Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tudtok-e ajánlani vallásfórumo...

Bölcsek köve kérdése:

Tudtok-e ajánlani vallásfórumot, ahol zavartalanul tevékenykedhet az ember?

Figyelt kérdés
Itt olyan vallásfórumra gondolok, ahol tiszteletben kell tartsa mindenki a másik meggyőződését, tehát ahol csak konstruktív vitákra van lehetőség.

ápr. 22. 07:35
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
52%
Magyarul zavartalanul terjesztheted konteós hülyeségeidet? Nem, hirtelen nem jut eszembe ilyen, de biztos van az idiótáknak külön gyülekezőhelye az internet sötét bugyraiban, az neked pont jó lesz.
ápr. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
28%

Templom.

De miért félsz a vallásszabadságtól?


Üdv: aládnyúlok32

ápr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:

Minden vallás azt hirdeti magáról, hogy egyedül és kizárólag csak ő az isteni tudás és megváltás birtokosa... Hány vallás ismert jelenleg?


Én egy olyan vallásfórumot szeretnék, ahol a különböző vallási felekezethez tartozók, vagy ateisták is tisztelettel meghallgatják egymást, ami által akár tanulhatnak is egymástól.


Szóval ki tud ilyenről?

ápr. 22. 12:57
 4/38 anonim ***** válasza:
57%
Akár itt is lehet ilyet. Volt is párszor. Ez nem a fórumtól függ hanem a vitázó felektől.
ápr. 22. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
83%

#3

Itt is van ilyen, a titka az, hogy aki direkt balhézik azt ignorálni kell.

Ha azokkal foglalkozol akik helytelenül viselkednek, akkor ne is csodálkozz, hogy csak azokat az embereket "vonzod".


Üdv: aládnyúlok32

ápr. 22. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
38%
Indítani kellene egy ilyet igen. De abban nem hiszek ha oda keveredik egy ateista, akkor konstruktívan lehet folytatni a beszélgetést...nyilván fordítva is igaz.
ápr. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
100%

#6

Mert az ateistákról van az a nézet, hogy mindenbe beleszólnak? :D

ápr. 24. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
18%
Egy ateista mit tudna tanulni egy szektástól? Én ateistaként eléggé beleástam magam a tudományokba amit a vallásosak tagadnak hiszen szembemegy az ő világképükkel (kár hogy a fizika, biológia és kémia pont lekaksizza hogy te miben hiszel) de kapaszkodj meg, a vallásokat is jobban ismerem mint a vallásosak 99,99%-a. Csak a keresztény Bibliának kb 30 változatát olvastam, ógörög és héber fordítást is, így pontosan tudom hogy honnan erednek, mikor lett kitalálva, honnan lett koppintva stb amit szintén nem hajlandóak a vallásosak beismerni. Gondolok ez alatt pl arra hogy a pokol a középkorban lett kitalálva, a korábbi Bibliákban nem volt még menny se, csak Seol a héberben és Hádesz a görögben ami az alvilágot jelenti, minden lélek otthonát akkor is ha jó és rossz életet élt.
ápr. 25. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:

#8

Vallási teológiát olvasni ateistaként szerintem érdemes.

Legalább tudod, hogy mások mit gondolnak és hogyan gondolkodnak.


Szerintem iskolában kellene tanítani a főbb vallásokról, hogy mindenki kb. tisztában legyen velük.

ápr. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
18%

Én eleve nem értem hogy miért vannak még vallások, mikor a tudomány cáfolta őket. Eddig az evolúcióval az volt a baj hogy vissza lehetett vezetni az első egysejtűkig a fajokat, de azoknak is létre kellett jönnie, az élettelen anyagból élővé kellett lennie. Pár éve sikerült ezt is elérni a tudósoknak. Vagyis vagy nem isten teremtett minket (a tudósok is bizonyos körülményeket szimuláltak egy biokémiai reakcióhoz, semmi többet) vagy mára a tudósok is istenek lettek.


A szentírások meg egy az egyben bullshitek, csak a modern keresztények is úgy vannak vele hogy oké, akkor mégis volt evolúció, tényleg nem 6000 éves a bolygó, de akkor is van egy láthatatlan fiktív figura aki felelt azért hogy a fentebb lévő körülmények adottak legyenek.


(De amúgy egyszerű matematikai feltevés hogy ha végtelen bolygó van, valamelyiken megfelelőek voltak a körülmények hozzá...)

ápr. 25. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!