Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Nem hiszek istenben, és nem...

Nem hiszek istenben, és nem szeretnék tempolmba járni. Hogy értessem meg a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Rám akarják erőltetni a vallásukat, de én nem akarom. Nem akarok hittant tanulni, se misére járni. Annyi időt elvesztegetek ezzel. Nem hiszek benne, és szerintem jogom van hozzá, hogy abban higygek amiben akarok. Sokkal nyitotabb vagyok és toleránsabb mint az elvakult hívő szüleim.

16L


2011. jan. 26. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem értenek meg egyáltalán, akkor még bírd ki ezt a pár évet. Utána azt csinálsz amit akarsz.
2011. jan. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

Mond el nekik szépen,hogy úgy érzed,hogy neked ehhez semmi közöd,csak nyűg a számodra.Ilyen egyszerű az egész.

Na de most a következő van,ha ők azt mondják hogy :aha értem,de akkor is menni fogsz,akkor mi van ?

Ebben az esetben a következő van:Értem apa,anya megyek és teljesítem a szülők iránti kötelességemet,szeretetemet azzal hogy olyan dolgot teszek meg,és olyan dologban engedelmeskedek,aminek semmi értelmét sem látom,és nem is tettszik.


Mellesleg hidd el hogy van értelme.Amikor 12-13 éves voltam én is utáltam,el is lógtam.

De most 17 évesen megtérten teljesen más.

Nagyon fontos,még akkor is ha nem látod értelmét.A szüleid feltehetőleg bölcsebbek mint te.

2011. jan. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%

Az utolsó válaszolóra nehogy odafigyelj! ^^


Nézz mélyen magadba és döntsd úgy ahogy jónak érzed. Semmiképp se kezdj bele ha nem érzed a "saját hit"ednek.:)

2011. jan. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Bretso ***** válasza:
Utolsó előttinek üzenem, hogy a hit egy nagyon szimpla dolog, van van, vagy nincs. Aki nem hisz, azt bottal is ütheted, akkor se fog. Kérdezőnek, legyél olyan, mint a young Jack B.: http://www.youtube.com/watch?v=kVbbtuJfgIc
2011. jan. 26. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 hollófernyiges ***** válasza:
Ezt kellene elmondani nekik is, hogy nem hiszel Istenben és ha kényszerítenek, csak ellenszenvesebbé teszik a vallásukat. Nem valószínű hogy gyors eredményt el tudsz érni, mert templomba sokan nem igazán a pap meghallgatásáért járnak, hanem hogy a többieknek mutogassák hogy mennyire vallásosak maguk és az egész családjuk is.
2011. jan. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csinálj valami balhét (unatkozz látványosan)a templomba ,akkor "szégyellni fognak" és nem visznek.Meg tiltakozz folyamatosan,hogy téged nem érdekel.
2011. jan. 27. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Azt hiszem értelek és megértelek. Én kb. 45 éves koromig éltem ateistaként, mivel engem úgy neveltek. Aztán úgy fordult az életem, hogy azt éreztem, kell valaki, aki segít, és keresni kezdtem. (Aki keres, az talál) Azt a valamit, ami egybetartja a világot, van aki Istennek nevezi. Mások Mindenekfeletti Hatalomnak, Univerzumi Intelligenciának, vannak aki Fénynek nevezik. Mindegy hogyan hívod azt az erőt, valami van odafönt. De még ezt sem kell elhinned, ha nem akarod. Azért erről szerintem is beszélned kellene a szüleiddel. (Ha az így felszabadult idődet pedig a helyesírás gyakorlására fordítod, az mindenképpen a javadra válik. Ugyanis 3 sorban 3 helyesírási hiba, egy kicsit nekem soknak tűnik)
2011. jan. 28. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mi a bajod a hittannal? Na meg miért nem hiszel?

4 eset lehetséges:

1. van Isten, és hiszel benne - akkor jól jársz +1 pont

2. van Isten, és nem hiszel benne - akkor rosszul jársz -1 -pont

3. nincs Isten, de hiszel benne - -0,5 pont mert "feleslegesen" voltál jó

4. nincs Isten és nem hiszel benne - 0 pont, mert meghalsz és kész

Szóval akkor jársz jól, ha hiszel benne.


Szerintem nézd meg a "Legyetek jók, ha tudtok!" című filmet!

2011. jan. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól, hogy valaki hívő, még nem elvakult. Ha nem szimpatikus a papod, akkor beszélj egy másikkal.


http://www.youtube.com/watch?v=0h0m1iWo9ps


Nézd meg, hátha kedved lesz misére járni, ha ilyen papod lenne.

2011. jan. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 hollófernyiges ***** válasza:

"4 eset lehetséges: "


Van egy ötödik eset is: Van Isten és azért hiszel benne hogy jól járj: -1 pont :)

2011. febr. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!