Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Lehetnek-e egy újjászületett...

Lehetnek-e egy újjászületett hívő keresztényben démonok?

Figyelt kérdés
2010. dec. 28. 21:44
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Nem ártana a komment elküldése előtt valami figyelmeztetés az oldalon, hogy új bejegyzések vannak. Akkor talán nem írnánk le 3x ugyanazt...
2010. dec. 28. 23:11
 12/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha valódi újjászületésről beszélünk akkor természetesen nem. A Szentírás az újjászületést "az Ige magvából", azaz Isten beszédéből való születésnek nevezi (I. Péter 1:23), és azt mondja, hogy Isten "az ő igazságának Igéje által szüli újjá az embert" (Jakab 1:18).


Ha az ember nem utasítja vissza azt a türelmes munkát, amit Isten Lelke elvégez benne, megvilágosítása előrehalad addig, míg tisztán szembesül az igazsággal és a megváltó kegyelem ajánlatával. Ekkor az emberé a választás, hogy szövetségre lép-e Istennel szabadítása megvalósítása érdekében, vagy sem. Ez a döntés sorsdöntő. Az ember részéről azon múlik, hogy mit szeret jobban: önmagát vagy az igazságot. Szinte hihetetlen, hogy emberek visszautasítsák a bűn és halál fogságából való szabadítás lehetőségét. Mégis vannak sokan, akik ezt teszik. Olyan én- és kényelemszeretők, hogy inkább megmaradnak a rabszolgaságban, nem törődve azzal, hogy mi lesz a vége. Semmi változást, önmagukkal való szembefordulást, küzdelmet nem vállalnak szabadulásukért.


Aki viszont elfogadja a szabadítás ajánlatát, abban Isten további megvilágosodást és tisztulást tud teremteni. Hatalmasan megerősíti akaratát, annyira, hogy eltökélten a Megváltója követőjévé kíván lenni és mindenáron megnyerni a szabadulást. Így jut az ember újbóli összhangra Istennel és törvényével. Értelmével és lelkiismeretével tisztán látja annak igazságát, és most már egész életszemlélete, ízlése az igazság mértékéhez igazodik. Ezzel az átalakulással együtt jár a szabadulás nagy és csodálatos öröme, amely ekkor teljesen áthatja az embert. Ez a valódi újjászületés! Nem csupán érzelmi, hanem akarati, nem misztikus, hanem valóságos.


Ahogyan szél zúgása hallható a fák ágai között a levelek és virágok zizegésében, és mégis láthatatlan és senki sem tudja, hogy "honnan jön és hová megy" (János 3:8), így van ez Isten Lelkének munkájával. Van, aki egyáltalán nem tudja meghatározni megtérése pontos idejét, helyét, és mégis megtért. Amilyen láthatatlanul hozza létre az Úr a szél zúgását, Lelke éppoly láthatatlanul gyakorol állandó hatást a szívre is. Egyesek életében – néha teljesen öntudatlanul – lassan-lassan olyan benyomások keletkeznek, amelyek az Istenhez vonzzák őket. Ezeket a benyomásokat a lélek rendszerint az elmélkedés, a Szentírás olvasása, vagy Isten Igéjének hallása által nyeri. Amikor azután az isteni befolyás mindig erősebb és közvetlenebb lesz, a lélek végül hirtelen és örömmel adja át magát Istennek. Sokan ezt hirtelen megtérésnek nevezik, pedig a valóságban Isten Lelke hosszú és türelmes munkálkodásának a következménye.


A Biblia szerint azonban a megtérés az újjászületés nem célba érkezés még, hanem az új élet, az igazi élet kezdete. A hit lelki magatartásának megőrzése esetén kibontakozhat az ember életében az Istennel való szövetség minden áldása. Ez mindenekelőtt abban nyilatkozik meg, hogy a megtéréskor és újjászületéskor elfogadott életelveket és életcélt győzelemre tudja juttatni az életében, öröklött, ösztönös természete és korábbi szokásai ellenére is. Kialakul és megszilárdul benne az igazság törvényének megfelelő jellem. Ezt a folyamatot – amely a megtéréstől, újjászületéstől fogva élethossziglan tart – nevezi a Biblia megszentelődésnek. Az Istennel való hitszövetség által az ember Isten bölcsességével, szeretetével és erejével kerül állandó, szoros kapcsolatba, együttműködésbe. Ezáltal a fejlődés határtalan távlatai nyílnak meg előtte mind a személyes életében, mind pedig a másokért való szolgálatában.


Üdv. Péter

2010. dec. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Kedves Péter!


A válaszodból számomra az derült ki, hogy úgy gondolod, hogy az újjászületéskor megkapja az ember a teljes szabadulást, és innentől kezdve nem is kell a démonok kérdésével foglalkozni, mert az nem lehet egy hívő emberben (bár erről nem sok mindent írtál).


Jól értettem?

2010. dec. 29. 16:42
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen jól értetted. A valódi újjászületés valódi szabadulást biztosít.


