Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi kell ahhoz, hogy valaki...

Mi kell ahhoz, hogy valaki apáca lehessen?

Figyelt kérdés

mik a feltételek, és az also korhatár?

és ha vki apáca lett, hogyan kell élnie?


2009. febr. 6. 23:33
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem elsősorban elhivatottság. Mindenhol van több éves képzés, egy novíciusi időszak, amely után fogadalmat tesznek, de az elvárások, szabályok a rendekben különbözőek. (Ha valaki konkrétabbat tud, írjon.) Van egy oldal, ahol sok infot lehet találni erről:

[link]

2009. febr. 7. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
15%
Egy elborult elme
2009. febr. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 vav22 ***** válasza:
71%

Nem akarlak bántani (ha általánosságban, kiváncsiságból kérdezted akkor elnézést), de például nem igazán kellene az interneten lógni, tv-t hagyagolni, sokat imádkozni, szerintem igen tájékozottnak kell lenni a Bibliában, rendszeresen Misére járni, példamutató életet élni (mindenki hibázik persze), huhhhh talán még sok feltétel nélküli szeretetet sugározni.

Ez az én privát véleményem, lehet nincs igazam... Remélem azért tudtam segíteni :-)

2009. febr. 7. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
43%

"igen tájékozottnak kell lenni a Bibliában"


Ezt miből gondolod, talán beszél a Biblia az apácákról?

Vagy helyesli ezt a fajta életmódot?


Inkább szerintem pont fordítva, minél kevesebbet kell tudnia róla, neki annál egyszerűbb. De olyanokról már hallottam, hogy jobban megismerték a Bibliát, és kiléptek a rendből.

2009. febr. 7. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
95%
Elhivatottság mindenképp. Ja igen, és a 21. században akár egy apácának is kellhet az internet, hiszen rengeteg ember kér segítséget, lelkit is, akár arc nélkül interneten, őket pedig így el tudja érni az, aki tud nekik segíteni. Akár egy apáca. :-) Miért ne? Apácának lenni nem azt jelenti, hogy 4 fal között bezárva (lsd. Apácashow filmek).
2009. febr. 7. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

Ajánlanék Neked egy könyvet. A címe: Tenyerembe írtam a Nevedet

Akár apácának készülsz, akár csak érdekel a téma, érdemes elolvasni, egy apáca írta a saját életéről, nagyon sok mindent megtudhatsz belőle.

2009. febr. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
89%
Előző vagyok. Itt megveheted: [link]
2009. febr. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%

Komoly meggyőződés kell arról, hogy csakis Istennek szeretnél élni. Ezt hívják elhivatottságnak.

Apácarend sokféle van,A tanítórendekben lehetsz óvónő, tanárnő, hitotató,A korházi rendekben ápolónő, aszisztens, vagy orvos.A rendeknek nagyon különböző a szabályzatuk, minden embernek más felelhet meg, ezért érdemes alaposan körülnézni. Egy apácának be kell tartania a rend szabályzatát, és szótfogadni az elöljáróknak (tulajdonképpen a munkahelyeken is ezt várják el). Ennek megtanulására van a noviciátus (1-2) év, utána lehet dönteni, hogy akarja az ember, vagy inkább továbáll. A rendek iskolába, egyetemekre, vagy továbbképzésekre küldik tagjaikat, hogy a legjobban el tudják látni feladataikat.

2009. febr. 7. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 vav22 ***** válasza:
40%
A második válaszoló vagyok. Szerintem ha valaki Istenre teszi fel az életét, akkor ismerje már a Bibliát. Az internetet meg úgy értettem, hogy persze hogy hasznos dolgokra lehet használni pl. segítségnyújtásra, de ez szerintem egyértelmű annak aki kicsit is használja az eszét... Amúgy meg CSAK a véleményemet írtam le, nem mondtam, hogy ez kész így van, csak annyi, hogy én így látom. Emberek vagyunk, tévedhetünk, sőt tudhatom rosszul, de lehet, hogy te tudod teljesen rosszul... Ostoba ember az aki azt hiszi, hogy ő mindent jobban tud mint a másik... Pláne egy ilyen kérdésben, mint Isten, hit, vallás. Jah, és nem érdekel ha a saját privát véleményemet, egyáltalán nem biztos, hogy jó válaszomat lepontozzátok.
2009. febr. 7. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
88%

Én így kérdeztem: 'miből gondolod'... Ugye ez a kifejezés, kérdés nem volt sértő? Én sem vagyok tévedhetetlen. De azt tudom, hogy sok pap sem ismeri pontosan a bibliát, olvastam már jó néhány beszámolót, volt apácától is, akik pont a Biblia valódi megismerése után jöttek rá, hogy nem akkor tették fel Istenre az életüket, amikor apácák lettek.


Most hívőként kérdezek vissza. A kérdezőnek is szól a kérdés: a laikus emberek általában úgy beszélnek azokról a személyekről, akik valamely egyház életében felettébb buzgók, hogy 'Istenre tették fel az életüket'.

Ez szinte bármely vallás őszinte, elmélyült követője lehet?

Ha valaki erősen és őszintén hisz abban, amit a vallása tanít, és eszerint is cselekszik, akkor mondhatjuk rá, hogy az Igaz Istenre tette fel az életét? Mindegy mit hisz és mit cselekszik?


Ugye nem? Akkor miért nem erről közelítjük meg a kérdést? Ha valaki apáca akar lenni, akkor 100%, hogy Istennek tetsző életet akar? Miért hisszük minden 'vallásos', jámborságot mutató emberről, hogy Istenre tette fel az életét? Szerintem Istent is meg kellene kérdezni erről.

2009. febr. 8. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!