Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jézus Istensegének alapja az...

Jézus Istensegének alapja az "Én és az Atya egyek vagyunk", mi az alapja a Szentlélek Istensegének?

Figyelt kérdés

ápr. 30. 19:08
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
0%

A 14-es kérdésem a 11-es válaszoló kérdéseire szóltak. Semmi manipuláció nincs bennük, egyszerű és érthető kérdések. De megértem, hogy ez sokakat felbosszant, hiszen nagyon kínos lenne rá válaszolni. Ez a kérdés a kereszténység alapjairól beszél, amelyet nem lehet kikerülni, és amely csak az elmúlt 100-150 évben sok tízmillió ember életébe került!

És tudod ez nem egy SZEMÉLYESKEDŐ és valóban manipulatív kérdés, mint a tiéd, egyes vádlókról, állítólagosan elkövetett bűnökkel kapcsolatban. Minden őszinte ember tudja, hogy az emberi igazságszolgáltatás minden formája rengeteg visszaélést és hibát tartalmazhat! Nem az számít egy bírósági döntés valódi jogosságában és igazában, hogy van-e valamilyen ítélet, hanem az, hogy milyen bizonyíték alapján hozták azt meg! És az sem mellékes sok országban, hogy mennyire korrupt, elfogult és érdekvezérelt a bíróság!


De ezt nagyon jól tudják azok, akik ilyen aljaskodó támadással akarják a hitelét venni valamely személynek vagy szervezetnek. Ezt manapság a médiaháborúkban Magyarországon is durván lehet tapasztalni.


Viszont a kiírt kérdésnél maradva, a 18-as kérdésedre az a bibliai válasz, hogy az "erő" és a "tevékeny erő" nem ugyanaz.

Tehát amikor a rúʹach és a pneuʹma szavak Isten szent szellemére utalnak, akkor Isten láthatatlan tevékeny erejét jelentik, amelyet ő arra használ fel, hogy megvalósítsa a szándékát és az akaratát. „Szent”, mert Istentől való, és nem embertől, és „a szentség szelleme”, mert semmi rossz nincs benne (Ró 1:4). Nem egyszerűen Jehova „ereje”, mert ez más héber és görög szavaknak a megfelelője (héb.: kóʹach; gör.: düʹna·misz). A rúʹach és a pneuʹma szoros összefüggésben van ezekkel a kifejezésekkel, sőt párhuzamban áll velük, ami azt mutatja, hogy alapjában véve van ugyan kapcsolat közöttük, de mégsem egy és ugyanaz az értelmük (Mi 3:8; Za 4:6; Lk 1:17, 35; Cs 10:38). Az „erő” alapvetően az a képesség, hogy valaki valamit meg tud tenni. Nyugalmi állapotban is lehet, azaz tétlenül szunnyadhat valakiben vagy valamiben. A „tevékeny erő” azonban inkább a kifejtett erőre utal, és talán így lehetne meghatározni: ’olyan hatás, mely mozgásra vagy mozgásváltoztatásra késztet’. Az „erőt” az akkumulátorban szunnyadó energiához lehetne hasonlítani, a „tevékeny erőt” pedig az áramhoz, amely ebből az akkumulátorból áramlik.

máj. 2. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
38%

#21

Értem, ha valaki rólatok rántja le a leplet, az aljaskodó támadás, ha ti általánosítotok pl minden katolikusra rágalmat, az helyénvaló :)

máj. 2. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
0%
Te személyeskedtél, bizonyos emberek, médiában szenzációként tálalt dolgaival kapcsolatban. Én mikor általánosítottam minden katolikussal kapcsolatos rágalommal?
máj. 2. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
38%

A 14-es hozzászólásodban többek között.

Egyébként nem személyeskedtem, mert nem mondtam, hogy személyesen te követed el ezeket a dolgokat. Bár az igaz, hogy személyesen te is próbálod ezeket a tényeket letagadni.

máj. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
0%

"A gyűlölet, a háború, a gyilkolás jó vagy rossz? Mely egyházakat és híveit tudta ezekre a rémtettekre rábírni?" - Sátán?


Szóval anélkül hogy én említettem volna, neked rögtön a katolikusok jutottak eszedbe? Nyilvánvalóan tudod, hogy ők az egyik a sok egyház és vallásos csoport közül, akik részt vettek és részt vesznek MA IS a sátáni háborús műveletekben! Hiszen az orosz-ukrán fronton is vannak, még ha nem is többségben katolikusok.


Viszont sehol sem írtam, hogy minden egyház, minden tagja érintett ebben, igaz? Kérdést tettem fel arról, hogy mely egyházakat és híveit tudta sátán rávenni ezen szörnyűségekre? Mindenki tudja, hogy nem minden egyes tagjuk vett ezekben részt, hiszen egyesek még ki is léptek ezen egyházakból ezek miatt. Voltak olyanok, akik éppen JEHOVA Tanúi lettek.


De azt bizony tudjuk, hogy túlnyomó többségük részese volt ezeknek, mint ahogyan ma is részese az említett fronton vagy a délszláv háborúban, stb. A legtöbbüknek nem okoz ez lelkiismereti kérdést, hiszen még az egyházuk teológiája is támogatja.


Ezért hazugság amit pl Orbán Viktor mond rendszeresen, hogy csak Magyarország és a Vatikán van a béke pártján, hiszen mikor mondta a pápa azt, hogy 'kedves katolikus hittársaim Oroszországban és Ukrajnában, nektek eszetekbe ne jusson háborúzni egymás ellen, mert ti a béke pártján álltok'. 😄


Milyen botrányos lenne már, ha Jehova Tanúiról az derülne ki, hogy egymást gyilkolják egy nemzetközi (hit)testvérháborúban. Ezen azért még az ellenségek is meglepődnének, és rögtön kérdeznék, hogyan fér ez össze a bibliai keresztény szeretettel és a világméretű egységgel! De érdekes, ez fel sem merül a katolikus, református, vagy sok egyéb egyház híveivel kapcsolatban. 😉

máj. 3. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
0%

Ezek látod tagadhatatlan TÉNYEK, amiket írtam! Amit te írtál, azért személyeskedés, mert egyes személyekre vonatkozó, tehát néhány emberrel kapcsolatos vádaskodás, aminek a hitelét nem ismerjük! Mert ahogyan mondtam, nem egy bírói ítélet dönti valójában el, hogy mi az igazság, hanem az, hogy milyen bizonyíték alapján született az ítélet. Én magam is tanúja voltam olyan rendőri, ügyészi és bírói eljárásnak, amely előre le volt zsírozva, és olyan "szakértői" vélemény alapján ítéltek el egy embert, amelyről első kézből tudtuk, hogy nem igaz! De az igazságügyi orvosszakértő szava dönt, tehát az illető "bűnös", mert kimondta a bíró!


Tehát te személyeskedsz és azzal próbálsz manipulálni, hogy kijelented, miszerint "tény" az állításod, mert bírói döntés született.

Pedig még ha tényleg igaz is lenne, akkor is csak primitív sárdobálás volna, hiszen egy egész szervezet ellen irányul ezen keresztül a vádaskodásod, hiszen azt írtad, hogy "aki rólatok rántja le a leplet".

máj. 3. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!