Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mindig, minden kérdésetekre,...

Mindig, minden kérdésetekre, számotokra teljesen egyértelmű és elfogadható választ ad a Biblia?

Figyelt kérdés
Természetesen olyan hívők válaszát várom, akik kizárólag a Biblia tanításai szerint élnek és nem fogadnak el egyéb útmutatást.
2011. jan. 19. 00:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A Biblia szinte soha sem egyértelmű! Én legalábbis egyetemen felvettem egy Biblia elemzés(vagy valami hasonló) nevű tárgyat és hát annyira részletesen belement az előadó a dolgokba, hogy hát én kétlem, hogy a hívők 99%a egyáltalán meg érti azt olyan részletesen és átfogóan, mint ahogyan azt valóban kell. Én voltam első áldozó, de ettől függetlenül az igazi lényeg, útmutató illetve mondani való nagyon nagyon bonyolultan, árnyaltan van leírva benne. Szóval a válaszom az, hogy nagyon sok olyan kérdésem lenne, amire a Biblia nem ad egyértelmű választ spekulálás NÉLKÜL!


Leszögezem, nem vagyok hithű illetve nem járok templomba, de volt lehetőségem illetve éltem is azokkal amikor a Bibliáról némi információt gyűjthettem. Szóval forgattam eleget...

2011. jan. 19. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hi.

Mi, ujjászületett keresztények hisszük,hogy a biblia Isten beszéde,és a Szent Szellem indíttatására írták szent emberek.Elsősorban nem intellektuális,hanem spirituális könyv.Értelmezni sem csak logikus gondolkodással,hanem szívvel kell,amiben az írója segít,Aki bennünk lakik.

1Kor 3:16 Nem tudjátok-e, hogy ti Isten temploma vagytok, és az Isten Lelke lakozik bennetek?

1Kor 3:17 Ha valaki az Isten templomát megrontja, megrontja azt az Isten. Mert az Istennek temploma szent, ezek vagytok ti.


Így minden kérdésemre megtalálom benne a választ,persze ahogy meg van írva ,a titkok az Úréi,a kijelentett dolgok az emberéi.

Ha konkrét dologról van szó pl.,hogy kivel házasodj össze,akkor is van Vezetőnk,Aki az Igével összhangban vezet.

Róm 8:14 Mert akiket Isten Lelke vezérel, azok Istennek fiai.

PEACE

2011. jan. 19. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
55%

A Bibliát nem Isten írta, hanem emberek. Nem hinném, hogy úgy zajlott volna az írása, hogy Isten diktált, az emberek meg körmöltek, hanem a saját szavaikkal leírták, ami eszükbe jutott. Ezek a gondolatok jöhettek a Szentlélek hatására, ezt hívja az egyház sugalmazásnak.

Keresztény vagyok és igyekszem megtartani, ami a Bibliában van, de nem mondanám, hogy nincs más útmutatás az életemben. Persze ami egy az egyben ellentétes a Bibliával, azt nem fogadom el, de nem lehet úgy élni, hogy ami benne van a Bibliában, azt megteszem, ami meg nincs benne, azt nem teszem meg. Amit a Biblia egyértelműen megtilt, azt tetmészetesen igyekszem kerülni, hiszen teljesen logikus, hogy miért kéri azt Isten tőlünk, hogy pl. ne hazudjunk vagy ne lopjunk. De vannak dolgok, amiket nem ír le egyértelműen, ezért mindenki másképp értelmezheti (pl. a paráznaság fogalma). Én úgy gondolom, az is egyfajta sugalmazás, hogy te hogyan értelmezed ezeket a kétes jelentésű részeket. Isten többek között azért adott lelkiismeretet, hogy megtanuljuk helyesen értelmezni a Bibliának ezeket a részeit. Nem azt mondom, hogy nem lehetséges több helyes értelmezés, de az biztos, hogy van helytelen is.

2011. jan. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
59%

Én nem hiszek abban, hogy mindig minden alkalommal a Biblia után kéne nyúlni.

Egy csapásirányt lefektet, vagyis egy nyomvonalat, a többi már az emberen múlik. Minden apróságról nem találsz útmutatást benne.

Másrészt: sok minden benne van a Bibliában, de nem minden követendő amit ott leírtak (sok ilyen ószövetségi rész van). Tehát nem minden történet példamutatásnak van leírva, hanem nagyon sok ellenpéldának van ott.

Az Evangélium elvei a fontosak, nem szó szerint hogy mikor ki mennyit miért és mennyivel...Az egész kereszténység inkább egy belső késztetés, érzés a hősiességre (az első vértanúk példáját alapul véve)...akiben ez nincs meg, azon nem hiszem hogy segít akárhány könyvet is átolvas vagy akárhányszor is veszi elő a Bibliát.

2011. jan. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem mindig egyértelmű, de többféleképpen értelmezik, ki-ki a maga szájíze szerint. Egyedül is értelmezhető, akkor annyi a hatása, amennyit valaki megért és megtart belőle. Segítséggel többet is meg lehet érteni. Nem kell bibliatudósnak lenni ahhoz, az emberre nézve élő és erőt kifejtő legyen Isten szava.

Minden elfogadható benne, de nem mindent akarnak elfogadni. Voltam már én is olyan helyzetben, hogy első ráfutásra kényelmetlennek tűnt a bibliai tanácsot elfogadni, de mégis hasznomra vált.

Az bizony jó lenne, ha a válaszokat mindenki a Bibliában keresné, akkor másként bánnánk egymással.


