Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Balog Zoltán szerintetek...

Balog Zoltán szerintetek maximum milyen egyházi tisztségre méltó?

Figyelt kérdés

Püspök?


Lelkész még lehet? Mert a lelkészi eskü így szól:


Én Balog Zoltán esküszöm a Szentháromság Istenre,


hogy lelkészi megbízatásomban Jézus Krisztus szolgájaként járok el a Magyarországi Református Egyház rendje szerint, Isten dicsőségére, az egyház építésére, hazám és az emberi nemzetség javára.


A teljes Szentírást szorgalmasan tanulmányozom, Isten igéjét a Heidelbergi Káté és a II. Helvét Hitvallás szellemében, a Lélek bölcsességével és bátorságával mindenkor hirdetem.


A sákramentumokat egyházunk rendtartása szerint szolgáltatom ki. Az egyházi törvényeknek kész szívvel engedelmeskedem.


Ha emberi gyöngeségből valamiben vétenék, a fenyítéket alázatosan fölveszem.


Lelkészi szolgálatomat és az általam igaznak ismert, evangélium szerint reformált hitet és egyházat el nem hagyom, meg nem tagadom.


Isten engem úgy segítsen! Ámen.


Presbiter még lehet? Mert a presbiteri eskü így szól:

Presbiterek eskütétele


Én Balog Zoltán esküszöm az élő Istenre, aki Atya Fiú, Szentlélek, teljes Szentháromság, egy örök, igaz Isten, hogy presbiteri tisztségemben, amelyre Isten akaratából e gyülekezet elválasztott, a mi Urunk Jézus Krisztusnak hűséges szolgája leszek.


A fennálló egyházi törvényeknek és törvényes rendeleteknek minden teendőimben kész szívvel engedelmeskedek. A lelkipásztort és egyházunk munkásait egyházvédő és építő munkájában minden erőmből támogatni szent kötelességemnek ismerem.


Ha emberi gyarlóságból akár az egyházi törvénynek, akár törvényes felsőbbségem ellen valamiben vétenék, az egyházi fenyítéket alázatosan felveszem.


Az általam igaznak ismert református vallást sem félelemből, sem adományért, sem más egyéb tekintetért meg nem tagadom.


Beszédemmel, minden munkásságommal, jó példámmal és egész életemmel anyaszentegyházunk építésére és


Isten országa terjesztésére törekszem, naponként igyekezvén magam is, és hívogatván másokat is követni azt,


aki a Fő, a mi Urunk Jézus Krisztust.


Isten engem úgy segéljen. Ámen.


---


"De aki megbotránkoztat csak egyet is ezek közül a kicsik közül, akik hisznek bennem, jobban járna, ha malomkövet kötnének a nyakába és a tenger fenekére vetnék."

(Mt. 18,6)



ápr. 23. 02:47
A kérdező szavazást indított:
Maradhat püspök, nincs semmi probléma.
Max. lelkész lehet.
Max. presbiter lehet
Semmilyen tisztséget nem tölthetne be.
39 szavazat
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
63%
Ő nem meleg?
ápr. 23. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

"Ha fogadalmat teszel Istennek, ne halogasd teljesítését, mert nem telik neki kedve az ostobákban. Teljesítsd, amit megfogadtál. Jobb, ha nem teszel fogadalmat, mint ha fogadalmat teszel, és nem teljesíted."

(Prédikátor 5,3-4)

ápr. 23. 06:58
 3/27 anonim ***** válasza:
50%
Semmilyet nem kéne neki. Ha valaki politizálni akar, felőlem tegye, de szerintem ez akkor úgy tisztességes, hogyha ezzel párhuzamosan nem visel semmilyen egyházi tisztséget és lemond az addig viselt egyházi tisztségeiről. Nagyon visszás tud lennia kettő együtt.
ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút egyetértek #3-al. Főleg a kitudódott történtek után. Szerintem a politika, leginkább a pártpolitika, amitől egy egyháznak teljesen szuverénnek kellene lennie.
ápr. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Szerintem a politizálást is nagyon tiltani kellene az istentiszteleteken, stb. és ha valamelyik lelkész ilyet tesz, akkor kötelezni kellene arra, hogy önkritikát gyakoroljon a gyülekezete elött, és bocsánatot kérjen, amdeddig nem teszi meg, addig ne kapjon fizetést, ne is tarthasson istentiszteletet.
ápr. 25. 08:31
 6/27 A kérdező kommentje:
Jelenleg ugyanannyian szavaztok arra, hogy le kell mondania a püspökségről, mint arra, hogy maradhat.
ápr. 27. 11:25
 7/27 A kérdező kommentje:
...de érdekes, hogy a legtöbben, akik szerint le kell mondania a püspökségről, teljes egyházközéleti visszavonulást várnának el.
ápr. 27. 11:26
 8/27 anonim ***** válasza:
0%
melegeket megkövezni kellene a Biblia szerint, nem püspökséget vállalnia.
ápr. 27. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy Balog meleg-e, de ez lényegtelen is. A fideszes retorika, hogy a melegeket és az LMBTQ-t összemossák a pedofilokkal, de ez is csak egy a mocskos hazug propagandájukból.
ápr. 27. 15:27
 10/27 anonim ***** válasza:

A Biblia szerint a melegek és pedofilok ugyan úgy ölni valóak.

Még mindig nem érted amit írok?

ápr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!