Üdv. Péter

2010. dec. 29. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Ha ez igy volna, nem adott volna Jézus hatalmat a tanitványainak (nem csak akkori, hanem most élő tanitványainak is) a démonok kiűzésére, és nem mondta volna, hogy akik az Ő nevében hisznek, azok démonokat űznek.


Lehet tévedek a névvel kapcsolatosan, de talán Derek Prince felesége gondolta ugyanezt a démonokról, hogy újjászületés után nem lehetnek a keresztényben démonok. Semmi módon nem tudták meggyőzni róla, hogy ez nem igy van, viszont olyan szinten próbálta érvényesiteni a saját igazát, amikor ez a kérdés felmerült, hogy ezen keresztül bizonyitották be neki, hogy újjászületett emberben is lehetnek démonok. Ugyanis amikor a kérdés felmerült, az asszony aggressziv, fékezhetetlen, dühös lett, és makacsul állitotta, hogy újjászületett emberben nincs démon.

Később megértették vele, hogy a konok makacsság, dühkitörés, agresszió is démoni eredetű, és miután kiűzték belőle Jézus nevében - az újjászületett keresztény asszonyból -, teljesen megszabadult az önfejű állitásától.


Az újjászületés Isten igéje alapján nem a szabadulásra adja meg az alapot, ugyanis nem újjászületett emberből is ki tudnak menni démonok, láttam már ilyet, viszont hiába van újjászületve valaki, ha más akadályok állnak a szabadulás elé, akkor az újjászületett ember sem tud démoni megkötözöttségtől szabadulni.



Egyébként csak mint észrevételt jegyezném meg, hogy ez annyira mély tanitása Isten igéjének, és annyira az újjászületett kereszténységen belül zajlódnak ezek a szellemi események, mint például a szabadulás, hogy szerintem nem ez a legjobb hely az ilyen kérdések feszegetésére. De ez csak egy észrevétel.


SeiSMyC

2010. dec. 29. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Vonatkoztassunk el attól, hogy mi történt másokkal, mert az ugye másokkal történt.


Ha őszinték vagyunk magunkhoz - például a kedves kérdező, Péter, én, vagy bárki más, aki újjászületett kereszténynek tartja magát -, akkor azt kell mondanom, hogy sokkal kevesebb problémánk lenne az élet minden területén, ha nem lenne a démonokkal problémánk. Ha az újjászületés garantálná a teljes szabadságot, akkor velem együtt az összes keresztény sokkal hatékonyabb, sikeresebb lenne a természetes élet és a keresztény élet minden területén.

Sajnos ha az ember őszintén magába néz, nem azt látja, hogy teljesen szabad a démonoktól, hanem nagyon gyakran komoly küzdelmek vannak gonosz szellemek ellen, akik 0-24 órában azon munkálkodnak, hogy a keresztényt sikertelenné, frusztrálttá tegyék a szellemi életben, elbuktassák különböző bűnökben, stb.


Ha ezzel egyedül vagyok igy, akkor komolyan elgondolkodok rajta, hogy ugyanazon a bolygón élek-e, mint ti. :)


SeiSMyC

2010. dec. 29. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Szia Péter!


Korábban én is így gondoltam, mert olyan tanításokat kaptam, amelyekből erre a következtetésre jutottam. Például a testünk a Szent Szellem temploma, és itt nem lehetnek démonok, mert félnek a Szent Szellemtől, meg hasonlók.


Azután olvastam egy olyan tanítást, ami szerint bennük nem lehet, csak "rajtuk csücsülhetnek" - ezt akkor el is fogadtam.


Később azonban láttam valóban újjászületett hívőket is megszabadulni démonoktól - akkor kicsit megváltozott a véleményem. De úgy voltam vele, hogy igen, lehetnek hívőkben is démonok, de én bennem biztosan nem :-)


Nem rég megtértem abból, hogy előítélettel tekintettem olyan tanításokra, amelyekkel kapcsolatban soha se tanulmányoztam Isten Igéjét és nem jártam utána a dolgoknak. Pedig lehet, hogy az Úrtól vannak, csak vagy én értem rosszul, vagy nem látok tisztán igei összefüggéseket. Sőt az is lehet, hogy a hirdető nem tudja rendesen átadni és félreérti az ember. Mert azt mondja Isten Igéje, hogy mindent vizsgáljunk meg és ami jó, azt tartsuk meg. A megvizsgálás pedig nem azt jelenti, hogy bambán elfogadom a felekezetem vagy a vezetőm tanításait vagy azt, amit a teológián tanítanak.


Ezután elkezdett az Úr tanítani olyan dolgokról, amiket (az addigi igeismeretem alapján) alapból elutasítottam. Az egyik ilyen, amiről most a kérdést feltettem, hogy lehetnek-e egy újjászületett hívőben démonok. Most egyre inkább abba az irányba hajlok, hogy lehetnek.


