Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katòlikus templomban kell...

Katòlikus templomban kell fizetni egyhàzadòt keresztelèsnèl?

Figyelt kérdés
Kötelezhetnek rà Debrecenben?Mindenhol màshogy van,azt tudom..

#keresztelő #Egyhàzadò
ápr. 25. 13:24
 1/10 anonim ***** válasza:
67%
Kell, visszamenőleg is, ha nem fizetted eddig!
ápr. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%
A keresztség ingyenes, azért ne kérnek pénzt. Ingyen kaptátok, ingyen adjátok, mondta Jézus. Viszont ha még a katolikus szót se tudod normálisan leírni, na mindegy, inkább nem írok semmit erre a nyilvánvalóan provokatív kamu kérdésre.
ápr. 25. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Èn nem vagyok megkeresztelve,de pàrom igen.Mennyire kell visszamenőleg fizetni?Az esküvőtől szàmìtva?
ápr. 25. 13:51
 4/10 A kérdező kommentje:
Katolikus* Bocs!
ápr. 25. 13:53
 5/10 A kérdező kommentje:
Èn ugye nem vagyok megkeresztelve,csak a fèrjem,viszont szeretnèm,ha az ikreink meglennènek!
ápr. 25. 13:55
 6/10 anonim válasza:
100%
Nem kell. De hamegkereszteled, akkor úgy is kellene nevelned, különben semmit sem ér.
ápr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ezt hogy èrted,hogy ùgy is kell nevelnem?Vallàsos sulira gondolsz?😅
ápr. 25. 15:07
 8/10 anonim válasza:
Nem vallásos suli. De vasárnap templom.
ápr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt hogy èrted,hogy ùgy is kell nevelnem?Vallàsos sulira gondolsz?"

Nem. A keresztény nevelés a ti dolgotok alapvetően, nem a sulié.

Te nyilván nem fogod megfogadni a kereszteléskor, hogy a gyereket vallásosan fogod nevelni, hiszen te ennek nem tudsz eleget tenni. Csak a férjed és a keresztszülő(k).

Pénzt kifejezetten tilos kérnie a papnak a keresztelésért, de az egyházadót sem szabadna kérnie visszamenőleg (tudom, hogy van, ahol volt ilyen, de ezt nem lenne szabad).

De én inkább azon gondolkodnék el, hogy van-e esély a gyerek katolikus keresztény nevelésére a későbbiekben, mert ha erre amúgy nincs sok hajlandóság, akkor a keresztelés csak egy szép szokás. Ezt a férjednek kéne eldönteni.

ápr. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Fèrjem nem igazàn vallàsos,csak èn szeretnèm,ha meglennènek keresztelve,lennènek keresztszüleik,ami ugye nekem nem volt meg ès esetleg kèsőbbiekben,ha szeretnènek templomban hàzasodni,akkor ne ezzel kelljen foglalkozniuk,hogy hàt de ők nincsennek megkeresztelve.Igen,inkàbb szèp szokàs.Nem hinnèm,hogy majd olyan vallàsoskak lennènek,de ki tudja?!
ápr. 26. 09:11

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!