Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi okból hitették el a tanúkka...

Mi okból hitették el a tanúkkal hogy ma már nincsen csodagyógyulás? 😇😇😇

Figyelt kérdés
Ilyen módon a tanúk is hívőknek számítanak mert elhitették velük a hazugságot, végül is azok a hívők akik hisznek valamiben....nem???
máj. 24. 19:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem hit kérdése. S nemcsak a Tanúk nem hisznek ebben a sületlenségben, de egyetlen épeszű ember sem.
máj. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
21%
Azért, mert náluk nem történnek csodák.
máj. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
66%

Isten azt íratta le, hogy a teljesség elérkezésével, a rész szerint valók megszűnnek. Így nem a csodagyógyítás lesz a keresztények azonosító jele, hanem az önfeláldozó szeretet.

Erről ismerik fel Őket.

Én pedig elhiszem azokat, amiket Isten leíratott.

(1Korintusz 13:8–10) 8 A szeretet soha nem múlik el. De a prófétálás vagy a nyelveken szólás ajándéka, és az, hogy valaki csoda útján ismeretet kap, meg fog szűnni. 9 Mert van ismeretünk, de az részleges, és prófétálunk, de az nem teljes. 10 Amikor viszont megérkezik, ami teljes, meg fog szűnni, ami részleges.

A Bibliai beszámolókból kiderül, hogy csak akkor történtek természet feletti dolgok, mint a gyógyítás, ha jelen volt egy vagy több apostol, illetve ha rájuk tették az apostolok a kezüket.

Tehát csak az apostolok tudtak átadni másoknak természetfölötti ajándékokat. Így amikor az apostolok, illetve azok, akik ezeket az ajándékokat megkapták, meghaltak, az ajándékok is megszűntek.


Ezért olvashatjuk azt, hogy a csodatévő hatalom „már nem volt meg a II. századi egyházban, az akkor élt írók úgy utaltak rá, mint ami egy múltbeli, valójában az apostoli korszakra jellemző dolog volt” (J. D. Douglas [szerk.]: The Illustrated Bible Dictionary. 1980, 1. köt. 79. o.).

máj. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
35%

"Isten azt íratta le, hogy a teljesség elérkezésével, a rész szerint valók megszűnnek...."

Ha már elérkezett a teljesség, akkor miért mondjátok, hogy folyamatosan tárulnak fel a dolgok? Igazolva ezzel, hogy gyakran változtattok dogmáitokon.


"Ezért olvashatjuk azt, hogy a csodatévő hatalom „már nem volt meg a II. századi egyházban, az akkor élt írók úgy utaltak rá, mint ami egy múltbeli, valójában az apostoli korszakra jellemző dolog volt"

Hol olvassuk ezt az akkori íróknál? Mert tudtommal a II. és későbbi századokból is jegyzetek fel számtalan csodát.

máj. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

3-mas válaszadó!


Ezt írod:

teljesség elérkezésével


Ha szétnézünk a világba minden területen szükséget látunk ez lenne a teljesség???

Nekem ez nagyon úgy tűnik ez nem a teljesség, szerintem akik tanitottak téged és a hozzád hasonlóakat erre az hazugságra nagyon benéztek valamit szerinted?

máj. 24. 20:29
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

4

A Biblia vers arról szól, hogy mindegyik próféta részlegesen tárta fel a jövőt, mivel nem volt tökéletes ismeretük arról, amit előre bejelentettek.

Napjainkban azonban a próféciák megértése fokozatosan teljessé lesz.

Tehát már nem részleges.


Ami a csodákat illeti, napjainkban is hallunk "csodákról".

Azonban a biblia arra világít rá, hogy olyan dolgok is történni fognak, ami csodáknak számítanak, és ezek még a választottakat is befolyásolhatnák, ha nem tudnának arról, hogy valójában ezek, nem Istentől származnak.

(Máté 24:24) 24 Mert hamis krisztusok és hamis próféták jönnek, és nagy jeleket meg csodákat tesznek, hogy ha lehet, félrevezessék még a választottakat is.


Jézus már akkor figyelmeztetett mindenkit, hogy az utolsó napokban történni fognak ilyesmik.

(Máté 7:22, 23) 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, hát nem a te nevedben prófétáltunk, űztünk ki démonokat és tettünk sok csodát?« 23 De én akkor ezt mondom nekik: »Semmi közöm hozzátok! Távozzatok tőlem, ti törvényszegők!«

máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

6-os válaszadó!


Előszeretettel idézitek ezt a verset ez arról szól hogy az utolsó időkben lesznek olyanok akik nem tartoznak az Úrhoz annak ellenére hogy az ő nevében tettek a csodákat, elsősorban a gyümölcsök számítanak ez alapján lehet megítélni az embernek a életét de a csodák megléte is fontos mivel vannak szükségeink amiket Isten meg tud oldani és be akarja tölteni ezért én hiszek a csodákban.


Azért cáfolom meg az állításodat mivel én közvetlenül Istentől kaptam csodagyógyulást több alkalommal is nem emberen keresztül ezt már mások is tapasztalták rajtam kívül😇😇😇

máj. 24. 20:52
 8/17 anonim ***** válasza:
0%

"Napjainkban azonban a próféciák megértése fokozatosan teljessé lesz.

Tehát már nem részleges."

Ezt nem lehet értelmezni. Akkor most teljes vagy részleges?

máj. 24. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
35%

Nem hiszek a csodákban, és nem is szeretnék beleszólni a vitába, de erre reagálnék:


"Ezért olvashatjuk azt, hogy a csodatévő hatalom „már nem volt meg a II. századi egyházban, az akkor élt írók úgy utaltak rá, mint ami egy múltbeli, valójában az apostoli korszakra jellemző dolog volt” (J. D. Douglas [szerk.]: The Illustrated Bible Dictionary. 1980, 1. köt. 79. o.)."


Ez egy hamis információ. A II. században egészen biztosan nem írt ilyet senki.

Itt van például a szmirnai gyülekezet körlevele, ahol arról számol be a szerző, hogy a II. században Szent Polikárp (János apostol tanítványa) kivégzésekor csoda történt:


"Miután az áment kimondta és imádságát elvégezte, meggyújtották alatta a tüzet az azzal megbízott emberek. S midőn erősen lobogott a láng, nagy csodát láttunk, kiknek látnunk azt megengedtetett, és megtartattunk, hogy elbeszélhessük másoknak is az akkor történteket. A tűz boltozat formáját vette fel, mint a széltől földagadt hajóvitorla, és körülfogta a vértanú testét. Ő középen pedig nem égő húshoz, hanem sülő kenyérhez hasonlított, vagy a kemencében izzó aranyhoz és ezüsthöz. Azonkívül olyan jó illatot éreztünk a máglya felől, mintha tömjén vagy más drága fűszer illatozott volna."


Forrás: [link]


Egy tanács: nem kellene mindent elhinned a jw.org-nak. Nézz utána a dolgoknak. Szia.

máj. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
35%

Még valami. Ha jól látom a fent idézett levélre a katolikus hitvédelmi oldal is hivatkozik Polikárp vértanúsága neven, és Kr.u. 157-re teszi a keletkezési idejét:


[link]


#9 voltam.

máj. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!