Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztény srácok, mennyire...

Keresztény srácok, mennyire zavar titeket, hogy nem ti vagytok az első a kiszemelteteknek?

Figyelt kérdés

jún. 5. 23:25
A kérdező szavazást indított:
Sosem jönnék össze olyannal, aki nem szűz.
Egyet hibázhat az ember, a többi elgondolkodtató.
Ha hármon belül van, még belefér. (+1 ha magyar)
10 alatt legyek a listán.
50 alatt legyek a listán.
Nem érdekel, hogy a lány szűz vagy sem.
Sosem jönnék össze szűz lánnyal.
Sosem járnék tapasztalatlan lánnyal.
Egyéb, legjobb barátom! Leírom neked!
A legjobb, ha foglaltak a nők.
28 szavazat
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
81%
Kérdező, áruld el, miért lovagolsz állandóan a kersztényeken? A gyakorló keresztényekre gondolsz ilyenkor, gondolom. Ha így van, miért nem úgy írod?
jún. 5. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

Meglehetősen zavaró mennyire elzüllött a világ.

Évek óta tartogatom magam az igazinak, akinek én lennék az első, ahogy ő is nekem. A mai lányok még felnőttkorúvá válásuk előtt elveszítik a szüzességüket, de így van ez mióta a nyugati életmódot majmolják.

Hogy állhatnak ezek a menyasszonyok az oltár előtt így? A tiszta fehér ruha a szűziességet hivatott szimbolizálni! Már egy hatalmas hazugsággal kezdik a házasságukat Isten színe előtt!

És csodálkozik a kedves miniszterelnök úr miért ilyen alacsony a születésszám? Kérem szépen nem pénzzel kell megoldani az ilyet, hanem gyermekkortól kezdve keresztény erkölcsi neveléssel!

Az emberiség nagy része mammon szolgája lett - pénzért gyereket, mint valami gyártósor, aztán a gyerekből egy idegbeteg pszichopata lesz, de nem baj, majd betiltják a Tom&Jerry-t, ha egymást verik kalapáccsal, biztosan onnan látta, nem a szülőktől!

Mikor Ferenc pápát megválasztották, sokan lélegeztünk fel, egy jezsuita pápa, aki alapítója tanait követve képes lehet kiirtani ezt a mételyt, ami megfertőzte a világunkat, nem fél radikális lépéseket tenni a jó ügy érdekében.

De mindannyian csalódtunk.

Nemcsak behódolt, de teljes mellszélességgel kiállt a normalitás ellen! Ezzel elárult mindannyiunkat!

Az ő tettei miatt most gyülekezetek és szekták idegenítik el a népet a katolikus egyház igaz kebelétől, saját maguk által kreált tanaikkal mérgezik a befogadó elmét, miközben maximálisan kihasználják az adómentesség nyújtotta előnyöket!

jún. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
36%
Mivel számolta ezt ki? Mammongráfiával?
jún. 6. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Babilon golyós építő készlettel :)
jún. 6. 03:43
 5/17 anonim ***** válasza:
38%

#2: ha szerinted a szex rossz, akkor ne szexelj.


Beteges, hogy a keresztények állandóan ezen rugóznak, miközben tele a világ valós problémával.

jún. 6. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 IstenGyermeke1 ***** válasza:
0%

Na, ebben a kérdésben szép kis szemléletmódi hibák vannak. Ha nem te írtad volna, most szépen kifejteném, de kár beléd.

A lényeg, hogy ha vétkezett is korábban a tisztaság ellen, hogy megértse és elfogadja, megélje a tisztaságot. Mert enélkül még gondolkozni sem érdemes a kapcsolatról, mert nem lesz képes tiszta maradni mellettem. Olyan lánnyal jönnék össze, aki nem igyekszik tisztának maradni a kedvemért; hanem aki tiszta.

jún. 6. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
61%

Előbb utóbb minden srác szembesül a valóság csúfságával. Aztán minden srác meghozza a döntését: Álomvilág vagy a valóság elfogadása.


Se a fiúk, sem a lányok nem szentek. Sőt fiatalon a szentjeink sem mind voltak szentek.


Az ember nem változtathat a régmúltban meghozott döntésein. De tanulhat belőle.


Ha nekem tetszik egy lány, akkor azt elfogadom a hibáival együtt. Néhány hibának tartott tulajdonságról pedig könnyen kiderülhet, hogy előnyére vált neki és nekem is.


Nem számít. Szűz-e a csaj vagy volt már ezer előttem? Mit számít, amikor egyik napról a másikra mindegyik képes megbolondulni?

Végül kiderül: Egy kapcsolatban a legkisebb tényező az, hogy a másik szűz volt-e vagy sem.


Röpke 36 évem alatt láttam, ahogy szent szűz lányokból lett a környék f@sztarisznyája, de olyat is, hogy a környék f@sztarisznyájából lett a legpéldásabb családanya.