Ha a Róm 7-ben, az ember testében munkálkodó bűnről van szó elég hosszan és úgy beszél róla, mint egy személyről!!! A "bűn" szót itt egy az egyben le lehetne a "démon" vagy a "démonok" szóra cserélni. Olvasd el egyszer így, nagyon döbbenetes.


A magvető példázatában azt olvassuk, hogy a Sátán bemegy az ember szívébe és kikapja az Igét, ami a szívébe vettetett. Vajon hogy megy be a szívbe kikapni az Igét? És ez nem csak hitetlenekhez szóló példázat - nem egy Igehirdetést hallottam hívőkhöz szóló magyarázattal.


Jézus azt tanította, hogy a tisztátalan szellemeknek az emberi/állati test a lakása. De ki látott már olyan valakit, aki a házán kívül, nem pedig belül lakott?


A Jak 3:15 újjászületett hívőkhöz szól, és "földi, testi és ördögi [démoni]" bölcsességről beszél, ami a szívükben van!


Jézus azt tanította, hogy a szívből származnak a tisztátalan(!) gondolatok. Hogy kerül oda bármi tisztátalan? Mi vagy ki egyáltalán az, ami vagy aki ilyenkor a szívbe kerül? Nem azt tanítja Isten Igéje, hogy minden féltett dolognál jobban őriznünk kell a szívünket?!


Mit jelent az, hogy bennem bűn van? Mi ez a bűn, és miért személyként említi Isten Igéje? Mi történik akkor, amikor megvalljuk bűneinket és Isten megtisztít? Mit vagy kit tisztít ki ilyenkor belőlünk? Az biztos, hogy ez nem olyan, mint a sár, amivel bepiszkítjuk magunkat. A sár az csak összeken minket, de nem tud rávenni semmire (max arra, hogy menjek el mosakodni). A bűn viszont igen, a bűnnek hatalma van. Jézus azt tanította, hogy mindenki, aki bűnt cselekszik szolgája a bűnnek (a hívő keresztények is)!


A testünk a Szent Szellem temploma és ott nem férnek meg a démonok??? Már az Ószövetségben is van rá példa, hogy Isten simán megengedi, hogy a bálványokat bevigyék a templomába.


Vajon miért állnak ellen Isten Igéjének hívő keresztények? Mi gátolja meg őket abban például, hogy belássák, hogy fontos lenne bemerítkezniük a megtérésük után, vagy hogy fontos lenne Szent Szellemmel betöltekezniük úgy mint pünkösdkor és később is az első keresztények, stb? Jézus azt mondta a saját beszédéről, hogy az szellem és élet, Pál viszont tanított arról, hogy az utolsó időben lesznek, aki hitető és gonosz szellemek tanításaira fognak figyelni (tehát démonok is tudnak prédikálni embereken keresztül!). Ahogyan Jézus beszéde, mint szellem bemegy az ember szívébe, ugyanúgy mennek be a démoni tanítások is hívők szívébe még akkor is, ha nem ismerik fel. És ehhez nem kell nagy eretnekségeket tanítani, elég néhány kis hazugság. Ezek magaslatok és erődítmények, melyek Isten ismerete ellen emeltettek, és ezek hívők elméjében és gondolataiban is felépülhetnek... Nemrég hívő keresztényekkel arról kellett vitatkoznom (sajnos látszólag eredménytelenül), hogy az Újszövetség is tiltja a vér elfogyasztását. Nem lehetett velük mit kezdeni, hiába mutattam meg az erről szóló Igéket. Ugyanolyan csökönyösséget tapasztaltam mint, mikor például Jehova tanúit próbálja valaki meggyőzni az Igéből...


De nem akarok másokra mutogatni, elég sok baj van velem is (vagy bennem is)!


Tudom, nagyobb az, aki bennünk van, mint aki a világban van, de engedelmeskedünk kell ahhoz Istennek, hogy ellen tudjunk állni az ördögnek és elfusson tőlünk. Vajon hány újjászületett hívő van, aki megtanulta már az engedelmességet??? Őszintén szólva még sajnos én se tartok itt.


Nem tudom, hogy a Szent Szellemmel való betöltekezésről mit gondolsz, de most úgy látom, hogy az, hogy ne legyenek valakiben démonok, csak úgy lehetséges, ha teljesen telve van Isten Szellemével. Ha ez hiányzik, ott nyugodtan megférnek.


Most így látom a dolgokat.


Ui.:


"És ne vígy minket a kísértésbe, de SZABADÍTS MEG A GONOSZTÓL!"

2010. dec. 29. 18:47
 18/19 A kérdező kommentje:

Re: SeiSMyC


Sokakban fel se merül ez a kérdés, mert nem tanítanak ilyen dolgokról a gyülekezetükben. Nem baj az ha itt szembesülhetnek az igazsággal. Én pünkösdi jellegű gyüliben tértem meg, de még ott sem igen tanítottak ilyenekről, ami szomorú.

2010. dec. 29. 19:05
 19/19 A kérdező kommentje:

A könyveket pedig, amiket ajánlottál, meg fogom szerezni.

Köszi.

2010. dec. 29. 19:12
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!