Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy ha én szeretnék...

Igaz, hogy ha én szeretnék áttérni egy másik vallásra, akkor pápai engedély kell hozzá? Vagy egyáltalán mi szükséges hozzá?

Figyelt kérdés
2011. jan. 2. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz. Menj el arra a parókiára,ahova átakarsz térni,és ennyi. Ott minden felvilágosítást megadnak.
2011. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt ugye te sem gondolod komolyan? Szerinted a papanak lenne ideje es kapacitasa ahhoz, hogy egyesevel odamenjen minden hivehez es aldasat adja ra, hogy atterhet? Lelegezni se lenne ideje. Gondolod, hogy a katolikus vilag elso szamu vezetojenek ez a feladata? Egyebkent nem is irtad, hogy mi a vallasod. A papa csak a keresztenyseg vezetoje, nem mindegy, hogy melyik vallasrol tersz at melyikre. Ha pl. iszlambol hinduva akarsz valni, ahhoz a papanak, mint kereszteny vezetonek mi koze van?
2011. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én római katolikus vallású vagyok és szeretnék áttérni református vallásra...és azt, hogy a pápa beleegyezése kell, azt egy hittan tanártól hallottam
2011. jan. 2. 11:41
 4/9 A kérdező kommentje:
És még annyit, hogy levélben kell kérni a pápát vagy a püspököt, hogy áttérhessek...
2011. jan. 2. 11:43
 5/9 anonim ***** válasza:
nem kérni kell, hanem kijelenteni.
2011. jan. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A hittanár csak azért mondta, hogy ne akarj áttérni, maradj a katolikus egyház kebelén.

Áttérhetsz, és mihelyt befogadnak a református egyházba, máris református vagy. Semmi köze hozzá a pápának.

De gondold meg, hogy valóban elfogadod-e az ő hitelveiket!

2011. jan. 2. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jó kis aljas hittan tanárod volt. Taníthat gyerekeket erkölcsre olyan valaki, aki hazudik?
2011. jan. 3. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Hááát, az én hittan tanárom kicsit fanatikus volt. Lehet, hogy éppen ezért nem akarja, hogy áttérjek.
2011. jan. 4. 04:14
 9/9 anonim ***** válasza:
ÜGYES!!!Mekkora summanter hittanár!Egyből küldi a fővezérhez,hátha elmegy a kedve az egésztől.
2011. jan. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!