Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A teológusok a bibliából...

A teológusok a bibliából tanulnak, vagy emberek által írt könyvekből?

Figyelt kérdés
2011. jan. 4. 05:12
 1/5 Morfologus ***** válasza:
Mind2-ből
2011. jan. 4. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Csak az emberek által irt könyvekből, mert a Bibliát is emberek irták!
2011. jan. 4. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha szerinted a Bibliat nem emberek irtak, akkor igen naiv vagy.


"A Bibliat nem a mennyorszagbol kaptuk faxon."

2011. jan. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy jó teológián az alapkönyv a Biblia, minden az köré kell épüljön fel. Ahhoz, hogy jól értsük a Bibliát természetesen szükség van az eredeti bibliai héber és arám, valamint görög nyelvek elsajátítására, a régészet, a történelem is alap. Ha a Biblia értelmezésével akarunk foglalkozni nem árt ismerni a művészettörténetet sem. Ezeket értelemszerűen könyvekből lehet megtanulni.


Én úgy gondolom az a helyes, ha megvan egy egészséges egyensúly, van kellő írásmagyarázat is, ahol magát a Bibliát tanulmányozzák.


Ajánlom: [link]


Üdv. Péter

2011. jan. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 yuda ***** válasza:
50%
Bibliát és magyarázó könyveket is tanulnak-bár én találkoztam lelkészekkel,akiknek újdonság volt a biblia-annyira függtek az írásmagyarázó könyvektől,hogy nem volt egy saját gondolatuk,ill.nem merték maguktól értelmezni-amin nem csodálkozom,mert ha elolvasnák egyedül a bibliát,kiderülnének az egyházi tanításaik elferdül magyarázatai.-és akkor kérdések merülnének fel és az kellemetlen :))
2011. jan. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!