Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha az Ószövetség szimpatikusab...

Ha az Ószövetség szimpatikusabb, mint az Újszövetség, akkor a zsidó vallásban hiszek?

Figyelt kérdés

ápr. 19. 17:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
24%

Nem. De érdemes lenne utána menned, hogy volt-e a leszármazottaid közül zsidószármazású ember.


Még ha nem is tudod, de amikor olvasod, mozgásba lendíti a benned folyó vér miatt, aktivizálja benned ami a génjeidbe be van kódólva..

ápr. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
9%
Érdekes ízlés.
ápr. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem. Ez nem szimpátia kérdése,


Ha az allapvető különbséet nem érted a zsidó és a keresztény vallás között, akkor egyikben sem hihetsz.

ápr. 19. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
46%

Én tudok veled azonosulni. Olyan 25-26 éves koromig én sem tudtam elfogadni az Újszövetséget. Aztán néhány évvel később azon kaptam magam, hogy térdre rogyva imádkozok Jézushoz, mert már csak ő tarthatott meg az életben. És abban a pillanatban, mikor úgy imádkoztam Jézushoz, mint ha ő lenne az Isten, a szívem valami megnyugvást, erőt és vígaszt talált. Aznap majdnem kinyírtam magam. Emiatt nem tettem meg. És azóta már tudom, hogy sosem vagyok egyedül. Én életem legjobb döntésének tartom, hogy Jézusban hiszek. Remélem egy napon te is megismered. De kívánom, hogy kevesebbet szenvedjen a lelked addig, mint az enyém szenvedett.


Én úgy látom, hogy aki egy napon komolyan meg akar ismerkedni az Istennel, az nem tudja elkerülni, hogy meg ne ismerné Jézust és a tanítását. Még, ha valaki elég bölcs is, akkor is ugyanazokra a megállapításokra fog jutni, mint amiket Jézus tanított. Szerintem ez így működik. Aki ismeri az Istent, az Jézust is ismeri, és aki Jézust megismerte, az megismeri Istent is. Ez van.

ápr. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#3

Tudtommal az a különbség, hogy a zsidók nem ismerik el Jézust megváltóként és még várnak a messiásra.

ápr. 19. 23:15
 6/14 anonim ***** válasza:
71%
Nagyon sok mas kulonbseg is van meg. Filozofia, kultura, unnepnapok, liturgiak, letszemlelet...
ápr. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
#5: akkor miért írtad ki ezt a kérdést?
ápr. 20. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Valószínűleg ez egy troll kérdése. De az eligazodásod segítendő, egy antiszemitizmussal nem vádolható, zsidó származású gondolkodó könyvének egy fejezetét ajánlom.

Simone Weil: Izrael

[link]

ápr. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
40%

Egy Isten van ezek mögött, a kettőt nem lehet különválasztani.


Annyi a különbség, hogy az Izraeliták idején, még nem történt meg a megváltás, ezért történtek másképpen az események, és az Istennek járó imádat bemutatása.

Az erkölcsi elveken Isten nem változtatott. Az állatáldozatok szűntek meg, illetve bizonyos törvények amik hatályukat vesztették.

Jézus két új parancsolatban foglalta össze mindazokat a betartani valókat, ami a Mózesi törvények alapelvei.

ápr. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Szerintem pedig Jézus tisztább istenképet képviselt, mint az Ószövetség, vagyis moralitásában nem egyenlő színvonalú mindenhol a Biblia. Sokakat az ÓSZ brutális istenképe riaszt el a hittől, joggal. De vannak keresztények (kisebbségben) akik ezt látják és szóvá is teszik.

Pl:

[link]

ápr. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!