Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit lehet tudni arról a...

Mit lehet tudni arról a burokról, ami a bibliai Özönvíz előtt vette körbe a Föld bolygót?

Figyelt kérdés

Hallottam egyes keresztényektől, hogy volt valami burok, ami sokkal jobban védte a Földet a káros napsugaraktól.

Ez a burok elvileg vízből volt és ez a víz esett le a Földre.



ápr. 22. 22:27
 1/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha ez igaz lenne, akkor az meg lett volna írva.


majdnem 23 év kereszténység alatt egyetlen egyszer nem hallottam ezt, és nem mondták ezt, nem olvastam róla.

ápr. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Hát legutóbb pont erről is beszélt a lelkész, de ez csak egy elmélet(szóval nem biztos), hogy jégburok vette körbe a Földet és azért írja a Biblia, hogy Isten elválasztotta az alsó és felső vizeket. És így logikus, hogy egyszerre annyi eső tudott leesni. Én csak pár napja hallottam ezt az elméletet.
ápr. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mindig kitalálnak valami hülyeséget. De eleve mit vársz a vallásoktól? A jégburok nem fér bele, a fiktív figura meg odefent igen?
ápr. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ezt csak pár éve találták ki, előtte szó se volt ilyesmiről.
ápr. 23. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
De honnan ered ez az elkèpzelés? Egyáltalán melyik felekezet vallja?
ápr. 23. 14:16
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem egyik felekezet se vallja, ez csak egy elmélet, hogy lehet, hogy úgy volt.
ápr. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
De akkor írjatok le mindent erről az elméletről, amit tudni lehet róla
ápr. 23. 20:32
 8/9 anonim ***** válasza:

Most találták ki pár éve, hogy valahogyan magyarázzák a Bibliát.

Semmi alapja. Ha lenne, le lenne írva a Bibliában.

ápr. 24. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ki találta ki? Hol lehetne róla bővebben olvasni? Mindent tudni szeretnék erről a vízburokról.
ápr. 24. 01:24

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!