Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mely egyháza " sugallják" a...

Mely egyháza " sugallják" a híveknek,hogy most kire szavazzanak?

Figyelt kérdés

máj. 23. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Ez szerintem inkább pap/lelkész függő.

Én katolikus vagyok, nálunk a városon belül sem lehet ugyanazt megállapítani. Egyik templomban "sugallják". Én is hallottam ott 2 éve, a párt nem volt megnevezve, de sugallták, hogy hova kéne szavazni és hogy a "gyermekvédelmi" népszavazás mennyire fontos.

A másik templomban meg sem említi az atya, de még csak utalás szintjén sem, hogy választások vannak (ide szoktam járni). Inkább ostorozni szokta - főleg a hatalommal, befolyással bíró embereket, állami vezetőket (nem nevezve meg pártot és embert, de mindenki érti, aki akarja) - hogy mennyire csak a társadalmi különbségeket növelik és gyűlöletet szítanak, a pénz miatt mennyire eltorzul a normális erkölcsi mércéjük.

máj. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
51%
Jézus sohasem nem foglalkozott a politikával, így amelyik "egyház"/szekta megteszi, nem tekinthető kereszténynek, így Krisztus elveti azt, a követőivel együtt.
máj. 23. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Nálunk, alföldi kisvárosban, a református istentiszteleten egyértelmű a sugallat.
máj. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
56%

Embere válogatja, szervezetten nem nagyon szoktak, talán legjobban a reformátusokra jellemző ez. A mi papunk sose párt politizál, egyetlen szót se szólt még a fidesz mellett, viszont már prédikált a menekültek, hajléktalanok rossz helyzetéről, szóval ő bibliai szinten kezeli ezt.


#2

Jézus foglalkozott politikával, például adó ügyben is. E mellett volt egy erős társadalompolitikai tanítása is. Pártpolitikával nyilván nem foglalkozott, mert egyrészt nem voltak pártok, másrészt az megosztó lett volna. Bolond aki szerint a politika rossz dolog. És ostoba is, mert azt gondolja, hogy csak pártpolitika van.

máj. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!