Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Egy keresztény nő kereshet...

Egy keresztény nő kereshet több pénzt, mint egy egy keresztény fétfi?

Figyelt kérdés
Eltűrhető, ha a nő nem hajlandó főzni, mosni a pasira?

máj. 16. 20:34
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
67%
Miért ne kereshetne? Ez nem az iszlám világ, ahol a nők elnyomott, alsóbbrendű emberekként vannak kezelve. A fejlettebb országokban már jó ideje egyenjogúság van.
máj. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
39%

igen.

Bár az "egyenjogúsággal" nem értek egyet, ha egy nőnek olyan állása van ami jól fizet, azzal még az Isten által feállított teokratikus rend alapján a Férj a család fő.

Ez nem kereset függő.

máj. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%
Ez most magadhoz képest is gyenge lett.
máj. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%

#2


És mi történik abban az esetben a teokratikus renddel, ha a férj egy papucs, egy aki nem tudja betölteni a családfő szerepét, és ezért a feleség irányítja az egész családot?

máj. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
81%

#2: a "családfő" egy szó. Még mindig.


Meg egyébként most ezzel mit akartál mondani?

máj. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
16%

Egy keresztény férj nem lehet "papucs".

Egy férj, egy férfi képesítést kap a Biblia által, hogy miként kell gyakorolni a családfői szerepet.

A feleségnek pedig ebben támogatnia kell a férjét. De semmi képen nem veheti át a férje szerepét.

máj. 16. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
0%

5

Bocsánat, ez így igaz, nem vagyok figyelmes....

máj. 16. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%

#6


Értem.

Amit mondasz, azt viszont nem tudom elfogadni, ugyanis a keresztények is emberek, és ezért sokfélék.

Erdemes lenne a Biblia mellett egy ember pszichológiai állapotát is figyelembe venni. Egy erősen zárkózott férfi jellemével, aki egyáltalán nem domináns, nem összeegyeztethető a "családfő" szerep. Egyszerűen nem alkalmas rá.

Ezzel szemben egy talpraesett, erős, domináns nő sokkal jobban alkalmasabb a vezetésre.

Nálunk nagyanyám simán ledominálta nagyapámat.


Egyébként meg, ha szétnézel a munka világában ott is ez van. Hiába erőltetnek valakit vezető pozícióba, ha egyszerűen nem alkalmas rá, akkor feleslegesen kerül oda. Nem lesz jó.

máj. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
85%
Persze. nálunk is én keresek többet. Főzni nem vagyok hajlandó, a mosás nem nagy dolog - feltalálták már a mosógépet!
máj. 17. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
17%

8

„Mert a férfinak nem kell befednie a fejét, mivel ő Isten képmása és dicsősége; de az asszony a férfi dicsősége.”

Ezért nem lehet a vezető szerep a nőé, mert akkor nem tartja tiszteletben Isten ilyen irányú rendjét.

Isten a rend és az egység Istene, nem a káoszé. Az angyaloknál is van ilyen rend, és ők nem lázadnak ez ellen. Ők jó példák erre. Sőt Krisztus is jó példát mutatott azzal, hogy mindig alárendelte magát Isten vezetésének, soha nem vette át a vezető szerepet.


Nem is állítom, hogy minden férfi totál domináns, de meg kell tanulnia a vezetést, és nem engedheti ki a kezéből. Az Én férjem sem teljesen képesített, viszont segítek neki, hogy megtanuljon helyesen vezetni és dönteni. Semmiképpen nem veszem át ezt a szerepet.


A férfinak is van "feje", vagy is Ő Krisztus vezetése alá tartozik.

Ezért a férfiaknak komoly felelősségük, hogy megtanulják egyrészt alárendelni magukat Krisztusnak, másrészt pedig utánozni azt, ahogyan a főséget gyakorolja.


MEG KELL TANULNIA.



A munkahelyet pedig ne keverjük már Isten teokratikus rendjével.

máj. 17. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!