Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténység gyakorolható...

A kereszténység gyakorolható egy magányos magának való embernek is?Például ilyen a keresztény kontempláció?

Figyelt kérdés
Tömegiszony,szociális fóbia mellett nehezen bírnám a templomba járást,meg bibliaköröket,barátaim sincsenek,viszont az igazság és a kereszténység érdekel,Isten felé otthon haladva elmélyedve is lehet kontemplatívan közeledni,vagy ez csak a buddhizmusban járható?

máj. 17. 16:48
 1/6 anonim ***** válasza:
65%
Ember, pont hogy a leginkább az egyedüllétben lehet Istent megélni, mert másképp sok a zaj, a kibillentés.
máj. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Teljesen nem, mivel a kereszténység teljesen csak közösségben élhető meg. Közösségben, de nem csak Istennel, hanem az emberekkel is.

Amúgy ez a buddhizmusban se járható út, nézd meg, hogy még a buddhista remeték is alkottak közösséget.

máj. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 IstenGyermeke1 ***** válasza:

Igen. Viszont a kereszténység egyik alapeleme a közösség. Tehát valamilyen szinten részt kéne venned benne. A magányos imádság is egy jó dolog, de mindkettő kell.

S ha vannak különböző félelmeid, fóbiáid; az segít rajtuk, ha beskatulyázod magad, hogy “én ilyen vagyok és NINCS ESÉLYEM változni”? Mert a félelmeken felül lehet kerekedni, főleg Krisztus erejével.

S ha az igazságot keresed, miért gondolod, hogy a kereszténység és a buddhizmus IS az igazságra vezet. Mert a szemléletmódunk alapjaiba eltér a buddhizmustól. Ezért én a kérdést vagy trollkodásnak, vagy pedig hatalmas tudatlanságnak tudom be. Az utóbbin könnyen lehet segíteni.

máj. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 IstenGyermeke1 ***** válasza:
*alapjaiban, s nem “alapjaiba;” elnézést.
máj. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem mondtam hogy a buddhizmus is odavezet,csak annyit,hogy a buddhizmusban tudvalevően jelen van az elszeparált vallásgyakorlás,és ezt mint példát hoztam fel,hogy ez járható út-e a kereszténységben.
máj. 18. 16:13
 6/6 A kérdező kommentje:
De lehet félreérthető voltam.
máj. 18. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!