Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan térnek el vallásonként...

Hogyan térnek el vallásonként az oltárhoz kisérési szokások? (Esküvő)

Figyelt kérdés

Amit tudok:

Katolikus esküvőn a legközelebbi ellenkező nemű, nem házas rokonnak kell az oltárhoz kisérnie a vőlegényt/ mennyasszonyt.

Adventista esküvőn az ellenkező nemű szülő kísérte, amikor voltam.


Más vallásokban ez,H alakul?

Pl.Református, ortodox, baptista stb.

Illetve melyik mit jelképez?

Ha jól tudom, ha a szülő viszi az oltárhoz akkor az azt, hogy a gyermekét rámeri bìzni a másik félre, illetve elfogadja teljes mértékben a döntést.

Előre is Köszönöm a Válaszokat :)

De a katolikus esküvőn miért úgy alakult,H a legközelebbi, nem házas, ellenkező nemű rokon legyen?



#Esküvőtemplom
ápr. 7. 22:24
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi alapján feltételezed, hogy van ilyen felekezetenkénti szabály.
ápr. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem ezt a szabályt, nálunk a menyasszonyt az apukája, a vőlegényt az anyukája kísérte be a katolikus templomba. A szertartás pedig ökumenikus volt.
ápr. 7. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Katolikusoknál tudom,H ez a szokás, amit ìrtam. (Barátnőm is úgy volt esküvőn,H az öcsse kísérte az oltárhoz, mert ő volt a legközelebbi, ellenkező nemű nem házas rokona, a családban is úgy volt, ha katolikus esküvő volt,h vadászták a családfán ki a legközelebbi nem házas rokon)

Adventista esküvőn, amikor voltam ott barátnőmet az édesapja kísérte, a most már férjét pedig az ő édesanyja.

ápr. 7. 23:07
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

#3: a kérdésben még "kell" volt, most már csak szokás, de még mindig nem értem, miért gondolod, hogy ez felekezettől függ. Én sosem láttam katolikus esküvőn ilyet, amit leírtál.


Az adventista ismerősöd mondott olyat, hogy azért van ez, mert náluk ez a szabály?

ápr. 7. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Katolikusoknál tudom,H ez a szokás, amit ìrtam."

Akkor ezek szerint rosszul tudod. A te családod szokását ne vetítsd ki egy több, mint 1.3 milliárd hívőt magába foglaló egyházra. Nálunk a család több, mint fele katolikus, másik része református, de mind a két ágon a szülő szokta oltárhoz kísérni a házasodót. Abban igazad van, hogy általában ellenkező nemű, tehát a lányt az apuka, a fiút az anyuka, de erre sincs szabály. Mindig az, akit felkérnek.

ápr. 7. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Prókátor ***** válasza:
100%
Katolikus esküvőhöz nincs semmi ilyen szabály. Mi a menyasszonyommsl egyszerűen bementünk és kész. Megállapodás kérdése.
ápr. 8. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ahogy ìrtam barátnőméknél is ez volt, aki katolikus... Egy másik barátnőm, aki még csak mennyasszony és katolikus szintén abban reménykedik,H az uncsija nem előzi be és házasodik meg gyorsan,H legyen közeli FFI rokona, aki nem házas és az oltárhoz tudja kìsérni. Akárhogy számolom ez három egymástól független család. Nem pedig csak az enyém, az az egy.

Én magam egyébként református vagyok, a mostohámék katolikusok.

De én nem gyakorlom a vallást, mert amit nagymamám temetése körül levágott a két pénzéhes egyházi képviselő (az elsőnek nem állt módjában eltemetni a nagymamámat hiába náluk fizette az adót és járt eü okokból havi egyszer misére.., a másik akit felkértünk pedig közölte,H eltemeti, de kéri ő is oda az egyházi pénzt, mint ha odajárt volna hiába fizette a másik helyen meg extra pénzeket ...Nő Comment inkább)

Emiatt nem tudom,H hogyan szokás a reformátusoknál.

Ja még annyit,H az egyik barátnőm római katolikus, a másik görög.

Az adventista barátnőmet nem kérdeztem meg, de a családjukban van egyházi vezető, emiatt gondolom nem csináltak semmi helytelent.

ápr. 8. 06:26
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus esküvőn nincs ilyen szabály az esketési szertartáskönyv szerint, sőt még csak ünnepélyesen bevonulni sem kötelező.

Általában amúgy vagy együtt vonul a pár, vagy a menyasszony az apja (vagy apa helyett más férfirokon) kíséri be.

ápr. 8. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!