Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi számít képmutatásnak?

Mi számít képmutatásnak?

Figyelt kérdés

Ha valaki megkérdezi, hogy szoktam-e olvasni és mit, és erre azzal válaszolok, hogy: Igen, a Bibliát szoktam olvasni - ez képmutatásnak számít?


A Bibliából szoktam kiírni egy füzetbe idézeteket, és ha valaki megkérdezi, hogy mit írok, mi van a füzetben és én megmutatom, az képmutatásnak számít?


Mi számít képmutatásnak? Nem akarok képmutató lenni!


2010. dec. 26. 17:01
 1/8 anonim ***** válasza:

Az a képmutatás, amikor a szavad nem egyezik a tetteddel. Szóval nincs okod "félni", mert te amit mondasz, azt is teszed. :)


azért mert valaki Bibliát olvas az nem azt jelenti, hogy képmutató lenne...az a képmutatás ha mondjuk beszélsz itt arról, hogy az elítélés gusztustalan dolog, de te közben elítéled a másikat. Vagy az, hogy direktbe mondod, hogy Bibliát olvasol, hogy jobb szemmel nézzenek rád az emberek, vagy ezzel kirívóskodjál...de szerintem te nem ezt teszed, és nagyon is jó hogy kérdezősködsz, mert ez azt jelenti, hogy nem szeretnél hibázni és rossznak lenni...ez nagyon nemes dolog, őszintén mondom. Csak így tovább. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. dec. 26. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Képmutatásnak az számít, ha leállsz valakivel jópofizni, akit a hátad közepére sem kívánsz, és erről mindketten tudtok. Így jártam pár hete, mikor összefutottam egy "nagyon kedves" ismerősömmel, akivel 12 évig "boldogítottuk" egymást, aztán valahogy egy irányba tartó buszra keveredtünk. Sokszor nagyon hasznos eszköz, és sok kellemetlen helyzetben jól jön, ha az ember ért hozzá.


Ha azt válaszolnád arra, mit olvasol: semmit, vagy mit írsz: semmit, na az lenne a képmutatás.

2010. dec. 26. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"És mikor imádkozol, ne légy olyan, mint a képmutatók, akik a gyülekezetekben és az utcák szegeletein fenállva szeretnek imádkozni, hogy lássák őket az emberek. Bizony mondom néktek: elvették jutalmukat." - Máté Evangéliuma 6,5


A kérdésemet erre alapoztam, gondolkodtam és azért kérdeztem meg mi számít még képmutatásnak. :) Bizony, nem szeretnék hibázni, nem szeretnék képmutató lenni!

2010. dec. 26. 18:17
 4/8 anonim ***** válasza:

Pl. ha csalod a feleségedet, de másokat látványosan megvetsz érte.

Vagy ha a misén mindig az első sorban ülsz, mindig áldozol, de közben egy smucig, összeférhetetlen, kiállhatatlan, jellemtelen ember vagy. Szóval ha a kifelé mintakereszténynek akarsz látszani, de a tetteid ezt nem igazolják. Röviden vizet prédikálsz, de bort iszol.

2010. dec. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Amit elírtál az nem képmutatás, hanem éppen ellenkezőleg: bizonyságtétel másoknak arról, hogy milyen szerepet tölt be az életedben a Biblia.


Az általad hozott példa a farizeusokról nem erről szól. Ők az emberektől várnak elismerést, és nem valós a kapcsolatuk Istennel. "Te pedig amikor imádkozol, menj be a te belső szobádba, és ajtódat bezárva, imádkozz a te Atyádhoz... aki titkon néz és válaszol neked nyilvánvalóan" (Máté 6:6). Vagyis az általad hozott Jézusi példa az imádságról szól. A te esetedben azonban a Bibliához való viszonyodról kérdeznek mások, ami nagyon jó dolog! Hiszen te úgy vállalod ezt, hogy nem tudod - aki kérdezi - hogyan fog reagálni a válaszodra, és lehet, hogy Isten éppen általad irányítja a kérdező figyelmét a Szentírásra!


Kívánok neked szép tapasztalatokat ezen a területen...


Üdv. Péter

2010. dec. 27. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ha megmutatod amit kijegyzeteltél a Bibliából,az nem képmutatás,hiszen ilyen esetben te nem dicsekszel a Bibliával,vagy Istennel,csak megkérdezték,hogy mit írsz.

Ha megkérdezik,hogy szoktál-e olvasni és mit,és azt válaszolod,"a Bibliát",az sem képmutatás,ha valóban csak a Bibliát szoktad olvasni.de ha csak azért mondod az illetőnek,hogy "a Bibliát"mert fényezni akarod vele magad,hogy különb vagy a másiknál,meg bölcsebb,mert te csak a Bibliát bújod,akkor ugyanúgy viselkedsz,mint akik nyilvánosan dicsekszenek ilyen dolgokkal.

2010. dec. 27. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van egy olyan rossz érzésem, hogy mindenki képmutató a Földön. Én még nem találkoztam igaz emberrel eddig, sajnos. Ezért nincs barátom és mindenkiben csalódom. Pedig hinni akarom, hogy egyszer megtalálom azt az embert, aki nem gondol mást, mint ami a szívében van.
2010. dec. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Gondolj a papokra vagy politikusokra.
2010. dec. 27. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!