Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Zsoltárok könyve tartalmilag...

A Zsoltárok könyve tartalmilag különbözik a RÚF és a Katolikus Bibliában?

Figyelt kérdés
Sziasztok a Zsoltárok könyve tartalmilag különbözik a RÚF Református és a Katolikus Bibliában? Interneten a gépen a RÚF Bibliát könnyebb olvasni szebb, és választhatok Zsoltárt, mobilomon katolikus Biblia van, de sokat vagyok gépen és a rövid Zsoltárokat szeretem olvasni . (Össze vetettem a két Bibliában a szöveg kicsit más, de a tartalom is? Én katolikus vagyok papiron ezért mobilon a katolikus Bibliát olvasom. )
ápr. 30. 18:06
 1/3 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Tartalmilag nem nagyon különbözik, maximum a megfogalmazás máshova teszi a hangsúlyt. Van olyan fordításunk, ami a Nova Vulgatából készült, ami ugye az évszázadokon át használt Vulgata Latina revideált változata, s a kétszeres fordítás miatt kialakultak érdekes dolgok, de tartalmilag nem különbözik. Nincs jogunk megmásítani a kinyilatkoztatást.

Egyes katolikus fordítások a Septuaginta számozását követik a zsoltároknál (a Vulgata és a Neovulgata is ezt használja, meg az összes liturgikus könyvünk is, hisz azok a Neovulgatát használják, mint Szentírást), érdemes lehet rá figyelni. A legújabbaknál mindkettő fel van tüntetve.

ápr. 30. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
IstenGyermeke1 Szerinted ez számit valamit, ha a gépen ezt olvasom, [link] a telefonon meg a SZIT katolikust, ha megnézed ez református amit linkeltem de szép kényelmes, és még fel is olvassa! köszi (azt hiszem valahol azt olvastam, hogy te katolikus vagy)
máj. 1. 13:31
 3/3 A kérdező kommentje:
[link] ez a jó link bocsi,
máj. 1. 13:33

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!