Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért azok a világ legelterjed...

Miért azok a világ legelterjedtebb vallásai amik?

Figyelt kérdés

Amióta intelligens faj lettünk, elkezdett foglalkoztatni az ismeretlen, amit kezdetekben istenekkel magyaráztunk hiszen nem voltunk még olyan szinten fizika, kémia, csillagászat, biológia és régészet terén. Mára viszont hiába van meg a tudás, vagy becsukják a szemüket a vallásosak hogy azt a T-Rex csontot előásni eretnekség mert nem szabadna léteznie vagy próbálják átalakítani a sztorit úgy hogy mindig bele lehessen erőszakolni a tudomány bizonyos részeit is.


De vallások napi szinten jönnek és mennek. Laposföldesek, gyíkemberesek stb. Ezek miért nem olyan népszerűek mint az iszlám vagy kereszténység?


Ha a realitást nézzük, a gyíkember is közelebb van a valósághoz mint a keresztény vallás mert az bizonyított hogy nincs isten, de az nem bizonyítható hogy a végtelen űrben nincs egy olyan bolygó ahol emberi agyi szinten lévő hüllők élnek az emlősök helyett.


Ha a lélektant nézzük, akkor se értem hogy miért ebben hisznek a legtöbben, azt gondolná az ember hogy olyan vallást fog magának választani mindenki ami nem fenyeget (a Biblia pl végig arról szól hogy annyira szeret Isten hogy szarrá szivat meg megszór pár csapással is ha nem hiszel benne) hanem ami tök laza. Én pl ha hinnék a mesékben, olyat választanék ahol ha nem ölök meg senkit, automatikusan jár végtelen mennyiségű pizza.

Vagy a jutalom kevés és a megfélemlítés a kulcs mint a kormánynál?


Esetleg az is közrejátszik hogy régi vallások? De hát az egyiptomi, kelta, görög istenekben jóval kevesebben hisznek pedig azok öregebbek.


Mi alapján választ vallást valaki és miért választ vallást egyáltalán? Régen kellett valami válasz, nyilván. De mára már van válasz majdnem mindenre, nincs szükség egy mese költésére, sőt, az pont hogy a tudománnyal, kézzelfogható, mérhető tényekkel megy csak szembe, mégis mai napig fennmaradtak ezek a vallások.



ápr. 5. 06:18
1 2 3 4
 1/40 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
ápr. 5. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
0%

Isten a szavában elmondta, hogy e világnak jelenleg Sátán az Istene.

Az Ő kezében van a világ három fő pillérének mozgatórúgója.

A politika, korrupt kereskedelem, és a hamis vallások összessége.


Ami a vallásokat illeti, Isten minden embernek egységesen lefektetett egy teokratikusan rendezett erkölcsi alapelveket. Ezeket Sátán már az Édenkertben megvétózta, és folyamatosan emberek felhasználásával újabbakat hozat létre.

ezért is mondta Jézus, hogy sokan vannak akik nem a keskeny úton járnak.

ápr. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 A kérdező kommentje:
Jézusom...
ápr. 5. 08:02
 4/40 anonim ***** válasza:
100%
A középkorban mind a kereszténység, mind az iszlám elég erőszakosan terjedt. Mára pedig az egykori keresztény illetve iszlám országokban már sok generáció óta úgy nőnek fel az emberek, hogy az ottani vallási kultúra és hitvilág az életük természetes része.
ápr. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
Áh, köszi négyes, végre egy normális válasz! Kulturális oka van! Olyannyira beleivódott a kereszténység az évszázadok alatt a magyar kultúrába és néphagyományokba is hogy hiába cáfolta meg a tudomány, nem tudunk elszakadni tőle már.
ápr. 5. 08:40
 6/40 A kérdező kommentje:
Erre tényleg nem gondoltam, ment a zöld!
ápr. 5. 08:41
 7/40 KZitus ***** válasza:
25%

Szia

#6

Isten nem csak fizikai szükséglettel teremtette az embert, de belénk ültette a szellemi igényt is. Vagyis van az embernek egy lelki szükséglete, ez az oka, hogy mindenféle vallásgyakorlatot kitalál már évezredek óta, olyanokat, amellyel lelki szükségleteit kielégíti. Már kezdetben elvette az első emberpár azt, amit Isten kínált nekik. "Önnállósodtak" ami a mai sokszínű valláshoz vezetett.

Krisztus is tanított erről, amikor azt mondta: " „Meg van írva: »Ne csak kenyérrel éljen az ember, hanem minden kijelentéssel, amelyet Jehova mond.«” Máté 4:4 Amikor azt mondta Krisztus: "Meg van írva..", akkor a 2Mózes 16:3,4-et idézte, hiszen már az ókori népeknek is elmondta Isten: szüksége van az embernek a Teremtőjétől jövő útmutatásra, ha boldog, kielégítő életet szeretne élni, élethossziglan. Mert lehet ám kitalálni vallásokat, amely a szellemi igényét kielégíti az embernek - egy ideig. De amit Isten kínál, az örökkétartó szellemi elégedettséget eredményez. Úgy hogy a vallás csak mankó amely egy ideig jó.

ápr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:

Ne trollkodjatok, légyszi. Nem a szektás szarokért jöttem hanem valódi tudományos magyarázatért hogy miért hisznek képzeletbeli dolgokban az emberek. Mivel eddig szentül hittem hogy azért mert félnek az ismeretlentől ezért kitaláltak egy magyarázatot. De mára megvan a valódi magyarázat, mégis sokan ragaszkodnak a fikcióhoz.


De már tudom hogy társadalmi oka van, ezt az értékrendet nevelik belénk. Tudjuk hogy nem igaz, mégis elfogadjuk, beállva a sorba.

ápr. 5. 14:31
 9/40 anonim ***** válasza:
100%
A tudomány nemhogy nem cáfolta, soha nem is foglalkozott vele, hisz nem tartozik a tárgykörébe.
ápr. 5. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
De amúgy értem a humort, pár napja egy gyíkemberes kérdéshez én is odaírtam hogy van egy bevált titkos trükköm amit egy gyíkember osztott meg velem hogy hogyan leplezhetőek le, erre jött is a sok érdeklődő privát üzenet hogy meséljek (majdnem alapítottam én is egy vallást véletlenül -.-) de ez most egy teljesen komoly kérdés, okkal nem humor kategóriába raktam!
ápr. 5. 14:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!