Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi! Igaz, hogy a...

Jehova tanúi! Igaz, hogy a jelenlétetekben más nem mondhat imát? Miért? Bibliaverset várnék.

Figyelt kérdés
azt hallottam, hogy még a bibliatanulmányozó sem mondhat imát a jelenlétetekben, mert őt sem biztos, hogy meghallgatja Jehova. sőt, ha valahova meghívnak benneteket vacsorára, és nem tanú a házigazda, de imát mondana, nektek kötelességetek felhívni a figyelmét, hogy a jelenlétetekben ő nem mondhat imát, vagy ha mond is, az nem lesz elfogadható Jehova előtt. hogyan támasztjátok ezt alá? mi erről a véleményetek?
2011. jan. 1. 09:27
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Szia!

Biztosíthatlak arról, hogy ezt rosszul hallottad, én is Jehova Tanúja vagyok és ilyen elrendezés nincs nálunk. Velem is előfordult, hogy akikkel tanulmányoztam, imádkoztak tanulmányozás előtt.Az való igaz , hogy nem mondunk áment a nem tanúk imájára ,(ez azért van mert ha egy Tanú tanít egy nem tanút akkor neki kell Isten áldását kérnie, hogy jó tanító lehessen nem a tanulmányozó dolga, és erre maga a tanú van megkérve.Ezt úgy tudnám szemléltetni, hogy az iskolában ha egy gyerek jól old meg egy feladatot, a tanár megdicséri, de nem adja oda neki a tanári diplomáját, tehát megmarad az órát vezető szerepbe.) de ez nem azt jelent, hogy nem tiszteljük az imáját, vagy hogy Jehova nem hallgatja meg. Hiszen az hogy meghallgatásra talál e az imánk, nem attól függ , hogy Tanúk vagyunk e vagy nem. A másik amire gondoltam, az imával kapcsolatban, hogyha két Tanú jelen van és más neműek , mindig a férfi imádkozik.ez azért van mert a Bibliában lévő főség elrendezését követjük, miszerint a férfi a fő a családban.

tehát az igazi kérdésedre nincs bibliavers, de remélem tudtam segíteni.:)

szia

2011. jan. 1. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
pedig nekem ezt "vén" titulusú személy mondta. mi az, hogy nem mondasz áment rá? akkor sem, ha teljesen jó imát mond az illető?
2011. jan. 1. 11:18
 3/16 anonim ***** válasza:
77%
itt kerül elő az amit a tanárral kapcsolatban írtam.Hiába jó a gyerek megoldása, nem adja át az óra vezetését neki.Az én feladatom , hogy imát mondjak, hiszen én, aki Jehova tanúja vagyok, akarok vezetni egy Jehova tanúi által használt a Biblián alapul vevő tanulmányozást. erre most sajnos nem tudok biblia verset írni, de ha gondolod , utána kutathatok, és amint tudok, megírom neked
2011. jan. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
akkor sátánnak miért adta át e világ vezetését, pedig tudta, hogy rossz a megoldás? sántít a szemléltetés, mert ugyanezt másként szemlélteti sátánnal kapcsolatban.
2011. jan. 1. 12:17
 5/16 anonim ***** válasza:
68%
Ha maradunk a szemléltetésnél, azt tudom mondani, hogy csak időlegesen, adta át a hatalmat, de ezt azért tette, mert Ádám és Éva azzal hogy ettek a tiltott gyümölcsből, elfogadták Sátán állítását.Valójában azt mondták,: nem kell nekünk Isten a magunk útját akarjuk járni, és ekkor Jehova Isten úgymond "félreállt" és amit most tapasztalunk az az amikor Isten hagyja , hogy Sátán uralja a világot, de mint már mondtam ez csak ideiglenes. De ez azért van mert így bebizonyosodik ,hogy az embernek nem előnyös ha nem Isten uralja a világot. Úgy látom elég sokat tudsz a Bibliáról, talán kapcsolatban állsz tanúkkal, mert ha igen, akkor van a Mit tanít valójában a Biblia c. könyv és az egyik fejezete, ezzel foglalkozik.
2011. jan. 1. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
68%
azt lehagytam , hogy kérhetsz tőlük ilyen könyvet
2011. jan. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
kerülöd a kérdésemre a választ.
2011. jan. 1. 12:56
 8/16 anonim ***** válasza:
68%
mármint mire? ezt most nem értem
2011. jan. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
63%

én is Jehova Tanúja vagyok, nem értem, milyen kérdésre kerüli a választ a Tanútársam. kérlek, fejtsd ki, érdekel.

a vénnek, akit ismersz, nyugodtan tedd fel a kérdéseidet, személyesen mégiscsak jobb, ha hallod a válaszokat, ráadásul Bibliaversek alapján tudja bebizonyítani az állításait. nem mi akarunk valamit bebizonyítani, hanem a Bibliát használjuk fel erre a célra.

2011. jan. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
megtettem, nem vették elő a bibliát. az ihletett örtoronyra és ébredjetekre hivatkoztak.
2011. jan. 1. 14:28
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!