A csúf valóság az:

Nem számít, hogy valaki szűz-e vagy sem. Azt sem számít, miket csinált a múltban. Ami számít, hogy valaki képes e fejlődni vagy sem.

jún. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

6

Harom es fel sorban 5x irtad le, hogy "tiszta, tisztaság", amirol kiderul, hogy mar nem is csak a szuzesseget, hanem a huseget erted rajta: "mert nem lesz képes tiszta maradni mellettem".

Ki mondott neked ilyesmit, hogy ha valakinek volt massal kapcsolata, az nem lesz kepes melletted "tiszta" maradni? Mar miert ne tudna? Megcsalta azokat, akikkel szexualis kapcsolata volt, massal? A szexualis kapcsolat nem azt jelenti, hogy valaki megcsalja a parjat.


Jaj, te Isten aldott gyermeke, te! :-D Olyan tudalekosan es nagykepuen irogatod allandoan a katolikus egyhaz szabalyzatat, hogy csak nezzuk mar honapok ota. (Latinul is odateszed magad, mert akkor biztos nagyon komolyan vesszuk...) A valodi elet egy kicsit mas, majd ha egy kicsit idosebb leszel, megertobb leszel az embertarsaiddal te is. Sajnos, nincs semmilyen garancia arra, hogy egy hazassag nem vegzodik valassal vagy teljes kudarccal, akarhogy is szeretnéd, hogy legyen ilyen garancia. Sok embernek volt a hazassaga elott szerelme, akivel testi kapcsolata volt, es a hazassagaban soha nem lepett felre.

Azon gondolkodtal mar, hogy ha allandoan tisztanak nevezzuk azt, aki pl. 28 eves koraig nem el nemi eletet, es tehat nem tisztanak azt, aki igen, annak milyen kovetkezmenyei lesznek, ha ket tapasztalatlan fiatal hirtelen megkapja az eskuvon az engedelyt es szexualis eletet akar elni? Hirtelen atkattan a fejeben az a sok minden, amirol azt kondicionaltak neki, hogy csunyasag, es mindjart harmonia lesz?

Lehet, hogy lesz, lehet, hogy nem. Mi van, ha nem is lesz idejuk megszokni egymast, mert az elso heten gyerekuk fogan, hiszen nem vedekezhetnek? A terhesseg alatt egy kicsit mas a helyzet, aztan a szules utan megint nem lehet vedekezni, de amugy is teljes a kialvatlansag a pici baba mellett, es ujabb terhesseg, es ez igy megy tovabb 45 eves korotokig.

Kereszteny vagyok es nem vagyok katolikusellenes. Mas egyhazakban is vannak ilyesmi tanitasok (de nem mindenhol!). Megis, szerintem majd tapasztalni fogod, hogy az elet bonyolultabb, mint ahogy a katekezis kategorikusan lattatni akarja.

Ha valaki nem akar hazassag elott szexualis eletet elni, az termeszetesen ne eljen. De ne kezdjuk oket tisztanak minositeni, es ne mondjuk a masikra, hogy "nem fog tiszta maradni mellettem", mert ez mar egy kicsit mas dimenzio, foleg ha nokkel szemben viselkedunk igy.

jún. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 IstenGyermeke1 ***** válasza:
0%

#8

Úgy látszik, nem írtam le elégszer. Tiszta != szűz, de mintha definiáltam volna a tisztaságot már egy párszor…

Állítottam valaha, hogy egyből tökéletes lesz a szexuális együttlét? Sosem. Együtt tanulnak, és nincs is összehasonlítási alapjuk, nem a technikán múlik az egész.

Mond neked valamit, hogy TERMÉSZETES CSALÁDTERVEZÉS? Mert nem igaz az, hogy a katolikusok nem védekezhetnek. Leírtam már párszor, miért rossz a mesterséges fogamzásgátlás…

Látom, kicsit félreértelmezted, amit írtam. Elnézést kérek, ha félreérthetően fogalmaztam volna. Már a második bekezdést úgy kezdtem, hogy nem az a lényeg, hogy szűz-e a lány. Mint korábban milliószor kifejtettem, a tisztaság egy ERÉNY, nem egy állapot. Tehát, ha korábban le is tévedt az útról, a lényeg, hogy MOST megértse és megélje a tisztaságot.

Sosem állítottam, hogy a házasság mindenképp jól végződik.

Téged is megkérnélek, sokakhoz hasonlóan, hogy VALÓBAN olvasd el, és értelmezd, amit írok, s nem azt, amit te szeretnéd, hogy írjak. Mert nem úgy tűnik, hogy — annak ellenére, hogy elolvastad, amit máshol a tisztaság erényéről írtam —, nem értetted meg, mit is vallunk pontosan, tehát, nem is nagyon értem, mi alapon próbálod kritizálni…

jún. 7. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
28%
Kerdező, a szar kis prolihergelő álnaív kérdéseddel és a 4. öklendezéseddel magadat minősíted. Ócska kis szarjankó vagy, szánom a semmire nem való létezésedet.
jún. 8. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!