Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kérdés a JW-hez, Mi történt...

Kérdés a JW-hez, Mi történt ezekkel a feltámadásban részesült emberekkel?

Figyelt kérdés

Máté 27:52 És a sírok megnyílának, és sok elhunyt szentnek teste föltámada.

Máté 27:53 És kijövén a sírokból, a Jézus föltámadása után bementek a szent városba, és sokaknak megjelenének.


máj. 12. 19:26
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Nem írtál ujat, ezt eddig is tudtam de a 3-as és a 7-es válaszokon látható hogy egy erőltetett magyarázat, olvasható hogy a válaszadó sincsen tisztában teljesen erről a témáról csak beírta amit a szervezetnél mondtak neki a vének..😇😇😇
máj. 13. 17:24
 12/20 anonim ***** válasza:

Nem, az az erőltetett magyarázat, amikor önkényesen, a teljes bibliai szellemmel ellentétesen fordítanak emberek egy nehezen érthető, nyelvtanilag kétértelmű részt! De ezen a részen is látszik, hogy nincs egység a fordítók és szakemberek között.


Viszont ettől sokkal sarkalatosabb versek és pontatlanságok vannak bizonyos régi, de nem bibliai dogmák és egyházi téveszmék támogatására. Logikusan ezt nem a Tanúk változtatták meg, hiszen a háromság pogány filozófiája pl egy seregnyi nyelvtani csűrés-csavarást, sőt betoldást okozott ezeknél az egyházaknál. De persze mindig ott, ahol az eredeti szöveg nyelvtanilag kétértelmű. Mert jó néhány olyan állítólagos háromságos "bizonyíték" van, ahol semmiképpen sem vették figyelembe, hogy néhány verssel odébb, vagy a tágabb szövegösszefüggésben komoly ellentmondás van.

máj. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
A tanúk a sok-sok tévedések ellenére ha magyarázzák a Bibliát akkor biztosan nem tévednek hogyan lehetséges ez??? a pökhendi,elszált,gőgös viselkedésmód....😇😇😇
máj. 13. 21:01
 14/20 anonim ***** válasza:
Na látod kérdező, pontosan ilyen vagy itt!
máj. 14. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Amikor a tanúk magyarázzák a Bibliát és meg akarják mondani a tutit meg akarják mondani mit gondol az Isten a különböző témákban, akkor mi a garancia arra, hogy nem tévednek???


Ez a viselkedés elszállt, az én normáim szerint akkor is igazam van amikor nincs na ez az életfilozófia kifejezetten káros ha a Bibliát akarja valaki magyarázni mivel azt csak alázatos szívvel lehet....

Meghajtom az akaratomat az Isten beszéde előtt figyelek arra amit akar közölni velünk az ő beszédén keresztül és mikor ezt megértettem akkor elmondom vagy leírom, nem pedig egy adott tanítási vonulatot tekintek abszolút igaznak minden felekezet felett sőt még a Bibliát is ennek a magyarázási vonalnak vettem alá és az Igékkel próbálom alátámasztani a tévedéseket....😇😇😇

máj. 14. 03:16
 16/20 anonim ***** válasza:

Kérdező! A Tanúk a bibliai igazságok zömét tették már helyre régen. Minden fontosabb tanítást helyreállíttak, amit a hitehagyott egyházak hamisítottak, vagy erőszakoltak bele. Azóta már csak kisebb kiigazítasok vannak, ami természetes.


Tudod nem úgy vannak, mint a tekintélyimádatból elő nagyobb egyházak, amelyek a tökéletesség látszatát mutatják, és ilyen szellemű bírálóknak annak szellemi ihletet, mint éppen te.


"...akkor is igazam van amikor nincs ..."


Látod pont róluk beszélsz!

És igen, alázat kell ahhoz, hogy ha fény derül egy hibára, tévedésre, akkor helyrehozzuk! Ezt azok teszik meg, akik a fenti dicsőségben sütkéreznek minden lényegi változtatás nélkül (de közben egymást gyilkolják a nemzetek összes háborújában), vagy azok, akik mindig is felvállalták ezt az utat?


Milyen torz értékítélet ezt elítélni, de a másikat favorizálni.


"Meghajtod akaratodat Isten beszéde előtt"?

Vagy esetleg a legnagyobb tekintélyt brutális módon kiharcolók előtt?

máj. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
A helyre tették hát helyre tették remek... köszi hogy engem is helyre tettél már rám fért😇😇😇
máj. 14. 14:12
 18/20 anonim ***** válasza:
Majd ha magadat helyre rakod, na akkor lesz majd az, amit Frei Tamás mondogatott a 20 évvel korábbi műsorában, hogy "a széles látókör mindenkinek jár".
máj. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm az újabb kioktatást ismét kiderült, hogy a tanúk értelmezték jól az írásokat mint máskor is és mint mindenkor a felreértelmezett Biblia magyarázatukkal....😇😇😇


Ha ettől boldogabb leszel akkor majd így fogok válaszolni további kellemes boldogság érzést kívánok egyébként sajnos nem tudom mit mondott 20 évvel ezelőtt ez Tamás nevű JW csoportvezető vének feje valószínűleg ő a legfőbb vezető a MO szervezetnél de mivel én nagy szerencsére nem forogtam ilyen körökben (nem is fogok) ezért a csodálatos mondatait amitől a JW szervezetnél hasra estek én nem ismerem....😇😇😇

máj. 14. 18:25
 20/20 anonim ***** válasza:
Nem kérdező, nem derült ki. Van akinek még nem derült ki!
máj. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!