Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van bármilyen hiteles bizonyít...

Van bármilyen hiteles bizonyíték Jézus Istenségére?

Figyelt kérdés

márc. 31. 18:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/136 anonim ***** válasza:
73%
A Biblia. Ami nyilván egy kereszténynek hiteles, egy nem keresztény számára nem. De erről szól a hit.
márc. 31. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/136 anonim ***** válasza:
89%

Ha lenne rá bizonyíték, akkor mi szükség lenne a hitre?

A hitben erő van. Ha maradna hiteles bizonyíték, akkor az tudás lenne. Annak ismerjük az elejét ősidőktől fogva. Na de a hit ereje?


Ha én lettem volna Jézus és tanítok, amit tanítottam. Én magam adnám parancsba, hogy semmi kézzel fogható bizonyíték ne maradjon utánam. Miért? Mert a hitről tanítottam, nem a tudásról. Ha pedig valami bizonyítható, akkor abban már nem lehet hinni.

márc. 31. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/136 anonim ***** válasza:
17%

Nincs, és a Biblia sem bizonyítja.

Sőt teokratikusan is kizárt, hogy Jézus olyan "istenség" lenne, mint amilyen az Atyja.

Isten mindenható, aminek az a jelentése, hogy egyedül Ő a birtokosa minden hatalomnak. Rajta kívül nincs más ilyen hatalommal rendelkező személy.

Az tény, hogy felhasználhat bárkit, hogy képviselje, vagy a nevében beszéljen. Ezt nevezzük "nagykövetnek". De attól még senki nem lesz egyenrangú személy, vagy minden hatalmat birtokoló társ személy.

márc. 31. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/136 anonim ***** válasza:
37%
Hiteles nincs.
márc. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/136 anonim ***** válasza:
68%

Nincs rá bizonyíték.

A vallás egyébként is a hitről szól, hinni pedig nem lehet bizonyítékok alapján mert az már tudás lenne és nem hit.

márc. 31. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/136 anonim ***** válasza:
60%
Egy másik kérdésnél azt állítottad például, hogy Jézus feltámadására vannak bizonyítékok majd felsültél amikor próbáltál bizonyítékot mutatni és most így próbálsz tippeket szerezni a folytatáshoz?
márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/136 anonim ***** válasza:

Miért kell mostanában sok kérdésnek a bizonyítékokról szólnia?

Vannak kérdések amik hazug módon bizonyítékokról beszélnek pedig nincs is. De nem is kell bizonyíték. Ez nem tudomány hanem vallás. Ha bizonyíték kell akkor elbuktál és nem értetted meg az egészet.

márc. 31. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/136 anonim ***** válasza:
10%
A vicc az hogy senki nem nézte Jézust Istennek pedig százezrek látták személyesen, még a tanítványok sem de a keresztények meg vannak győződve arról hogy Jézus Isten :) Magyarul egy olyan istenségben hisznek a keresztények aki évekig győzködte az embereket de a kutyát sem tudott meggyőzni istenségéről.
márc. 31. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/136 anonim ***** válasza:
50%

A Biblia kánonját Isten sugalmazta, kivéve a 4 evangéliumot. Azokat tanúk (apostolok írták). Pontosabban János evangéliuma nem állít ilyet, a szinoptikusok pedig egyetlen szerzőhöz köthetők. Tehát aki Jézust Istennek hiszi, az ennek az idegen embernek hisz!


"Én és az atya egyek vagyunk"


Erre építík az Isten hitüket, pedig az atya is csak egy isteni személy, vagyis Isten harmada, ami nem Isten! Az evangélium szerzőjének állításai szerint!

márc. 31. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/136 anonim ***** válasza:

"Magyarul egy olyan istenségben hisznek a keresztények aki évekig győzködte az embereket de a kutyát sem tudott meggyőzni istenségéről."

Miért hazudozol? A kereszténység alapján pont hogy soha nem is tett ilyet Jézus.

Hányszor is magyaráztuk már el neked, hogy Jézus miért is jött el, és te századszorra is ezzel a már megcáfolt hazugsággal jössz? Tán erre tanít a Korán, az állandó hazug provokálásra?

ápr. 1. 04:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!