Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a 6 leggyakoribb bűn, amit...

Mi a 6 leggyakoribb bűn, amit egy gyóntató pap a legtöbbször feloldoz?

Figyelt kérdés

ápr. 14. 19:28
 1/3 Hermit moldovenesc ***** válasza:
87%
Ha katolikusokra vonatkozik a kérdés, ilyesmikre tippelnék: káromkodás, a rendszeres gyónás vagy miselátogatás elmulasztása, házasságon kívüli (előtti) szexuális együttlét, kisebb-nagyobb hazugságok, irigység. Hagyományőrző közösségekben még gyakori, hogy meggyónják a böji időszakban vagy a pénteki napon való húsevést. Személy szerint talán túl kevesen gyónják (bánják) meg a "jóra való restséget", ami egy tipikus "bújkáló" vétek.
ápr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Érdeklődnék ha 5 éves ves korom óta irigylem a 3 évvel idősebb lányunokatestvérem mert ő pszihikailag egészséges és én nem és ez ellen nem tudok mit tenni.akpor is feloldoz. Ahogy idősödök egyre inkább gyűlölöm. Már oda jutottam 2 év alatt mióta elvált a férjétől és közel került anyuhoz hogy sokszor anyu halálát kívánom hogy ne halljak az uncsimrol. Tudom hogy anyu nélkül nem tudnék mit kezdeni és sokszor szorongok mi lesz velem ha meghal. Mi lesz a komondor kutyával amit ő hagyott anyunak meg a tyukokkal, házzal, földekkel meg Adrian Căpuș még jobban rám szállna. Lehet még a házat is elvenné. De másik pillanatban még kívánom hogy haljon meg anyu és ne haljak a rokonomrol. Egyik pillanatról átmenet nélkül.rsek át a másikba. Református vagyok de én nem tartom magam annak. Nem akarok olyan vallású lenni mint a rokon, ő is refi. Gondolkoztam hogy ki akarok iratkozni a református egyházból. Tudom hol keresztelték és ki akarom íratni magam. Csak az a baj hogy anyu fizeti az egyház adót és megtudná. Valahogy az kéne hogy írjak a római pápának hátha kiátkozna a protestáns egyházbol. Inkább lennék pogány mint avval.egy vallású akit 5 éves korom óta irigylem. Ha látok egy református templomot rá emlékeztet.
ápr. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
79%

Erre egy pap tudna leginkább válaszolni, de szerintem: veszekedés családtaggal, ima mulasztás, szentmise mulasztás, hazugság, házasságon kívüli (előtti) szex, önkielégítés

Persze, azért életkortól is függ. Ha az adott pap egyházközségének 90%-a 70 év fölötti, akkor az utolsó kettő talán kevésbé valószínű.

ápr. 14. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!