyakran változnak a tanainak?


Kérlek tanúk, ne őrtoronyból kimásolt idézeteket illesszetek be ide, csakis kizárólag saját gondolatokat. ( ha van nektek olyan) Köszönöm



márc. 30. 20:40
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

Nem,nincs nekik.

(Azoknak van akik eljöttek onnan)

márc. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Én nem tudom, pontosan hogyan működik a hierarhia Jehova tanúinál. de a jó vezető az, akik mennek előre és a többiek önként követik őket. Jézus szerintem a legjobb vezető. Elpusztíthatatlan és méltó arra, hogy kövessék az emberek a tanításait. De másnak meg más a véleménye. Vallásszabadság van.
márc. 30. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

1


Ennyire nem kellene hülyének nézni a Tanúkat. Van saját gondolatom, rajtam múlik, hogy mi az amit elfogadok, és mi az amit nem. Erre nem kötelezhet senki.

márc. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
61%

Kedves Kérdező.


Ez a személyes válaszom, és nem folyóíratokból másolok, vagy válaszolok.

"Miért hiszik azt, hogy az egyszerű emberekből álló vezetőiknek van igazuk minden értelmezésben"?

Nem nekik van igazuk, hanem Istennek. Aki arra tett ígéretet, hogy az utolsó napokban kiválaszt magának egy népet, akiket meg fog tisztítani, hogy az akaratával, az Ő általa meghatározott módon mutassanak be imádatot, tiszteletet. Egyébként a módzsre nem változott nagyon, mert Isten akkor is használt embereket, hogy elmenjenek más emberekhez, üzenetet átadni. Isten képezte ki őket, hogy mit mondjanak.

Jézus pedig ezt folytatta, majd átadta a tanítványainak, hogy ezt vigyék tovább.

S ha Isten így döntött nekem az a dolgom, hogy ezt ha tetszik ha nem, elkell fogadni.

Személy szerint úgy vélem, hogy Isten minden információval ellát bennünket amit tudnunk kell.

Vajon miből lehet felismerni, vagy megtudni, hogy Isten kiket használ fel a céljaira?

Szerintem a Bibliából.

Egyértelmű, határozott utalás történik, hogy Isten választott népét milyen kritériumok azonosítják majd az utolsó napokban.

Azt Te is tudod, hogy az Izraeliták esetében sem volt másként. Nem mindenki volt tagja a népének az emberek közül.

Biztos vagyok benne, hogy olvastad az Izraelitákról szóló beszámolókat, amik engem arra engedtek következtetni, hogy Isten soha nem használt ökomenizmust, vagy vallásköziséget. Sőt tovább megyek, a választottak nem igazán számítottak emberi szemszögből nézve tanultaknak, vagy felsőoktatásban részesülteknek.

Nézzünk bele egy kicsit a folytatásba. Jézus kiket választott ki tanítványoknak? Az iskolázottságukat, vagy a társdalmi helyzetüket vette figyelembe? ......

Nekem olybá tűnik, hogy a felső oktatásban részesült emberek közül, vagy akik Rabbinikus képzőt végeztek, nem sűrün voltak, vagy lettek Jézus tanítványai.

Még is különbül ellátták a feladatukat, és Jézus tudta, hogy nem csak az emberi felsőoktatás által lesz, vagy lehet valaki a tanítványa. Ezt egyébként sem világi iskolákban tanították soha, hanem a gyülekezetben képezték ki erre a feladatra az újakat. Nem nyitottak külön iskolákat erre a célra.


Számomra a próféciák is mutatják az utat, amit Isten a szellemével leíratott. A Biblia történelmében egyetlen imádat volt elfogadható Isten előtt, aminek maga a Teremtő határozta meg a módját. Ettől nem lehetett eltérni, sem szelektálni, vagy más vallások szokásaival keverni.

Ez számomra azt mutatja, hogy Isten nem változtatott ezen, hiszen Jézus azért is jött, hogy visszaállítsa az imádatot, amit a vallásvezetők kiforgattak, az emberek meg szenvedtek.

Hogy Jézus szavaival éljek, visszafordítsa a szívüket Istenhez. Amit tettek, az hiába való volt, és Isten nem fogadta el, hiába hivatkoztak Istenre.

Az utolsó napokra vonatkozóan Jézus ezt megerősítette azzal, hogy majd kiválaszt egy olyan csoportot, akikben látja, hogy hűségesek lesznek Isten szavához, és a Biblia igazságait veszik alapul, nem keverve más szokásokkal, hagyományokkal.

De ez nem világi iskolák segítségével, hanem a Biblia tanulmányozása által, amit a gyülekezetben kell majd végezni. Ezt pedig maga Jézus fogja felügyelni Isten szelleme támogatásával, mint aki a gyülekezet feje.


Isten imádatát mindig is az egység jellemezte, nem vallások sokfélesége.


Ha körbe nézek a világban, és felteszem magamnak a kérdést, hogy kikre illik a Bibliában leírtak, fontos hogy figyelembe vegyek mindent ami ezzel kapcsolatos. Mert ha csak egyet egyet veszünk figyelembe, akkor azt bárkikre rálehetne mondani.

Mint egy puzzle, minden darabnak a helyére kell kerülnie.


Azt pedig kérlek ne hagyd figyelmen kívül, hogy Isten nem mondta, hogy akiket felhasznál, azok elsőre egyből, mindent helyesen fognak értelmezni, Jézus tanítványainak idejében is folyamatosan nöttek fel a megértéshez, voltak téves várakozásaik, de türelemmel vártak.

Egyébként ezzel nem okoztak károkat senkinek, ha nem egyből értettek meg valamit. Isten sem oszlatta fel a választottjait.


Különben kedves kérdező, gondolj bele, hogy Isten azt mondta, hogy folyamatos tisztogatás lesz. Ez mit gondolsz mire utal?

Mert szerintem nem arra, hogy nem lesznek félreértések, vagy téves várakozások.

Az első tanítványoknak is csiszolásra, finomításra volt szükségük, nem értelmeztek elsőre mindent helyesen. Ezt be is vallották.

Ebből pedig azt tanulhatjuk, hogy Isten népe nem egyből lesz tökéletes, és tévedhetetlen.

De Istennel egységesek, és betöltik azt a feladatot, amit rájuk bíztak.

márc. 30. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
19%

1# nem nezem hülyenek csupan a nagy babilon reszei, egy antkirsztusi szellemmel atitatva,hitetes alatt.


2# élettelen az amit irsz.

Ordít rola hogy Krisztussal sosem talalkoztál,szamos ponton pedig teologiailag,logikailag nagyon gyenge labakon áll.


Elszomorít.mikor valaki azt hiszi hogy kereszteny..de nem az..

márc. 31. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

5

Teológiailag biztos, de Bibliailag teljesen egyértelmű.

márc. 31. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!