Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyiknek nagyobb az esélye?...

Melyiknek nagyobb az esélye? Annak, hogy Jézus Isten fia és Mária szüzen szülte meg őt, vagy annak, hogy Mária megcsalta Józsefet és hazudott?

Figyelt kérdés
Abban az időben a házasságtörésért halálbüntetés is járhatott, úgyhogy Máriának elég jó oka volt arra, hogy hazudjon. Ha a modern időkben valaki ilyet állítana, hogy terhes, de Istentől van a gyerek, akkor valószínűleg elmegyógyintézetbe zárnák az illetőt, de Máriának mindenki elhitte, ami történt. Én nem állítom azt, hogy Mária hazudott, csak azt mondom, hogy ha valaki ezt gondolja, akkor teljesen jogos a felvetése. Szerintetek?
ápr. 18. 08:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
74%
Ez olyan dolog amiről mi keresztények nem beszélünk.
ápr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Én keresztény vagyok és mégis beszélek róla.
ápr. 18. 09:21
 3/12 anonim ***** válasza:
22%
Mert nem vagy igaz hitű.
ápr. 18. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Talán igazad van, de szeretem Istent, az embertársaimat is szeretem, próbálok segíteni másokon. Viszont sok dolgot nem értek még és szeretném őket megérteni, tanulni akarok. Például a kérdésben elhangzottakat is.
ápr. 18. 09:32
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Tudod, elég nagy esélye van, hogy igazat mondasz. Emlegetnek egy római katonát ezzel kapcsolatban... de erről a keresztények nem beszélnek. Hozzátenném: jogosan, mert ezt így ma már nem lehet megállapítani.
ápr. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 szp72 ***** válasza:
56%

Természetesen a valószínûség mindig a gyakoribb esetek és a kebésbé csodás dolgok mellett szólnak.


De ha Jézus egyéb csodáit hinni lehet, akkor a szüzi fogantatást is elhinni már igazán csekélység.


Itt ugyanis nem Mária, hanem az Újszövetség és a kereszténység szavahihetôsége a kérdés.

ápr. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

szp72

Igen, tudom, hogy mindent meg lehet kérdőjelezni, de nekem egyáltalán nem ez a célom. A Biblia tele van szimbólumokkal, olyan történetekkel, amiket Jézus mesélt például a tanítványainak, amik példabeszédek voltak csupán, de ezek tanító jellegűek voltak. Viszont az, hogy Mária szűzen szülte meg Jézust, nem tanító jellegű történet és szerintem a keresztények nem szeretnék kevésbé Istent vagy Jézust amiatt, ha emberi módon, nem szeplőtelenül fogant volna meg. Az emberek követnek el hibákat, ezt mindenki tudja. Attól még ugyanúgy lehetett Jézus Isten szavának hírnöke, hogy "csak" egy ember volt...

ápr. 18. 10:16
 8/12 anonim ***** válasza:
14%

Minden úgy történt, ahogy Isten leíratta.

Isten nem hazudik. Ellenben a megváltás nem lenne elfogadható, és akkor nem teljesednének a Biblia további szavai.

ápr. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 IstenGyermeke1 ***** válasza:
13%
Tehát megkérdőjelezzük a Szentírást? Ezt nem nevezném kifejezetten keresztény hozzáállásnak.
ápr. 18. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 szp72 ***** válasza:

@ "Igen, tudom, hogy mindent meg lehet kérdőjelezni, de nekem egyáltalán nem ez a célom."


Nem tudom mi a célod, mindenesetre az Újszövetség szavahihetőségét megkérdőjelezted.


@ "A Biblia tele van szimbólumokkal, olyan történetekkel, amiket Jézus mesélt például a tanítványainak, amik példabeszédek voltak csupán, de ezek tanító jellegűek voltak."


Így igaz.


@ "Viszont az, hogy Mária szűzen szülte meg Jézust, nem tanító jellegű történet"


Vagyis megkérdőjelezted az elbeszélés szavahihetőségét.


@ "és szerintem a keresztények nem szeretnék kevésbé Istent vagy Jézust amiatt, ha emberi módon, nem szeplőtelenül fogant volna meg"


Az önmagában igaz, hogy nem szeretném kevésbé Jézust, ha a szavahihető Biblia szerint lett volna földi apja. Viszont Hófehérkét és a hét törpét meglehetősen nehéz valóságos személyként szeretni, ha tudjuk róluk, hogy pusztán mese figurák. Ugyanúgy Jézust is nehéz lenne, ha a róla szóló tudósítások nemhogy mesék, hanem direkt hazugságok.


@ "Az emberek követnek el hibákat, ezt mindenki tudja. Attól még ugyanúgy lehetett Jézus Isten szavának hírnöke, hogy "csak" egy ember volt..."


Látom a kereszténységhez sokat nem értesz. Természetesen a keresztények is szeretik a jó embereket és Isten igaz prófétáit, de Jézus Krisztust nem pusztán jó emberként vagy prófétaként tisztelik, hanem mint Isten megtestesült Fiát, aki az igazság és az élet abszolút birtokosa és hirdetője. A szűzi fogantatás története éppen azt emeli ki, hogy Jézus a legsajátosabb értelemben az Isten Fia.


Krisztus istenfiúsága a kereszténység első számú tétele, ha ezt megkérdőjelezed, akkor természetesen keresztény nem lehetsz.

ápr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!