Gusev

2011. jan. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
46%
(ha annyira egyértelmű volna, akkor nem lehetne többféleképp értelmezni. pont hogy több értelmű mert ezzel van elrejtve a lényeg és csak annak nyílik meg aki érdemes rá, nem a felületes tömegembereknek)
2011. jan. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az eddigi válaszolók közül a 3.4. és Gusev válasza áll legközelebb az én véleményemhez.


Rengeteg valláskritikát olvastam már és az a tapasztalatom, hogy a hívők a Bibliára alapozzák a hitüket, míg az ateisták főleg a bibliai ellentmondások

miatt nem hisznek.


Véleményem szerint a Biblia egy nagyon szent és fontos könyv, mely segít minket Isten megismerésében,és legfőképpen abban, hogy Isten mit vár el tőlünk. ugyanakkor engem személy szerint össze is zavar. Megmagyarázom.

Míg az Ószövetségből gyakran egy félelmetes, haragos, bosszúálló Isten képe rajzolódik ki előttem aki nem bocsájt meg mindig mindenkinek és keményen megbünteti az ellene szegülőket,azt tanítva, hogy gyűlöljük ellenségeinket és a zsidóságot, a kiválasztott népet valamiféle árja néppé emeli akik mindenki felett állnak,(ezt sok zsidó ma is így gondolja, hogy aki nem zsidó az nem ember) addig Jézus tanításaiból, az evangéliumokból egy olyan Istent Ismerek meg aki úgy szeretett minket, hogy egyszülött fiát adta értünk, és arra tanít minket fia által, hogy mindig szeressük egymást fajtól, kortól, nemtől függetlenül. Szeressük még az ellenségeinket is és nemhogy 7x de 77x7x is bocsássunk meg az ellenünk vétkezőknek mert Isten is ezt teszi velünk.


A Biblia Istentől ihletett könyv melyet emberek írtak. Én úgy gondolom, hogy míg Jézust sem mindig értették a tanítványai, gyakran volt szükségük a példabeszédek magyarázatára, ugyanúgy a próféták is félreértelmezhettek sugalmazásokat. Sok egyház is félreértelmezi időnként a Bibliát.


Szeretem Istent, Jézust és a Szent Lelket és úgy érzem, hogy nem a Biblia a forrás, hanem a Szentlélek, vagy Szent Szellem. A Bibliának az a része, melyben a négy evangélium található, ez ad kimerítő tanítást arról számomra, hogy Isten Lelke mit is akar tőlünk.

A Biblia csak azok számára épületes olvasmány, akik már nagyon jól ismerik az evangéliumok alapján Jézus tanításait, életét.


Isten gondolkodó lényeknek teremtett minket, megáldva józan ésszel. Ha mindent vakon elhiszünk, követünk, anélkül, hogy gondolkodnánk róla, saját magunk megpróbálnánk értelmezni ebben van segítségünkre a Szent Szellem.


Őszintén megmondom, hogy ha én csak és kizárólag a Bibliát figyelembe véve próbáltam volna feléleszteni, erősíteni hitemet, még mindig Istentől távol élnék, belesüllyedve a mindennapi problémák mocsarába.

2011. jan. 19. 15:48
 8/11 A kérdező kommentje:

"Ha mindent vakon elhiszünk, követünk, anélkül, hogy gondolkodnánk róla, saját magunk megpróbálnánk értelmezni ebben van segítségünkre a Szent Szellem. "

Helyesen:


Ha mindent vakon elhiszünk, követünk, anélkül, hogy gondolkodnánk róla, saját magunk megpróbálnánk értelmezni(ebben van segítségünkre a Szent Szellem),minek kaptunk józan eszet?


Ami még nagyon fontos, a lelkiismeret, ami szerencsére minden emberbe be lett "programozva", az ateistákba is, így képesek ők is jót cselekedni anélkül, hogy ismernék a Bibliát, tehát tudnák, hogy Isten ezt várja tőlük.

2011. jan. 19. 15:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Még akkor is választ és segítséget kapok a Bibliából,amikor nem is érzem hogy szükségem lenne/nem számítok rá.Pedig mennyire hogy van. (: Mióta újra megtértem az egész életemet rendbe hozta Isten,teljesítette a kéréseim,és folyamatosan szól hozzám,méghozzá az igén és az embereken(prófétákon) keresztül. Boldog ember vagyok,mert Isten velem van. Ő a legjobb pszichológus. :P Megtérésem előtt az életem kész katasztrófa volt...Depressziós voltam,minden bajom volt...Nagyon sok ideig. Már az öngyilkosságot fontolgattam,erre jött Isten,és azt mondta ÁLLJ(lerövidítve,csak mert elég hosszú a sztori)! És ekkor segítségül hívtam Őt...Minden,MINDEN rendbe jött az életemben! Boldog vagyok! Istennek 1 napba sem telt bele hogy meggyógyítson... És azóta is,elmondhatatlanul szomjazom Isten igéjére,és magára Istenre! Mert nélküle nem lehet boldog életet élni! Imádom! Szinte megfogalmazhatatlan...Szívem szerint most több oldalnyi dicsőítést leírnék nektek,mert annyira hálás vagyok a Mindenhatónak hogy megszabadított engem,és a kezembe ajánlotta az örök élet jutalmát!Mert SZERET engem!ISTEN HATALMAS!
2011. jan. 21. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi benne a kétértelmű? Az Ádám Éva, Noé történet mese, mert Isten nem akarja, hogy teljesen tudjuk azt amit ő, tehát ez olyan, mint a kisgyereknek is azt mondjuk: jön a Mikulás.


De a többi tanítás igaz, nincs benne kétértelmű

2011. jan. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!